06.11.2010 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 1:1

Záhorie videlo pútavé stretnutie. DAC Dunajská Streda predĺžila sériu a neprehrala už ôsmy zápas v rade, naopak, Senica nevyhrala štyri zápasy za sebou na svojom štadióne. Aj preto remíza 1:1.

Hneď v prvej minúte strieľal Lukšík, pripravený bol Kováč. Hra sa od začiatku kúskovala, no opticky bola lepšia Senica. Väčšinou prevládali nepresnosti a nevydarené strelecké pokusy. Závar pred bránou hostí prišiel v 16. minúte, ale strela Diviša šla z uhla len nad. Kováč mal prácu s Divišom aj o minútu, z pravej strany prenikol úspešne, no strela už taká úspešná nebola. V 18. minúte strieľal Harsányi, nepresne. Zaujímavo centroval Lukšík v 23. minúte, do brány to však nespadlo. Obrovskú šancu mal o dve minúty Piroška. Po priamom kope a odrazenom centri sa pokúšal všetko prestreliť, ale pálil do nebies. Mierny tlak domácich vyústil v gólové potvrdenie snahy. Lukšík opäť pekne zacentroval, Ďurica spracoval a ešte poslal na Diviša, ktorý s prispením brvna "angličákom" otvoril skóre -1:0. Po rýchlom brejku mohol zvýšiť náskok Piroška, presne nemieril. Ojedinelé výpady hostí boli okamžite zastavené, domáci stále útočili viac. Prvý polčas priniesol už len náznaky šancí, stav po ňom ostal priaznivý pre Senicu.

Hneď po zmene strán priťukol Fillo loptu Harsányimu a ten vystrelil veľmi pekne, ale nie presne, chýbali centimetre. V ďalšom priebehu hry prišli domáci už o druhého hráča, ale bojovnosti to neuškodilo. Nebezpečné akcie mali hostia v 54. minúte. Centre lietali z každej strany, napokon zakončoval Struhár úplne sám, ale mieril len do brvna. V dobrej pozícii bol aj Filo, ale obrancov neprestrelil. V sympatickej futbalovej atmosfére sa hral pekný futbal, hostia boli v týchto minútach lepší. Zaslúžene sa tak skóre menilo, dočkali sa hráči zo Žitného ostrova. Gašparíkova prudká lopta z priameho kopu preletela až k Hrabáčovi a ten zblízka vyrovnal na 1:1. V ďalšej akcii sa ocitol Smetana, z uhlu ale pálil len do bočnej siete. Následne bol priebeh hry mimoriadne nervózny, čo ale nehralo do karát najmä Senici. Tá sa však dostala do veľkej príležitosti, po centri prešla lopta až k Divišovi a ten placírkou trafil žrď. Obrovskú šancu mal Nkendo v nadstavenom čase. Po rýchlom brejku v čistej gólovej príležitosti ale bránu netrafil a tak sa zápas skončil remízou.

Autor: Ľubomír Hudačko