16.04.2011 15:30 CET
1 : 0
(1:0)

Dubnica získala na úkor Trnavy tri cenné body

V sobotu o 15:30 Dubnica privítala v šesťbodovom zápase Trnavu. V zápase sa podarilo zverencom Petra Gergelyho vyhrať tento zápas a získať tri cenné body po výhre 1:0.

Snaha o výhru Dubnice bola viditeľná už od úvodných minút. Už v 7. minúte po prvej vážnejšej šanci viedli, keď loptu za chrbát Rašku dopravil Kuzma - 1:0. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť vedenie práve strelec úvodného gólu, ale Machovec ho v poslednej chvíli zastavil. Domáci mali naďalej voči Spartaku jasnú prevahu, ale kazili im hru nepresné prihrávky. Preto sa neskôr ujali iniciatívy hostia. Na vyrovnanie mali hostia hneď príležitosti hráčov ako Wellington, Bernáth a v závere polčasu opäť Wellington, ale pri všetkých spomínaných šanciach. V úplnom závere ešte predviedol skvelý obranný zákrok domáci Beňo proti Konemu.

V úvode druhého polčasu mali domáci skvelý nástup. Hneď mal tri vyložené tutovky Porázik, ale nedokázal zvýšiť vedenie Považanov. V 52. minúte po rohovom kope nastrelil Božoň brvno Raškovej brány. O štyri minúty neskôr bol po súboji s Wellingtonom ošetrovaný gólman domácich Kováč, našťastie pred domácich sa ale plnohodnotne vrátil do hry. Zmeniť skóre sa najviac usiloval hosťujúci Wellington, alel Kováč ukázal svoje kvality a vychytal tohto šikovného Brazílčana. V 74. minúte zachraňoval po strele Bernátha domáci Božoň. Dubnica si už do konca zápasu nepustila vedenie z rúk a po výhre nad Trnavou urobila výrazný krok k záchrane v Corgoň lige.

Autor: Filip Kubaliak