20.11.2010 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - MFK Košice 0:0

V Trnave sa skompletizovalo 17. kolo Corgoň ligy. Zverenci trénera Dušana Radolského mali tragickú koncovku, Košice kvalitnú obranu a tak duel gól nezaznamenal.

Začalo sa vo vysokom tempe, za zmienku stojí pekný prienik Procházku, no jeho center nenašiel adresáta. Jurčo v 5. minúte mohol nakloniť misky váh pre farby svojich, Raška vyrazil. Obrovskú šancu mal po sérii rohov hneď na to Kuzma, ale vystrelil slabo a stav sa nemenil. Na druhej strane vystrelil Bicák, aj Tofiloski bol zamestnaný. Presne strieľal Milinkovič, no priamy kop razantný nebol a Raška situáciu pohodlne vyriešil. V 14. minúte sa nepresadil Koné, aj keď šancu mal sľubnú. Trnava hrozila čoraz častejšie, Košice odolávali. Krásnu akciu predviedol v 22. minúte Čonka. Z ľavej strany odcentroval, Škutka zakončil a perfektný Raška vyrazil na roh a opäť podržal svoje mužstvo. V doterajšom priebehu ligy je určite jej najlepším brankárom. V 28. minúte z priameho kopu strieľal Kaščák, Tofiloski s námahou, ale predsa, gól nepustil. Po polhodine hry hlavičkoval z uhlu Dialló, nebolo to nebezpečné. Hlavičkoval aj Jurčo, pochodil podobne. Ešte sa skúšal presadiť Kaščák, ale mieril vedľa.

Trma-vrma začala v druhom polčase, a to pred bránou hostí. K strele sa napokon nedostal ani Koné, ani Bernáth. Z priameho kopu nepochodil ani Gross, bránu prekopol. V 55. minúte po peknej akcii sa niekoľko hráčov núkalo na strelu, napokon vystrelil Kaščák a nevyťažil zo svojej slabej strely nič. Ten istý hráč to mohol napraviť o minútku, ale tentokrát pálil tvrdo do nebies. Spartak bol aktívnejší, išiel za víťazstvom, ale Tofiloski bol pozorný aj pri Koného strele. Domáci si nerozumeli, prihrávky boli nepresné a Košice dobre bránili. Tí mali v 66. minúte obrovskú šancu, Škutka sa takmer radoval z gólu, Raška tentokrát zazmätkoval, ale stav sa nemenil. V 73. minúte sa nepresadil po centri ani P. Čarnota, lopta sa do brány neskrútila. Skúšal strieľať aj Milinkovič, Raška nemusel riešiť. Neskôr musel riešiť, ale Škutka ho v ďalšej veľkej šanci po centri z pravej strany neprekonal. Šesť minút pred koncom z ťažkej pozície a z uhla vypálil Machovec, Tofiloski len vyrazil pred seba, ale gól nedal ani Čorič. O platonickú strelu sa pokúsil v závere ešte Kaščák, ale viac sa nestalo a tak Trnava remizovala s Košicami 0:0.

Autor: Ľubomír Hudačko