Program 14. kola nejvyšší španělské ligy zakončí duel jasného favorita s outsiderem, který však bude mít jednu výhodu. Sevillu čeká nedělní výlet na stadion Josého Zorrilly do Valladolidu, kde za posledních dvacet let dokázala vyhrát jen jednou.
S vyhráváním na stadionu José Zorrilla ve Valladolid má jen málokdo tak velké potíže jako Sevilla. Ačkoli se jedná o střet dvou různých světů, zkušenější a kvalitnější celek si domů body nevozí. Alespoň ne po třech. Od přelomu tisíciletí se Seville povedlo vyhrát na půdě Valladolidu jen v jednom utkání a to při posledním výjezdu. A taky v tomhle případě se na vítězství poměrně nadřela, protože oba góly zaznamenala až v posledních deseti minutách utkání.
Sevilla dobře ví, že ji ve Valladolidu čeká tvrdá práce, o čemž je přesvědčen i trenér Julen Lopetegui. "Jak vím z historie, Seville se ve Valladolidu nikdy nedařilo. Pokaždé jsme se tam setkali s nebojácným a dravým týmem, jehož obrana hrála velmi kompaktně. Musíme si dávat velký pozor i na brejky našeho soupeře, kterými by nás mohl velmi snadno zaskočit a způsobit nám nepříjemné ztráty. Podle mě to bude utkání založené na vytrvalosti a správném načasování. Rozhodně si tam ale jedeme pro výhru."
To se ostatně Seville poslední dobou obecně daří a je jedno, do jaké soutěže právě nastupuje. V Evropské lize poslední tři duely s přehledem pokaždé vyhrála a zvýšila tím svůj náskok na další týmy ve skupině A už na osm bodů. LaLiga je přeci jen o něco těžším oříškem, ale i ta pro Sevillu v nedávných týdnech skýtala mnoho radosti. Po remízách se silnými týmy jako Valencia a Atlético Madrid se Sevilla vrátila na vítěznou vlnu v minulém kole.
Těsně před přestávkou vynucenou bojem o mistrovství Evropy totiž zvládla veledůležité El Gran Derbi, tedy souboj s městským rivalem, Betisem. Díky tomu se vyšplhala na současnou čtvrtou příčku a má stejný počet bodů jako třetí Atlético.
Real Valladolid je na tom o poznání hůř. V tuto chvíli mu patří až třináctá pozice se sedmnácti body na kontě. Valladolid se zatím plácá kolem středu tabulky a umí zahrozit. Jen v minulých deseti duelech obral o body například Granadu, Atlético Madrid nebo Athletic Bilbao.
Poslední kolo se mu ale moc nepovedlo. Real Valladolid jel na půdu Deportiva Alavés a vracel se s velmi špatnou náladou. Od domácích totiž dostal tři branky a jeho výkon vůbec neodpovídal ambicióznímu týmu. Proti Seville celkově nemá příliš dobrou bilanci, protože naposledy se v utkání s ní cítil jako vítěz v roce 2012. Před vlastními fanoušky už ji neporazil devět let.
Real Valladolid - Sevilla FC | ||
0 : 1 (0:1) |