15.09.2022 18:45 CET
2 : 0
(2:0)

Nad sily Slovana bol tentoraz Pjunik Jerevan

Slovan Bratislava pokračuje v európskych výkonoch, ktoré slovenských fanúšikov vôbec netešia. V druhom kole skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA prehral v Jerevane s domácim Pjunikom FC 0:2 (0:2).

Slovenský majster vstúpil do zápasu lepšie. Už po 26 sekundách potiahol akciu Čakvetadze a brankár Jurčenko musel po prvý raz zasahovať. V jedenástej minúte prišla ďalšia rýchla akcia, no Barseghjanovi sa nepodarilo presne odcentrovať. Potom sa po prvý raz v zápase dostali k vážnejšiemu zakončeniu domáci. Karapetjan to skúsil akrobaticky nožničkami, ale Chovan stál priamo v dráhe lopty. Pjunik pohrozil aj v 28. minúte: Otubanjo v šestnástke vyzvŕtal Šaponjiča, ale loptu obrana Slovana zblokovala na roh. Belasí v ďalšom priebehu ťažko hľadali recept na prienik do obrany domácich. Z ľavej strany zakončoval Zmrhal, ale trafil len brankára. V 35. minúte napriahol spoza šestnástky Dašjan, lopta tesne pred Chovanom skočila na zem a domáci viedli 1:0. O niekoľko sekúnd bol náskok Jerevanu dvojgólový. Otubanjo sa zbavil Agba a technickou strelou zo šestnástich metrov trafil pravú časť bránky.

Do druhého polčasu poslal tréner Weiss na ihrisko Ramíreza a Mustafiča. Slovan mal loptu častejšie na kopačkách, ale vo finálnej fáze mu chýbali kreativita a najmä moment prekvapenia. Čakvetadzeho gól neplatil, pretože predtým hral rukou. Slovanu nevyšli ani situácie v 78. minúte. Najskôr sa do presnejšieho zakončenia nedostal Ramírez a po následnom rohu namieril vedľa Abena. Prílišná snaha v závere zápasu zväzovala slovanistom nohy. Najväčšiu šancu na gól premárnil v 85. minúte Čakvetadze. Slovan prehral v Jerevane 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk