36. kolo
06.05.2018 20:45 CET
2 : 2
(1:1)

Katalánci pokračuji v sérii neporazitelnosti. V El Clásicu dohrávali druhý poločas o desíti

Někdo si možná na úvod zápasu mohl myslet, že se bude jednat o opatrné utkání z obou stran, ale na začátku byl ihned vyveden z omylu. Skóre se totiž měnilo velice brzy. Ve 4. minutě poslal Lionel Messi přihrávku do běhu na Luise Suáreze, proti jeho střele zasáhl Keylor Navas. Ten včas vyběhl z branky až za malé vápno a zachránil svůj tým od počáteční katastrofy.

Za pět minut později se však fanoušci na Camp Nou mohli radovat. Sergi Roberto tak tak zachytil míč na pravém křídle a poslal centr na zadní tyč, kde číhal osamocený Luis Suárez. V zakončení se nemýlil a poslal míč do protipohybu kostarického brankáře. Zápas se odehrával doslova v pětiminutových vlnách, protože v 15. minutě bylo vyrovnáno. Bílý balet se pustil do rychlého protiútoku, kdy zleva nacentroval na zadní tyč Toni Kroos.

Jeho příhru sklepl do malého vápna Karim Benzema, kam vlétl Cristiano Ronaldo a vyrovnal na 1:1. Těsně před půlhodinou hrací doby se do vedení mohli dostat hosté. Luka Modrić vyslal do šance Ronalda, proti kterému rychle vyběhl Marc-André ter Stegen. Tentokráte on zachránil svůj tým stejně jako jeho kolega na druhé straně na začátku duelu.

Když už na světelné tabuli svítila druhá minuta nastaveného času prvního poločasu, stalo se něco, co by jen málokdo čekal. Roberto byl okopávaný Marcelem na vlastní polovině, což se mu výrazně nelíbilo. Dokonce do té míry, že mu jeho faul nevybíravě oplatil. Okamžitě viděl červenou kartu a Barcelona byla rázem v desíti mužích. I v oslabení se ale Katalánci brzy po změně stran ujali znovu vedení.

V 53. minutě Suárez vyhrál na levé straně důležitý souboj, nahrál Messmu, který si pohrál s dvěma bránícími hráči a přesně zakončil z tyči. To už na hřišti nebyl Cristiano Ronaldo, který si při gólu zřejmě poranil kotník a v poločase odstoupil. Nahradil ho Asensio.

Dvacet minut před koncem zápasu se řítil sám na branku Messi, ale vychytal ho Navas.

Za tři minuty bylo opět vyrovnáno. Marco Asensio připravil míč před velké vápno do běhu Garethu Baleovi, který z první překonal ter Stegena a vyrovnal na 2:2.

Rozhodnout mohl ještě Messi, ale s technickou ranou neuspěl. Závěr druhého El Clásica v této sezóně už nic víc nenabídl a Barcelona si na konto připsala další zápas bez porážky. Co hlavně ukázalo však toto utkání, bylo, že moderní technologie ve fotbale je zásadní. Rozhodčí zápasu se totiž dopustil více než řady chyb, které výrazně ovlivnily osud utkání. Zlobil se hlavně Real Madrid kvůli zřetelným faulům na Varaneho před druhým gólem Barcelony a na Marcela v pokutovém území za stavu 2:2.

Autor: David Kvapil / onlajny.com