19.08.2012 19:00 CET
1 : 1
(1:1)

Hned na úvod ztráta! Real pouze remizoval s Valencií

Hned na úvod sezóny ztratil loňský mistr Real Madrid první body. Na domácí půdě přivítal v rámci prvního kola Valencii a získal bod za remízu 1:1. Oba góly padly v prvním poločase, za domácí se trefil Higuaín, za hosty na konci první půle vyrovnával Jonas. Valencie si tak v prvním ligovém zápase nové sezóny připsala velmi cenný výsledek a rozhodně bude na rozdíl od Realu za remízu ráda.

Domácí favorit vlétl na svého soupeře pěkně zostra a už v 10. minutě se poprvé měnilo skóre utkání v první veliké šanci celého zápasu. Angel Di María našel balónem za obranu nabíhajícího krajana Gonzála Higuaína a ten dokázal natřikrát překonat gólmana Diega Alvese v brance Netopýrů.

I nadále byl aktivnější Real a o pár minut později mohl přidat druhý gól, střela Xabiho Alonsa ze střední vzdálenosti jen těsně minula branku Valencie, Alves by neměl na tuto ránu nárok. Valencia si svou první střelu na branku připsala až ve 25. minutě utkání, z hranice pokutového území zkusil štěstí Tino Costa, ale jeho zblokovaná rána nebyla nebezpečná.

Real se nechal jednobrankovým vedením unést, dopředu se už příliš netlačil a ještě před koncem první půle na to doplatil. Valencia dokázala srovnat ze standardní situace zásluhou Jonase, který se prosadil hlavou. Při gólu se navíc srazil Casillas s Pepem a obránce Realu Madrid musel v poločase střídat, nahradil ho Raúl Albiol. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé půli už bylo více na co koukat a Valencie hrála s Realem vyrovnanou bitvu. Velikou šanci měl Bílý balet v 54. minutě, Higuaín našel vysunutím nabíhajícího Di Maríu a ten z velmi dobré pozice uprostřed pokutového území soupeře netrefil branku. Další střelu na branku Realu vyslal Ronaldo, ale gólman Alves podržel svůj tým.

Valencie dokázala ve druhé půli dostat balón do sítě soupeře jako první. Costa vysunul Soldada a ten kličkou překonal Casillase, ale rozhodčí gól neuznali kvůli ofsajdu. Ze zpomaleného záběru nebylo poznat, zda se jednalo o ofsajdovou situaci, či nikoli.

V 65. minutě mohl jít Real znovu do vedení. Mesut Ozil našel svým centrem v pokutovém území Valencie střelce prvního gólu Gonzála Higuaína a ten hlavou trefil břevno branky Diega Alvése. Tlak Realu postupně narůstal a další povedenou střelu si připsal na svůj účet Mesut Ozil, Diego Alves byl znovu na svém místě a jeho ránu vyrazil na roh.

Brazilský gólman ve službách španělského celku dále v brance předváděl brilantní výkon a také střídající Callejón v zakončení ztroskotal na jeho rukavicích. Po něm to zkoušel ještě individuálně Ronaldo, ale co nezblokovala dobře fungující obrana Netopýrů, to zlikvidoval brankář Diego Alves.

Závěr zápasu hosté zvládli dobře a dokonce mohli také zahrozit. Real si v poslední desetiminutovce už žádnou šanci nevytvořil a vzadu musel ubránit střelu Joaa Pereiry. Branka však už v zápase nepadla a Valencia se tak mohla radovat ze zisku cenného bodu za remízu 1:1. Real byl v utkání lepším týmem a s výsledkem určitě nebude spokojený, což dával v závěru zápasu najevo také trenér José Mourinho.

Autor: Adam Tkadlec