09.04.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Zrodilo sa prekvapenie, bezzubá Senica nevyhrala s bezzubou Dubnicou

Na Záhorí to bol súboj prvého s posledným, ale opäť sa potvrdilo, ako je táto kombinácia zradná. V 25. kole Corgoň ligy sa tak z troch bodov v tomto zápase neradovalo ani jedno mužstvo, pretože na ukazovateli skóre svietil stav 0:0.

S podporou vetra začal líder tabuľky tento duel a Smetana to takmer hneď v 1. minúte využil. Jeho dobrá strela napokon skončila vedľa. Domáci posielali nebezpečné centre do vápna, hostia mali čo robiť, aby sa skóre nemenilo. Lukšík pálil a Kováč si vyprášil rukavice, po rohu hlavičkoval Gorosito, ale nad. Senica kontrolovala hru, ale nič vážne pred bránou hostí nevymyslela. V 22. minúte hrozil strelou pozdĺž Kuzma, Bolek zasahovať nemusel. Keď sa Senica už aj presadila Smetanom, rozhodca odpískal ofsajd. Peknú akciu predviedli aj hostia, Polách s Bruškom však kombinoval márne, nikoho v pokutovom území nenašli. Polčas tak skončil bez gólov.

Druhý polčas začal vlažne. Dubnica sa dostávala do možnosti na skórovanie sporadicky, aj to len po nemasných-neslaných centroch do vápna. Hrozil najmä skúsený Polách, Bolek veľa starostí nemal. Presadiť sa skúšal aj Ďurica, obrana na čele s Kováčom si poradila. Síce mala Senica územnú prevahu a častejšie loptu na svojich kopačkách, ale mnoho vody to nenamútilo. Aj náznaky šancí, napríklad Vavríka, končili len pri tom náznaku. V 77. minúte po kontre sa rútili do šance Ižvolt s Kuzmom, ale ani po tejto vyloženej šanci sa skóre nemenilo. Na druhej strane boli v šanci Smetana, Piroska a Gajdoš, ale už prekonaný Kováč napokon aj tak neinkasoval. Päť minút pred koncom pálil Kuzma opäť, Bolek vytlačil nad brvno svojej svätyne. Nepresadil sa strelou ani Augustíni a aktívny Piroska zahodil na konci veľkú možnosť. Hostia môžu ďakovať Kováčovi za bod. Senica remizovala s Dubnicou 0:0.

Autor: Ľubomír Hudačko