03.12.202114:29

Zemřel poslední mistr světa z roku 1954 Eckel

Ve věku 89 let zemřel nejmladší a poslední žijící člen týmu německých mistrů světa z roku 1954 Horst Eckel. Bývalý hráč Kaiserslauternu odehrál na závěrečném turnaji ve Švýcarsku, který vyvrcholil senzačním vítězstvím nad favorizovaným Maďarskem ve finále, všech šest utkání. Nedávno byl uveden do Síně slávy německého fotbalu.

kicker.de
07.11.201714:55

Zemřel německý mistr světa Schäfer

Německý mistr světa z roku 1954 Hans Schäfer dnes zemřel ve věku 90 let. Účastník tří světových šampionátů, z nichž má kromě titulu ještě bronzovou medaili, strávil celou svou klubovou kariéru v celku 1. FC Köln. Křídelní útočník a později záložník vybojoval s tímto celkem dva ligové tituly, v roce 1963 byl zvolen nejlepším německým fotbalistou roku. Za reprezentaci, kterou vedl i jako kapitán, odehrál 39 zápasů a vstřelil 15 gólů. Posledním žijícím pamětníkem senzační finálové výhry tehdejšího západoněmeckého týmu nad favorizovanými Maďary 3:2, jež vstoupila do historie jako "Zázrak z Bernu", zůstal pětaosmdesátiletý Horst Eckel.

ČTK

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele