POD KÝM SE KYMÁCÍ TRENÉRSKÁ ŽIDLE?

Trenéři hned čtyř velkých evropských klubů byli v poslední době terčem kritiky široké veřejnosti a mnozí volali po jejich odvolání. Nejviditelnější je zřejmě případ Luise van Gaala, který se svého druhého angažmá v Barceloně nechopil moc pevně a fanoušci sepsali pro jeho odvolání dokonce petici...

Ronaldo vyhrál i anketu FIFA

Poté, co Ronaldo vyhrál Zlatý Míč, si může na své konto připsat další trofej - včera večer totiž vyhrál anketu FIFA o nejlepšího hráče světa za uplynulý rok a stal se tak Fotbalistou roku. FIFA včera všechna ocenění za minulý rok vyhlašovala v Madridu. Nejlepším brankářem se stal Oliver Kahn z Bayernu Mnichov.

Ronaldo získal Zlatý Míč

Reprezentant Brazílie a útočník Realu Madrid, Ronaldo, vyhrál anketu o nejlepšího hráče Evropy za uplynulý rok a získal tak Zlatý Míč. Tuto anketu každoročně vyhlašuje francouzský časopis France Football. Ronaldo si cenu vysloužil hlavně díky skvělému výkonu na letošním Mistrovství světa, kde Brazílie vyhrála především díky jeho gólům.

Evropské kluby nahání Takaharu

Několik evropských klubů včetně Stuttgartu, Hamburku a Monaka je připraveno vstoupit do závodu o japonského útočníka Naohira Takaharu. Nejvíce se o něj minulý týden zajímal Feyenoord, Takahara ale s přesunem do Evropy váhá.

17. KOLO FRANCOUZSKÉ LIGY: STŘELECKÉ ELDORÁDO

31krát, což je letošní rekord, rozvlnili střelci sítě během víkendových zápasů první francouzské ligy. Potěšující je, že pětkrát se to povedlo spoluhráčům Petra Čecha, zatím jen paběrkujícím na samém dnu tabulky.

16. KOLO FRANC. LIGY: ČECH VYCHYTAL PRVNÍ NICE

Úspěšně prošli čeští zástupci 16. kolem nejvyšší francouzské soutěže. Brankář Petr Čech si připsal další nulu – tentokráte dokonce na úkor lídra tabulky a trenér Ivan Hašek dovedl svůj Štrasburk k výhře nad Monakem.

Anglická FA odmítla potrestat Anelku

Anglická fotbalová asociace (FA) odmítla potrestat Nicolase Anelku zákazem startu v příštích dvou utkáních Premier League, jak chtěla francouzská fotbalová federace (FFF). Anelka v pondělí odmítl reprezentovat a to se francouzským funkcionářům nelíbilo.

15. KOLO FRANCOUZSKÉ LIGY: NULOVÝ ČECH

Nic nového pod sluncem v nejvyšší francouzské soutěži. Lize vládne Nice, které se z prvního místa dívá na své klopýtající soky: pouze Lyon naplno bodoval, OM a Sochaux remizovali, PSG dokonce prohrál. To samé platí i pro závěr ligového pelotonu, což bohužel znamená poslední pozici Čechova Rennes, byť český gólman vychytal svou čtvrtou letošní nulu.

Anelka odmítl reprezentační pozvánku

Kontroverzní francouzský útočník Nicolas Anelka odmítl pozvánku do francouzské reprezentace pro přátelský zápas proti Jugoslávii. Trenér Jacques Santini jej chtěl povolat místo zraněného Sidneye Gouvoua, Anelka ale možnost návratu do národního týmu po sedmi měsících odmítl.

14. KOLO FRANCOUZSKÉ LIGY: ČECH NA DNĚ

Také 14. kolo francouzské nejvyšší soutěže potvrdilo, že skvělé tažení nováčka z Nice není jen náhoda. Doma porazili mnohem slavnější Monaco a s jednobodovým náskokem se stále drží v čele. Na druhé místo se po výhře v Le Havru posunul Lyon. Čechův Stade Rennes opět spadl na samé dno tabulky...

Jak dopadnou evropské ligy?

Jak dopadnou přední evropské fotbalové ligy? O tom se každý rok dohaduje spousta odborníků. V tomto článku se podíváme na zoubek jednotlivým evropským ligám a na šance týmů uspět ve své lize. Podle většiny odborníků je nejkvalitnější fotbalová soutěž ve Španělsku. Každým rokem je na ligový titul několik kandidátů, ale nikdy se nestává, že by byl někdo favoritem jednoznačným. A to platí i u královského Realu Madrid. Tým složený ze superhvězd jako Zidane, Figo, Ronaldo, Raul, Casillas, Hierro a další ale má podle prognóz šanci na titul největší. Ovšem španělská liga není Liga Mistrů, a tak neznamená úspěch v Lize Mistrů úspěch v domácí soutěži. Minulou sezónu většina lidí také tipovala Real, ale ten nakonec skončil až třetí. A jak by to mohlo dopadnout tuto sezónu? Letos má dobrý start Real Sociedad San Sebastian a spolu s Celtou Vigo se zatím drží na špici. Ovšem Sebastianu brzy dojde dech, a tak tyto body ze začátku sezóny skvěle využije k udržení se v lize. Celta Vigo již sice patří mezi větší a známější kluby, ale ani ona na titul nemůže pomýšlet. Některé týmy jsou prostě lepší. Titul letos obhajuje Valencie a určitě ho bude chtít obhájit, hraje ale Ligu Mistrů, takže má dvojí zápasové zatížení. To mají ovšem i ostatní kandidáti na trůn - Real Madrid, FC Barcelona a Deportivo la Coruňa. I přes toto zápasové zatížení nedávám šanci nikomu jinému než týmu z této "velké pětky". Můj tip na první 3 místa je tedy takový: 1. Real Madrid, 2. Valencia CF, 3. FC Barcelona.

FRANCIE: Štrasburg opět vyhrál

Tým trenéra Ivana Haška, Štrasburg si připsal na své konto další vítěztví a je už osmý, Paříž deklasovala Guingamp, Auxerre stále v čele.

FRANCIE: Auxerre je v čele

Auxerre se dostalo do čela ligy překvapivým způsobem - Auxerre porazilo venku Nantes vysoko 4:1. Auxerre bylo v dosavadním průběhu ligy druhé pouze o skóre za Nice. Nice ovšem prohrálo na hřišti Sochaux 0:1 po gólu v 85. minutě - tefil se Boudaréne. Marseille, kterému se v této sezóně snad konečně začíná dařit, tentokrát porazilo doma Ajaccio 3:1. Nedařilo se Petru Čechovi, jeho tým Rennes držel do 77. minuty v Monaku nadějný výsledek 1:1, ovšem Čech si srazil jednu ze střel Monaka do vlastní brány a Monako tak vyhrálo 2:1. Naopak dařilo se Haškovu Štrasburgu. Haškův tým vyhrál v Guingampu 3:2 a katapultoval se tak na deváté místo tabulky. Lyon, účastník letošního očníku Ligy Mistrů remizoval na hřišti v Troyes 1:1.

FRANCIE: Čech udržel nulu

Zápas kola se hrál v Lyonu, kde místní Olympique hostil Monako, které v minulé sezoně bojovalo o udržení v lize. Zápas to byl na pohled dobrý, bylo hodně šancí, byl také dramatický, ale také - jak už se stalo v Le Championat v této sezóně zvyklostí - byl velice agresivní. A hlavní rozhodčí tak nezůstal u jedné červené. Monako se ujalo vedení již ve 14. minutě kdy se trefil Nonda. V 52. minutě zvýšil vedení na 2:0 pro Monako Giuly ovšem už za dvě minuty korigoval na 1:2 Laville. Tečku za zápasem udělal v 90. minutě monacký Camara který tak zvýšil na konečných 3:1 pro Monako. Vlastně, až tak úplná tečka to nebyla, tečku za zápasem udělal v 92. minutě jeden z obránců Lyonu. Camara se řítil sám na brankáře a byl faulován - následovala červená karta. Červených karet bylo ovšem v zápase víc, na červené karty Lyon nakonec vyhrál 2:1, zápas však prohrál 1:3.

FRANCIE: Nice stále v čele

7. kolo Le Championat nepřineslo žádné velké změny v tabulce. První je stále překvapivě Nice o skóre před Auxerre a poslední stále Rennes. Právě Rennes s Petrem Čechem v bráně mělo opět nehoráznou smůlu, hráli venku s Lens, kde až do 92. minuty drželi stav 0:0, v 93. minutě ovšem rozhodl Utaka. Rennes je tak stále bez výhry poslední.