23.10.2010 15:30 CET
4 : 1
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 4:1

V sobotu sa od 15.30 hral na Štiavničkách zaujímavý duel, ktorý napokon domáci aj po nepremenenej penalte zvládli a vyhrali nad Košicami vysoko 4:1.

Pár príležitostí domácich sa v prvých minútach skončili mimo brány. Väčšiu príležitosť mal Hučko, ten v 14. minúte hlavičkovel po rohovom kope tesne vedľa. Aktívnu Bystricu zaskočila 16. minúta. MFK sa troma dotykmi dostali do vedenia, keď po dobrej lopte centroval Kolbas a hlavou krásne zavesil Jurčo - 0:1. Vzápätí pálil Milinkovič, tesne nad. Dukla bola otrasená, vysoké lopty adresátov nenachádzali. Veľkú šancu po strieľanom centri mali hostia v 25. minúte, pred Škutkom včas vybehol Boroš a skóre sa tak nemenilo.

Nebezpečené centre lietali košickou šestnástkou aj naďalej, po jednom tam stiahol Dobias Uškoviča a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil sám postihnutý, ale Tofiloski vyrazil a podržal svoj tím. V 34. minúte mohli Košice viesť o dva góly, ale Jurčo odkrytú bránu netrafil. Na druhej strane mal gólovú možnosť Uškovič, no nájazd na brankára nepremenil. Bezradná Dukla sa napokon dočkala v závere polčasu. Po centri Pečovského hlavičkoval ešte Uškovič, vyrovnal na 1:1 a tým aj uzatvoril polčasový rezultát.

Druhý polčas začal akciou Košíc, Dobias nadvakrát neuspel. Často boli akcie zastavené v strede ihriska, domácim sa nedarilo kombinovať. Všetko však prestalo platiť v 61. minúte, keď sa na ihrisko dostal striedajúci Hesek. Zverenci trénera Karola Marka mali po dlhšom čase dobrú príležitosť, z ktorej vyťažili vedúci gól. Spomínaný hráč v spolupráci s Pichom vystrelil spoza šestnástky a lopta skončila v sieti - 2:1.

Navýšiť stav mohol po rohovom kope Pančík, nepresadil sa ideálne. Hostia začali hroziť najmä zo štandardných situácií, avšak, tie im neprinášali vytúžené ovocie, pretože domáci začali brániť oveľa lepšie. Často sa hralo medzi šestnástkami. V 73. minúte predviedol výborný zákrok hosťujúci brankár. Po peknej akcii Dukly sa napokon k zakončeniu dostal Hesek, ale jeho dobre mierená príležitosť sa pretavila len na roh. V ďalšom priebehu hry sa naopak do útlmu dostali východniari, ktorí sa pre zmenu nevedeli presadiť cez pozornú obranu.

V 80. minúte skúšal strieľať Pančík, odhodlal sa zďaleka, ale ani zďaleka nenašiel priestor brány. Päť minút pred koncom opäť zahrozil Pančík a Tofiloski mal čo robiť, aby loptu nepustil za svoj chrbát. V 88. minúte mohol vyrovnať Dokovič, ale hlavičkoval len tesne mimo. Potvrdila sa tak otrepaná fráza "nedáš-dostaneš" a to dokonca dvojnásobne. Jeden z brejkových momentov využil Pich, zbavil sa dvoch hráčov a prekonal aj Tofiloského. V nadstavenom čase sa po centri presadil aj Gajdoš a upravil na konečných 4:1 pre Banskú Bystricu.

Autor: Ľubomír Hudačko