FK Partizan Srbsko - FK Partizan - Zprávy

Partizan v přípravě na souboj v EL s Plzní prohrál s Libercem

Liberečtí v přípravném utkání na Kypru porazili Partizan 2:1. Proti srbskému celku, který bude v jarních bojích Evropské ligy protivníkem Plzně, se střelecky prosadili Milan Kerbr a Martin Graiciar. Za soupeře až v závěru snížil Léandre Tawamba.

Dynamo Kyjev - FK Partizan 4:1

Ukrajinské Dynamo Kyjev napravilo předchozí zaváhání s albánským Korce a tentokráte nedalo srbskému Partizanu žádnou šanci na úspěch, před vlastními fanoušky přehrálo bělehradský výběr vysoko 4:1. K jistotě prvního místa mu stačil bod, nakonec skupinu B ovládlo se třinácti body a před druhým Partizanem si vytvořilo konečný pětibodový náskok. Domácí rozhodli o svém úspěchu již v úvodní půlhodině, kdy skórovali hned třikrát.

Preview: Dynamo Kyjev - FK Partizan

Fotbalisté ukrajinského Dynama Kyjev si před čtrnácti dny mohli zajistit postup do jarní fáze Evropské ligy z vedoucí pozice, jenomže na půdě albánského Skënderbeu Korça nečekaně prohráli v poměru 2:3. Kromě premiérové porážky v letošním ročníku základní skupiny B tak ještě budou muset bojovat o první místo v přímém souboji se srbským Partizanem a stačí jim bod. Pro hosty je úspěchem účast v nejlepší dvaatřicítce.

FK Partizan - BSC Young Boys 2:1

Hráči srbského Partizanu dokázali v domácím prostředí zvládnout zápas podzimu se švýcarským Bernem a porazili ho 2:1, zajistili si tak postup do jarní fáze Evropské ligy a nic na tom nezměnila ani senzační výhra albánského Korce nad ukrajinským Dynamem Kyjev. Bělehradský klub má v tuto chvíli osm bodů a je tři body právě před albánským rivalem, ten ho díky lepším vzájemným střetnutím o dvaatřicítku nejlepších v EL již nepřipraví.

Preview: FK Partizan - BSC Young Boys

Pro oba dva čtvrteční protivníky bude vzájemný duel zřejmě rozhodující v boji o postup a dá se tedy říci, že pro Partizan i Bern se jedná o zápas podzimu. V tuto chvíli je na tom lépe srbský výběr, který doposud získal pět bodů a v tabulce se nachází na druhé pozici. Naopak jeho soupeř ani jednou nevyhrál a se třemi body je třetí, před posledním Korce má náskok jednoho bodu. K zachování naděje na jarní fázi potřebuje získat alespoň bod.

FK Partizan - Skënderbeu Korça 2:0

Partizan potvrdil roli favorita proti albánskému Korce a v domácím prostředí ho zdolal v poměru 2:0, díky tomu výrazně oživil své naděje na postup do jarní fáze. V tuto chvíli poskočil na druhé místo s pěti body a před třetím Bernem je o body dva. Young Boys totiž doma prohrál s Kyjevem. Srbský vicemistr si může zajistit postup již v příštím kole, kdy přivítá právě švýcarského rivala, Korce potřebuje alespoň k malé naději vyhrát v Kyjevě.

Preview: FK Partizan - Skënderbeu Korça

Srbský Partizan by se rád popral o postup do další fáze, po polovině soutěže má na kontě dva body, a pokud chce myslet na jarní fázi, tak nyní potřebuje největšího outsidera skupiny z albánského Korce porazit. Ten musel projít spletitou cestou přes předkola a teď si v rámci možností vede poměrně slušně, doposud získal také dva body. Je tedy v naprosto stejné pozici jako jeho čtvrteční protivník, ovšem na srbské půdě ho čeká opravdové peklo.

Skënderbeu Korça - FK Partizan 0:0

V bouřlivé atmosféře Elbasan Areny se diváci branek nedočkali. Skënderbeu Korce remizovalo s Partizanem Bělehrad v tuhé bitvě 0:0. Nejblíže byl vstřelené brance Miletić, ale v nastavení trefil jen brankovou konstrukci.

Preview: Skënderbeu Korça - FK Partizan

V balkánském derby na sebe narazí dvě země, které v současné chvíli nemají úplně ideální vztahy a určitě budou chtít v rovnocenném souboji na hřišti ukázat, kdo je lepší. Albánské Korce se po strastiplné cestě probojovalo do základní skupiny B a živí šanci na historický postup, ovšem mírným favoritem tohoto dvojzápasu bude srbský Partizan. Oba dva výběry mají na kontě po dvou kolech jediný bod a následující zápasy pro ně budou zřejmě klíčové.

FK Partizan - Dynamo Kyjev 2:3

Fotbalisté ukrajinského Dynama Kyjev na úvod skupiny otočili duel s albánským Korce a stejný kousek se jim povedl proti dalšímu výběru z balkánského poloostrova - tedy srbskému Partizanu. Po prvním poločase ztráceli dvě trefy, nicméně po obrátce se dostali do hry díky proměněnému pokutovému kopu a rozhodující branku vstřelili necelých deset minut před závěrečným hvizdem. Domácí výběr tak má na kontě stále jeden bod.

Preview: FK Partizan - Dynamo Kyjev

Hráči srbského Partizanu vstoupili do základní skupiny EL cennou remízou se švýcarským Young Boys Bern, nyní přivítají papírově největšího favorita skupiny B - tedy ukrajinský výběr Dynamo Kyjev. Ten v úvodním utkání prohrával po poločase s albánským outsiderem Skënderbeu Korça 0:1, avšak po změně stran svou hru výrazně zlepšil a nakonec vybojoval důležité tři body po výhře 3:1.

BSC Young Boys - FK Partizan 1:1

Fotbalisté švýcarského Bernu nedokázali potvrdit úlohu mírného favorita proti srbskému Partizanu a v domácím prostředí se s ním rozešli smírně v poměru 1:1, což je pro ně bodová ztráta. Zajímavý byl především první poločas, kde během úvodní čtvrthodiny padly obě branky a diváci se dočkali i více vyložených příležitostí. Hosté ve druhém dějství předvedli zodpovědný výkon v defenzívě a bod si určitě zasloužili.

Preview: BSC Young Boys - FK Partizan

Švýcarský klub Young Boys Bern se pravidelně kvalifikuje do základní skupiny EL a i letos vyhlíží postup do jarní fáze. Ve skupině B narazí na dva soupeře z Balkánského poloostrova a na jednoho z východu Evropy. Podle papírových předpokladů by se měl prát o postup právě se srbským Partizanem a hned na úvod tedy sehraje jeden z klíčových zápasů. V domácím prostředí bude považován za favorita, na druhou stranu jisté tři body určitě nemá.

Partizan mohutně posiluje. Získá Tošiće, pokukuje po Krkićovi

Bělehradský Partizan se po roční odmlce opět kvalifikoval do skupiny Evropské ligy a po losu, který mu přisoudil Dynamo Kyjev, Young Boys a Skënderbeu zřejmě cítí šanci na jaro v evropských pohárech, které naposledy zažil roku 2005. Podle toho také Partizan plánuje posilovat...

FK Partizan - FC Augsburg 1:3

Augsburg to dokázal! Podceňovaný bavorský tým sice prohrál první dva zápasy ve skupině, nakonec se ale vzepřel osudu a v přímém boji o druhou postupovou příčku na horké půdě Partizanu Bělehrad vyhrál 1:3. Domácí přitom ještě po uplynutí prvních 45 minut vedli a stačilo jim nepadnout o dvě branky, jenže Raúl Bobadilla měl v 89. minutě za stavu 1:2 jiné plány..