12.11.2010 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:0

V piatok sa v predohrávke 16. kola Corgoň ligy odohral šláger medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava. Séria ôsmych zápasov bez prehry sa pre domácich neskončila, ale natiahla na deväť, pretože DAC porazil hosťujúci tím 1:0.

Pred výbornou diváckou kulisou sa zápas začal nepresnosťami a pozornou obranou oboch tímov. Niet sa čo čudovať, veď forma je vysoká a kolonka inkasovaných gólov v ostatných zápasoch veľké číslo neukazuje. Aj preto prišla prvá šanca až v 14. minúte, keď sa Gašparík chcel lišiackym centrom dostať ku oslave gólu. Pekne to skúšal aj o minútu Obert, ale tentokrát lopta skončila na hornej sieti. DAC mal viac z hry, no vyložená šanca neprichádzala. V 24. minúte sa dral do šance Helísek, ale kolega Harsányi loptu netrafil dobre. Aktívny Gašparík skúšal šťastie aj ďalej, Raška mal šťastie, že lopta šla len o kúsok vedľa a vzápätí mal šancu aj Struhár, mieril nad. V 38. minúte bol ešte v šanci Bicák, loptu poslal vedľa brány. Prvý polčas gól nepriniesol.

Domáci boli aktívnejší aj v druhom úvode polčasu, v 51. minúte pálil nad Helísek. Pálil po hodine hry aj Konečný, Raška nemusel riešiť. Hneď na to mal možnosť aj Harsányi, vyslal ho tam Gašparík, ale Raška bol pozorný. Futbal bol svižný a striedal sa z jednej strany na druhú, chýbali však tomu góly. Zaujal aj oheň v sektore hostí a množiace sa nepresnosti. V 73. minúte pohrozil Gašparík priamo z rohového kopu, Raška mal čo robiť, aby stav ostal bezgólový. Lenže ten platil len do 79. minúty. V pokutovom území sa konečne dobre zorientoval a perfektne presadil Gašparík. Trafil roh Raškovej brány a otvoril skóre - 1:0.

Po priamom kope mal päť minút pred koncom šancu aj Struhár, hlavičkoval tesne nad. Dunajská Streda už záver ukontrolovala a v podstate nepustila hostí v druhom polčase do žiadnej šance a tesne, ale zaslúžene vyhrala nad Trnavou 1:0.

Autor: Ľubomír Hudačko