Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Söyüncü se vrací do Turecka: Atlético Madrid vyměnil za Fenerbahçe

Atlético Madrid po pouhých šesti měsících opouští Çağlar Söyüncü, jenž si poprvé zahraje tureckou nejvyšší soutěž. Sedmadvacetiletý obránce bude do léta hostovat ve Fenerbahçe...

Ztráty rivalů nezůstaly bez trestu, domácí sílu Atlétika pocítila i Valencia

Fotbalisté Atlétika Madrid zvítězili ve 22. kole LaLigy před vlastními fanoušky nad Valencií 2:0, což je díky ztrátám Barcelony a Bilbaa posunulo až na třetí místo tabulky. Los Colchoneros si při čtvrté soutěžní výhře v řadě rozdělili branky do obou poločasů, když na trefu Samuela Lina navázal po změně stran Memphis Depay. Zároveň modročervení opět potvrdili skvělou formu na vlastní půdě, kde od startu sezony nepoznali přemožitele. Netopýři naopak odletěli domů s prázdnou, čímž skončila jejich pětizápasová série v lize bez porážky.

Valencia se dere vzhůru, odnese její formu i Atlético?

Jedním ze šlágrů dvacátého druhého kola španělské LaLigy bude jistojistě nedělní utkání mezi Atléticem Madrid a Valencií. Na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu se odehraje zápas, ve kterém půjde o hodně. Domácí se chtějí po zaváhání Barcelony bodově dotáhnout na třetí příčku, ve skvěle formě hrající Valencijští jim ale rozhodně nedají nic zadarmo, vždyť v lize neprohráli už pětkrát v řadě a to se jim do cesty postavily velmi věhlasné týmy.

Atlético myslí na budoucnost, z Antverp přivedlo Vermeerena

Atlético Madrid pokračuje v posunech v kádru a získalo jednu posilu pro budoucnost. Důležitým článkem pro nadcházející roky by měl být Arthur Vermeeren, osmnáctiletý záložník přišel na přestup z Antverp.

Sheffield United má nového brankáře, z Atlética přišel Grbić

Ke změně na pozici brankářské dvojky se během ledna rozhodlo madridské Atlético. Kabinu španělského klubu dnes oficiálně opustil Ivo Grbić, chorvatský gólman přestoupil do Sheffieldu United.

Pád Griezmanna předznamenal osud Sevilly. Převahu Atlétika přetavil v gól Depay

Atlético Madrid se stalo posledním postupujícím do semifinále Copa del Rey, když porazilo Sevillu těsným výsledkem 1:0. Los Indios se mohli dostat do vedení už v 26. minutě, ovšem Antoine Griezmann zahrávající pokutový kop při zakončení uklouzl a přestřelil. Francouzovo zaváhání napravil až necelou čtvrthodinu před koncem Memphis Depay. Madridský celek se do takto pokročilé fáze domácího poháru probojoval po sedmi letech.

Atlético má zástup za Oblaka. V Rumunsku jsou k Moldovanovu přestupu spíše skeptičtí

Jan Oblak v dresu madridského Atlétika působí už desátou sezónu v řadě. Minimálně v devíti z nich se stal pro španělský celek neodmyslitelnou brankářskou jedničkou. Teď mu nicméně dorazila konkurence z Rumunska. Horatiu Moldovan, rumunský reprezentační gólman, vůbec poprvé v kariéře okusí zahraniční angažmá, do LaLigy se stěhuje z bukurešťského Rapidu.

Předposlední Granada vzdorovala marně, Atlético se opět mohlo spolehnout na Moratu

Atlético Madrid zvítězilo v 21. kole LaLigy na hřišti předposlední Granady 1:0. Nováček soutěže nepouštěl favorita do velkého množství příležitostí a až do 55. minuty držel bezbrankový stav. Poté však Álvaro Morata potvrdil roli kanonýra a hlavou rozhodl o zisku tří bodů pro svůj celek. Španělský střelec tak navázal na úvodní setkání těchto týmů z letošní sezony, kdy Atléti i zásluhou jeho trefy rovněž zvítězili.

"Colchoneros" se představí v Granadě

Pondělní dohrávku jednadvacátého kola obstarají Granada a Atlético Madrid. To se na Nuevo Los Cármenes představí po dvou letech a na své poslední vystoupení zde bude chtít rozhodně zapomenout. Domácí tehdy dvěma góly i přes zjevnou převahu hostí dovedli k vítězství Machis a Molina. Teď se Atlético chystá do Andalusie znovu, tentokrát ale o poznání lépe naladěno.

Ancelotti: Oba týmy daly do zápasu všechno, nikdo si nezasloužil prohrát

Real Madrid neobhájí triumf ve Španělském poháru. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho v osmifinále prohráli na stadionu městského rivala Atlética 2:4 po prodloužení. Domácí tak "Bílému baletu" oplatili porážku 3:5 v semifinále španělského Superpoháru z minulého týdne.

Griezmann Realu naservíroval pohárovou pomstu za Superpohár v prodloužení

Atlétiko Madrid oplatilo Realu Madrid jen osm dnů starou porážku ze španělského Superpoháru, když zvítězilo v domácím osmifinále Copa del Rey 4:2 po prodloužení. Los Colchoneros se po půlhodině hry dostali do vedení, ještě před poločasem o něj však přišli vinou nepřehledné situace po nešikovné snaze vyboxovat míč v podání Jana Oblaka. V remízový stav vyústila i druhá půle, a tak muselo na řadu přijít prodloužení, ve kterém se hrdinou "Atlétů" stal Antoine Griezmann, když ve 100. minutě směle potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Griezmann se stal nejlepším střelcem Atlética. Je to něco neuvěřitelného, popisuje

Atlético Madrid se v sezoně 2020/2021 stalo španělským mistrem, od té doby trofej nezískalo a čekání se protáhne ještě minimálně o několik měsíců. Klub z hlavního města v semifinále letošního Superpoháru nestačil na Real Madrid, jeden jeho hráč přesto měl důvod k radosti.

Cestu Realu do finále nepřekřížil ani nový nejlepší střelec historie Atlétika

Real Madrid vykročil ke svému 13. triumfu ve španělském Superpoháru, když v semifinále zdolal Atlético 5:3. Ve strhující první půli se oba celky prosadily hned dvakrát, přičemž jedním z úspěšných střelců byl Antoine Griezmann, který se díky 174. zásahu v dresu Los Colchoneros osamostatnil na trůnu nejproduktivnějších kanonýrů historie klubu. Přetahovaná pokračovala i po změně stran a jelikož základní hrací doba rozhodnutí nepřinesla, o triumfu Bílého baletu rozhodl až ve 116. minutě vlastní gól Stefana Saviće.

Atlético touží po třetím Superpoháru, narazí ale na městského rivala

Jak už bývá zvykem, tak i tento rok se o vítězi španělského Superpoháru rozhodne mezi čtyřmi týmy. Tradiční destinací je opět Saúdská Arábie a jako první se do sebe v souboji o finále pustí Real Madrid s Atléticem. Bílý balet možná půjde do zápasu jako favorit, ale Atlético si s ním nedávno dokázalo poradit.

Morata doháněl ofenzivní smršť Girony marně. Černý kůň LaLigy udeřil v závěru

Girona předvedla ve šlágru 19. kola LaLigy nespoutaný ofenzivní výkon a v souboji aspirantů na titul vyhrála nad Atlétikem Madrid 4:3. Utkání se proměnilo v reklamu na španělský fotbal hned po pár vteřinách, kdy se prosadil Valery Fernández. Na trávníku ale řádil v hostujicim dresu Álvaro Morata, který nasázel hattrick a další góly mohl ještě přidat. A právě neproměněné příležitosti jej nakonec mrzely, protože v nastavení rozhodl Iván Martín. Domácí se po strhující podívané posunuli zpět o skóre za vedoucí Real Madrid. Naopak Diego Simeone má nad čím přemýšlet, jelikož Los Colchoneros pod více než 12letým vedením argentinského stratéga poprvé prohráli čtyři venkovní ligová střetnutí v řadě.