Atlético Madrid   -   Real Madrid

0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.40 - 3.33 - 3.25

Derby Atlética s Realem branku nepřineslo

Wanda Metropolitano bylo svědkem dalšího madridského derby mezi Atléticem a Realem, které tentokráte skončilo bezbrankovou remízou. Ta slušela oběma týmům, protože ani jeden z nich neměl výraznější převahu.

V Madridu došlo na bezesporu největší šlágr kola. Atlético i Real letos pomýšlejí na titul a společně s Barcelonou patří mezi největší kandidáty. Zaplněný stadion Wanda Metropolitano sledoval zajímavé derby, avšak bez gólového vyjádření.

Utkání mělo v úvodních minutách dobré tempo a první šanci si v 8. minutě vypracovalo Atlético. Za obranu si totiž seběhl Joao Félix a stínován Ramosem dokázal vypálit, ale jen vedle branky. O dvě minuty později poslal pozdrav směrem k Oblakovi i Real, dalekonosný a hlavně nepřesný pokus slovinského brankáře nevystrašil. Nebezpečnější byla hlavička Garetha Balea, ale ta také mezi tyčemi neskončila. První poločas nabídl vyrovnanou partii s příležitostmi na obou stranách, rozhodně to na Wanda Metropolitano nebyla nuda, ovšem žalostně chyběly góly.

Výsledek 0:0 se neměnil ani po stříleném centru do vápna v podání Thomase, balón prolétl malým pokutovým územím, aniž by ho někdo z domácích dopravil do sítě. I závěr prvního poločasu byl rušný. Další velice nebezpečný střelecký pokus vyslal Félix a i když se Courtois natahoval, zasahovat nemusel, což neplatilo na druhé straně o Oblakovi. Kroosovu střelu k tyči vyrazil slovinský brankář na rohový kop.

Druhý poločas už tolik možností nenabídl. Aktivita od šestnáctky k šestnáctce se jak Atletům, tak i Bílému baletu nedala upřít, zakončení však bylo žalostné. Přitom madridskému derby by branky slušely a zápasu by to výrazně pomohlo.

Čtvrthodinu před koncem hlavičkoval Benzema a Oblak musel vytáhnout další ze svých fantastických zákroků. Atlético tak stále drželo nerozhodný výsledek a mohlo pomýšlet na tři body. Domácí se v závěrečné desetiminutovce ještě dožadovali pokutového kopu, ale střet Ramose s Lemarem podle sudího pokutový nebyl.
Autor: Ondřej Linhart / onlajny.com, football-espana.net