Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2020 - expres zprávy

18.11.201909:29

Jokić odehrál stý zápas za Slovinsko

Bojan Jokić si minulý týden na své konto připsal jubilejní stý start za slovinskou reprezentaci, ta vyhrála doma nad Lotyšskem. Obránce ruské Ufy bude mít brzy další důvod k radosti, co nevidět totiž dorovná historického rekordmana své země Boštjana Cesara (101).

sport-express.ru
17.11.201923:19

Anglie vyrovnala historické maximum

Reprezentanti Anglie se s kvalifikací o postup na ME 2020 rozloučili výhrou v Kosovu, načež zakončili rok 2019 s 38 vstřelenými brankami. Pro Albion se jedná o vyrovnání historického maxima z roku 1966, přičemž více gólů během jednoho roku anglická reprezentace zaznamenala naposledy před 101 lety.

17.11.201922:40

Kvalifikace ME 2020 - výsledky (3)

Výsledky kvalifikačních zápasů o mistrovství Evropy 2020: Albánie - Francie 0:2 (9. Tolisso, 30. Griezmann), Andorra - Turecko 0:2 (17. a 21. z penalty Ünal), Moldavsko - Island 1:2 (56. Milinceanu - 17. B. Bjarnason, 65. G. Sigurdsson).

17.11.201922:14

Polverino ukončí reprezentační kariéru

Konec reprezentační kariéry oznámil Michele Polverino. Lichtenštejnský záložník k poslednímu utkání v národním týmu vyběhne v rámci kvalifikace o postup na ME 2020 proti Bosně a Hercegovině, což bude v pořadí jeho 78. zápas.

transfermarkt.de
17.11.201921:15

Chyběly nám náběhy za obranu, přiznal Šilhavý

Česko nezvládlo utkání před prázdným hledištěm v Bulharsku a s úspěšnou kvalifikací se rozloučilo porážkou 0:1. "Určitě jsme si nemysleli, že tu prohrajeme. Mrzí mě to. Uděláme postup před třemi dny a pak v tomhle zápase nezahrajeme, jak bychom si přáli. Nemyslím, že bychom něco podcenili. Dnes se toho sešlo víc. Bylo to po velkém zápase, před prázdným stadionem. Chtěli jsme se rozloučit s kvalifikací vítězstvím i lepším výkonem, ale bohužel. Podle mě jsme hráli příliš pomalu, kombinaci jsme zbytečně přehrávali, nechávali jsme soupeře zalézt do obrany. Hráli to chytře, čekali na brejky. Chyběly nám náběhy za obranu. V druhém poločase jsme soupeři darovali standardku, měl to úplně jednoduché. V závěru jsme měli i šance, dostali jsme soupeře pod tlak, ale nepodařilo se nám vstřelit ani aspoň vyrovnávací gól," řekl po zápase trenér Jaroslav Šilhavý.

ČTK
17.11.201919:52

Kvalifikace ME 2020 - výsledky (2)

Výsledky kvalifikačních zápasů o mistrovství Evropy 2020: Bulharsko - Česko 1:0 (56. Božikov), Kosovo - Anglie 0:4 (32. Winks, 79. Kane, 83. Rashford, 90+1. Mount).

17.11.201918:55

Juventusu nebude chybět Pjanić

Miralem Pjanić nevypadne ze sestavy Juventusu. Záložník z Bosny a Hercegoviny si z reprezentačního srazu přivezl zraněný stehenní sval, podrobné vyšetření ale odhalilo jen svalovou únavu.

football-italia.net
17.11.201918:46

Češi hrají po půli v Bulharsku bez branek

Poločasový výsledek utkání kvalifikace o postup na ME 2020: Bulharsko - Česko 0:0.

17.11.201917:31

Portugalsko má jistý postup na Euro

Portugalci si výhrou 2:0 v Lucembursku jako sedmnáctý tým zajistili účast na Euru 2020. Úřadující mistři Evropy postoupili na šampionát posedmé za sebou. V kvalifikační skupině skončili na druhém místě o tři body za Ukrajinou.

ČTK
17.11.201917:17

Češi v Bulharsku s pěti změnami

Čeští fotbalisté nastoupí do večerního posledního utkání evropské kvalifikace v Bulharsku s pěti změnami v základní sestavě oproti čtvrtečnímu duelu s Kosovem, v němž si výhrou 2:1 zajistili postup na šampionát. Premiéru si v reprezentaci odbude brankář Ondřej Kolář ze Slavie. Trenér Jaroslav Šilhavý oproti zápasu s Kosovem nově nasadil od začátku i obránce Pavla Kadeřábka s Ondřejem Kúdelou, záložníka Petra Ševčíka a útočníka Zdeňka Ondráška. V základní sestavě je hned pět slávistů.
Základní sestavy:
Bulharsko:
Georgiev - S. Popov, Božikov, Terziev, Zanev - Malinov, Kostadinov - I. Popov - Despodov, Marcelinho, Wanderson.
ČR: Kolář - Kadeřábek, Čelůstka, Kúdela, Bořil - Souček, Král - Ševčík, Darida, Jankto - Ondrášek.

ČTK
17.11.201916:57

Kvalifikace ME 2020 - výsledky (1)

Výsledky kvalifikačních zápasů o mistrovství Evropy: Lucembursko - Portugalsko 0:2 (39. Bruno Fernandes, 86. Ronaldo), Srbsko - Ukrajina 2:2 (9. Tadič z pen., 56. Mitrovič - 33. Jaremčuk, 90.+3 Besjedin).

17.11.201916:17

Alex Sandro je zraněný

Obránce Alex Sandro z Juventusu se v pátečním utkání za brazilskou reprezentaci proti Argentině zranil. Podle Globo Esporte má problémy s přitahovačem na pravé noze.

17.11.201916:05

Van Dijk opustil nizozemský tým

Virgil van Dijk odehrál v sobotu proti Severnímu Irsku 90 minut za Nizozemsko a pomohl mu k postupu na evropský šampionát. S týmem ale dál nepokračuje a poslední zápas proti Estonsku hrát nebude kvůli "osobním záležitostem".

dailymail.co.uk
17.11.201914:47

Zoff věří, že Itálie může vyhrát Euro

Bývalý italský brankář, mistr světa a později i trenér národního týmu Dino Zoff si myslí, že současný reprezentační tým Roberta Manciniho může příští rok vyhrát mistrovství Evropy. "Rozhodně to mohou dokázat. Tým se mi líbí, má dobrého trenéra a nechybí mu ani vítězná mentalita a dobré výsledky," uvedl Zoff, který přivedl Itálii do finále Eura 2000, kde ale jeho soubor prohrál po prodloužení s Francií.

17.11.201911:59

Waldschmidt utrpěl hned několik zranění

Luca Waldschmidt strávil dnešní noc v nemocnici a aktuálně se odpojil od německé reprezentace a je na cestě do Freiburgu, jehož dres obléká. Útočník se v závěru včerejšího souboje s Běloruskem srazil s brankářem soupeře a utrpěl otřes mozku a zlomeninu v obličeji, vedle toho si poranil i koleno a kotník.

sport1.de
17.11.201910:55

Pope nastoupí poprvé v základní sestavě

Nick Pope si dnes na své konto připíše druhý start za anglickou reprezentaci, poprvé se navíc objeví v základní sestavě. Trenér Gareth Southgate dá gólmanovi Burnley šanci v utkání na půdě Kosova.

17.11.201908:59

Waldschmidt musel do nemocnice

Luca Waldschmidt nebude mít dobré vzpomínky na včerejší zápas proti Bělorusku, v němž Německo vyhrálo 4:0 a zajistilo si postup na ME. Útočník Freiburgu přišel na trávník v 84. minutě a chvíli poté se srazil s brankářem soupeře, se zatím blíže nespecifikovaným problémem byl následně převezen do nemocnice.

sport1.de
17.11.201908:35

Mertens střídal vinou zranění

Zraněný se do Neapole pravděpodobně vrátí Dries Mertens. Belgický útočník nedohrál včerejší zápas v Rusku, v úvodu druhého poločasu si přivodil zatím blíže nespecifikované zranění.

17.11.201908:15

Maddison má problémy s lýtkem

Anglie zakončí kvalifikaci o postup na ME 2020 duelem v Kosovu a na trávníku by u toho nemusel být James Maddison. Záložník Leicesteru má zdravotní problémy, trápí ho bolavé lýtko.

lequipe.fr
16.11.201923:09

San Marino ukončilo dlouhé čekání

San Marino doma prohrálo 1:3 s Kazachstánem a po dlouhých šesti letech dalo gól na vlastním trávníku, v 77. minutě se prosadil Filippo Berardi. Evropský trpaslík vyšel doma střelecky naprázdno ve dvaceti zápasech, naposledy se před vlastními diváky prosadil v září 2013 v duelu s Polskem (1:5).