13.11.2010 15:30 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Košice - FK Senica 2:1

Východniarom sa v tomto kole darilo stopercentne. Vyhrali aj Košice, porazili Senicu 2:1, ale na poslednom mieste napriek tomu ostali.

Aj v Košiciach sa od začiatku hral opatrný futbal. Vo 4. minúte skúšal strieľať Milinkovič, jeho strela šla tesne vedľa. Neskôr prenikal na Tofiloského sám Diviš, ale nepochodil a napokon za filmovanie videl aj žltú kartu. Hostia boli aktívnejší, diery v obrane domácich boli veľké, ale výraznejšia šanca napriek tomu neprichádzala. Ak zahrozili aj vraňare, tak len platonicky a Bolek nemusel nič riešiť. V 16. minúte sa rútil do šance Piroška, ale napokon sa stihli domáci zadáci vrátiť a nič z toho nebolo. V 20. minúte bol v príležitosti aj Smetana, ale Tofiloski nemusel extra zasahovať. O päť minúte sa menilo skóre. Košičania pekne zahrali rohový kop, singál im vyšiel a Djokovič nemal problém zblízka rozvlniť sieť. Po polhodine hry mal možnosť aj Škutka, ale strela nebola tak razantná, aby prešla bránkovú čiaru. Milinkovič skúšal centrovať, či kombinovať, ale ďalšie akcie už neboli také úspešné, ako tá pri vedúcom góle. V závere polčasu strieľal Kóňa, nebol to ale gólový pokus.

V úvode druhého polčasu skúšal nachytať Bolka Kolbas, po rohovom kope mal hosťujúci brankár čo robiť, aby sa stav nemenil. Aktívny bol aj Šinglár, nechýbalo veľa, aby ohrozil bránu Senice. V 53. minúte bol v šanci Čonka, ak by loptu trafil lepšie, mohol byť náskok dvojgólový. Hra sa vyrovnala, ani jedno mužstvo nemalo prevahu, ale Senici chýbala iskra. Aj preto je ťažko uveriteľné, že stav sa v 64. minúte vyrovnal. Smetana posielal loptu pred bránu a do siete dorazil Diviš - 1:1. Hneď na to tesne pred bránkovou čiarou vkopával Djokovič, Senica už mohla viesť. Misky váh chcel na svoju stranu nakloniť Kuzma s Viazankom, dalo sa zakončovať aj presnejšie. Senica bola napriek tomu lepším mužstvom. V 77. minúte mohol naopak rozjasať svojich Škutka, prekonal branára, ale loptu zastavila žrď. V 83. minúte to už prišlo. Škutka zapracoval, ponúkol loptu Viazankovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:1. Viac sa toho neudialo a Košice zaknihovali dôležitú výhru

Autor: Ľubomír Hudačko