Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2020 - expres zprávy

12.10.201920:15

Ramos nechybí v základní sestavě

V základní sestavě Španělska na dnešní zápas v Norsku figuruje i Sergio Ramos. Obránce Realu Madrid si tak na své konto připíše 168. start za národní tým, čímž z prvního místa historických tabulek evropské země definitivně odsune Ikera Casillase.

abola.pt
12.10.201919:55

Kvalifikace o ME 2020 - výsledky (2)

Výsledky dnešních kvalifikačních zápasů o postup na ME 2020: Bosna a Hercegovina - Finsko 4:1 (29. Hajrović, 37. z penalty a 58. Pjanić, 73. Hodžić - 79. Pohjanpalo), Dánsko - Švýcarsko 1:0 (84. Y. Poulsen), Faerské ostrovy - Rumunsko 0:3 (74. Puscas, 83. Mitrita, 90+4. Keseru).

12.10.201919:38

Chiricheş si poranil stehenní sval

Rumunsko bojuje o důležité body na Faerských ostrovech a první poločas nedohrál Vlad Chiricheş. Obránce musel střídat, důvodem bylo zranění stehenního svalu.

uefa.com
12.10.201918:21

Brozovič se vrací Interu předčasně

Nejen belgický útočník Romelu Lukaku, ale také chorvatský záložník Marcelo Brozovič se vrací předčasně z reprezentačního srazu. Brozovič dostal ve čtvrtečním utkání proti Maďarsku žlutou kartu a v nadcházejícím duelu proti Walesu nemůže nastoupit.

football-italia.net
12.10.201916:54

Kvalifikace o ME 2020 - výsledky (1)

Výsledky dnešních kvalifikačních zápasů o postup na ME 2020: Gruzie - Irsko 0:0.

12.10.201916:02

Italové se mohou přiblížit rekordu

Pokud Italové ve večerním utkání porazí Řecko, nejen že si zajistí postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy, ale přiblíží se na jediný zápas v počtu vítězných utkání za sebou. Ten drží s devíti výhrami za sebou světoví šampioni z roku 1938, kteří pod vedením legendárního kouče Vittoria Pozza protáhli sérii až do března 1939.

12.10.201914:45

Lukaku nepokračuje do Kazachstánu

Belgický útočník Romelu Lukaku se vrací předčasně z reprezentačního srazu do svého klubu. Důvodem ale není zranění nebo jiné problémy forvarda Interu Milán, ale dohoda, že v případě, že Belgie bude mít jistý postup na závěrečný turnaj, tak ke druhému zápasu tohoto termínu v Kazachstánu už Lukaku nepoletí.

12.10.201913:59

Ramsey možná vynechá i Chorvatsko

Aaron Ramsey si za Wales nezahrál už dlouhých jedenáct měsíců a jeho absence v národním týmu se dost možná protáhne na celý rok. Záložník Juventusu má zraněný stehenní sval, nehrál proti Slovensku a v tuto chvíli stále není fit, vážně ohrožen je tak jeho start proti Chorvatsku.

dailymail.co.uk
12.10.201913:46

Nizozemsko letí do Běloruska bez Depaye

Memphis Depay zachránil Nizozemsko v zápase se Severním Irskem, na půdě Běloruska už ale týmu nepomůže. Útočník Lyonu se vrací do Francie, důvodem jsou potíže se stehenním svalem.

onefootball.com
12.10.201912:55

Andorra ukončila dlouhou sérii porážek

Andorra se včera postarala o senzaci, když v domácím prostředí vyhrála 1:0 nad Moldavskem. Malý státeček ukončil dlouhou sérii bez výhry, v rámci kvalifikací o postup na evropské šampionáty uspěl po 56 zápasech, v těch sbíral výhradně porážky.

sport-express.ru
12.10.201912:27

Kanté se zranil během rozcvičky

N'Golo Kanté nakonec nenastoupil ke včerejšímu zápasu na půdě Islandu. Záložník Chelsea figuroval v základní sestavě, během rozcvičky si ovšem přivodil svalové zranění a čeká ho podrobné vyšetření.

foxsportsasia.com
12.10.201910:56

AS Řím si delší dobu počká na Džeka

Edin Džeko nebude AS Řím k dispozici až čtyři týdny. Bosenský kanonýr je po operaci dvojité zlomeniny v obličeji, a protože se jednalo o vážnější zranění, potřebuje delší čas na zotavení.

12.10.201909:53

Ramos bude mít nejvíce startů za Španělsko

Španělé se ve večerním utkání kvalifikace o postup na ME 2020 představí v Norsku, načež Sergio Ramos se osamostatní na čele historické tabulky startů. Ikona Realu Madrid a reprezentační kapitán se momentálně se 167. starty dělí o prvenství s gólmanem Ikerem Casillasem.

lequipe.fr
12.10.201909:31

Policie zadržela jednoho českého fanouška

Policisté po pátečním zápase české reprezentace s Anglií v pražském Edenu zadrželi na Vinohradech jednoho z českých fanoušků, který na ně zaútočil. ČTK to dnes ráno řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Už před utkáním zadrželi 31 příznivců, z toho 14 cizinců. Žádné další incidenty s fotbalovými příznivci zatím policisté nemuseli řešit. Vzhledem k tomu, že mnozí angličtí fanoušci se zřejmě zdrží v Česku i přes víkend, budou nicméně policisté nadále dohlížet na veřejný pořádek hlavně v centru hlavního města.

ČTK
12.10.201909:06

Saviče vyřadil zraněný stehenní sval

Černá Hora ve včerejším utkání kvalifikace o postup na ME 2020 přišla o Stefana Saviče. Obránce Atlética Madrid musel nuceně střídat ještě před poločasovou přestávkou, na vině bylo zranění stehenního svalu.

lequipe.fr
11.10.201923:58

Češi hráli naprosto skvěle, uznal Southgate

Česko oplatilo anglické reprezentaci porážku z Wembley a bodově se na lídra skupiny A dotáhlo. "Samozřejmě jsme něco takového nechtěli zažít. Ztráceli jsme balony, neměli jsme míč tak, jak jsme chtěli. První poločas jsme si nevytvořili dost šancí. Ve druhém poločase sice ano, ale žádnou se nám nepovedlo proměnit. Musím uznat, že Češi hráli opravdu naprosto skvěle. Beru za ten výkon zodpovědnost na sebe. Nepodcenili jsme soupeře. Věděli jsme, že Češi budou velmi motivovaní. Nečekali jsme, že náš výkon bude tak slabý. Ale i naši hráči jsou lidé a dnes to byl jeden z večerů, kdy se to ukázalo," zhodnotil utkání Gareth Southgate.

ČTK
11.10.201923:19

Ještě mně to všechno nedošlo, řekl Ondrášek

Česko porazilo Anglii, na čemž se vítěznou brankou při svém debutu v reprezentaci podílel Zdeněk Ondrášek. "Je to neuvěřitelné, ještě mně to všechno nedošlo. Asi poprvé jsem viděl tátu, že má slzy v očích. Všichni jsou strašně šťastní, hrozně důležitá výhra. Jsem hrozně rád, že jsem dostal šanci a že jsem ji využil. Šel jsem tam s tím napadat, podržet balon a to nejdůležitější, co mi říkali kluci na střídačce, dát gól. Byla to těžká práce celého týmu od začátku. Nezačali jsme nejlíp, ale kluci to strašně odmakali, odbojovali. Maso (Masopust) to krásně zatáhl, našel mě a já se jen snažil trefit bránu," pronesl po utkání Ondrášek.

ČTK
11.10.201922:42

Kvalifikace o ME 2020 - výsledky

Výsledky dnešních zápasů kvalifikace o postup na ME 2020: Andorra - Moldavsko 1:0 (63. Vales), Černá Hora - Bulharsko 0:0, Česko - Anglie 2:1 (9. Brabec, 85. Ondrášek - 5. z penalty Kane), Island - Francie 0:1 (66. z penalty Giroud), Portugalsko - Lucembursko 3:0 (16. B. Silva, 65. Ronaldo, 89. Guedes), Turecko - Albánie 1:0 (90. Tosun), Ukrajina - Litva 2:0 (29. a 58. Malinovskij).

11.10.201922:36

Česko doma vyzrálo na Anglii

Výsledek dnešního utkání kvalifikace o postup na ME 2020: Česko - Anglie 2:1 (9. Brabec, 85. Ondrášek - 5. z penalty Kane).

11.10.201921:35

Češi hrají s Anglií po půli nerozhodně

Poločasový výsledek dnešního utkání kvalifikace o postup na ME 2020: Česko - Anglie 1:1 (9. Brabec - 5. z penalty Kane).