17.07.201508:15

Zemřel uruguayský hrdina Ghiggia

Ve věku 88 zemřel bývalý uruguayský reprezentant Alicides Ghiggia, střelec vítězného gólu v rozhodujícím utkání mistrovství světa v roce 1950. Poslední žijící člen zlatého týmu ze šampionátu v Brazílii podlehl infarktu symbolicky v den 65. výročí svého nejslavnějšího utkání. Uruguay díky Ghiggiově gólu porazila na MS 1950 v posledním utkání finálové skupiny na Maracaná 2:1 domácí vysoce favorizovanou Brazílii a získala druhý a dosud poslední titul. Toto vítězství je v Uruguayi stále vnímáno jako největší v historii a naopak představuje trauma pro Brazilce, kteří porážku nazývají "Maracanazo."

ČTK
11.06.201420:42

FIFA nepozvala na zahájení MS Ghiggiu

Střelec rozhodujícího gólu na mistrovství světa v roce 1950 Alcides Ghiggia bude zahajovací zápas letošního šampionátu zřejmě sledovat jen v televizi. Mezinárodní federace FIFA totiž sedmaosmdesátiletého Uruguayce na čtvrteční duel mezi Brazílií a Chorvatskem v Sao Paulu nepozvala. "Na zápas nejdu, nemám lístek," řekl novinářům Ghiggia, který byl v prosinci čestným hostem na losování šampionátu, ale tentokrát na něj pořadatelé zapomněli. Ghiggia vstřelil ve finále MS před 64 lety proti domácí Brazílií vítězný gól na 2:1. Ze zlatého uruguayského mužstva je posledním žijícím hráčem.

ČTK
22.03.201318:58

Zemřel Aníbal Paz

Ve věku pětadevadesáti let včera zemřel mistr světa z roku 1950 Aníbal Paz. Bývalý uruguayský brankář byl na turnaji v Brazílii v pozici náhradníka, nastoupil ale v důležitém utkání proti Švédsku. Ve své kariéře také triumfoval na Copě América a s Nacionalem se stal dvakrát mistrem Uruguaye.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele