SM Caen   -   Nîmes Olympique

1 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.92 - 3.18 - 2.72

Nimes udeřilo v nastavení, Caen pozdní vyrovnání nepomohlo

Nimes potvrdilo, že má výtečnou formu, a od začátku listopadu si připsalo už své páté vítězství z posledních šesti utkání, včetně toho z Ligového poháru. Na půdě Cean to ale byla velká divočina. Protože tři body na jeho stranu přisoudil Loïck Landre až v samotném nastavení, a to přitom domácí těsně předtím srovnávali pro ně nepříznivý stav.

Hostům evidentně vůbec nevadil náročný program, jaký museli absolvovat v posledních dvou týdnech. I přesto, že to pro ně byl již čtvrtý zápas během pár dní, zvládli ho i napočtvrté vítězně. Caen naopak potvrdilo, že ani náhodou není v optimální pohodě, a sestupovému pásmu je nebezpečně blízko. Naposledy slavilo tři body na konci září.

Olympique vstoupil do utkání velmi dobře a již v 18. minutě se radoval z vedení. Ferri ze středu pole přihrál na hranici šestnáctky na Bozoka, ten následně vyškolil obránce Guilberta, jemuž nasadil housle, a z blízkosti pak neměl problém přesně zacílit. Navýšit náskok mohl o pár chvil později Bobichon, jeho pokus ovšem po zemi zamířil kousek vedle.

SMC v prvním dějství zahrozil snad jen jednou jedinkrát. Na zadní tyči se objevil Oniangué, jenže ten v krkolomné pozici a z těžkého úhlu hlavou trefil jen brankovou konstrukci. Ani ve druhé půli přitom domácí v ofenzívě nijak nezářili. Svůj druhý gól naopak mohl přidat na své konto Bozok, nicméně jeho přesný zásah nemohl být uznán kvůli ofsajdu.

O všem podstatném se rozhodovalo až v závěrečných minutách. Caen se podařilo prosadit v minutě devadesáté, to když centr z přímého kopu od Fajra zužitkoval hlavou Oniangué. Ovšem poslední slovo si nakonec vzali hosté. Savanierův pas ze standardky propadl až k náhradníkovi Landremu, jenž uklidil balón ve skluzu do sítě.
Autor: Patrik Sandev / whoscored.com