St. Mirren FC Skotsko - St. Mirren FC - Zprávy

Preview: Inverness Caledonian - St. Mirren FC

Fotbalistům Invernessu se v poslední době vcelku daří vítězit a díky tomu se postupně oddalují sestupovým vodám. Ještě před několika koly byli poslední příčce velice blízko, ovšem nyní mají luxusní osmibodový náskok. Oproti některým protivníkům disponují také duelem k dobru a cesta do nejlepší šestky není příliš vzdálena. Na Dundee United totiž Caledonian ztrácí pouhé dva body.

St. Mirren FC - Celtic FC 0:2

Celtic potvrdil v St. Mirren Parku roli favorita a minimálně si vytvořil na dvě a půl hodiny pětibodový náskok na druhé Jezdce z Rangers. Navíc si připsal už svou dvanáctou výhru v řadě za sebou a útočí na rekord. St. Mirren prohrál s Celticem potřetí v sezóně a nevsítil mu ani branku, celkové skóre 0:9 rozhodně není lichotivé. V tabulce zůstane nejlépe osmý a ještě se před něj může dostat devátý Aberdeen.

Preview: St. Mirren FC - Celtic FC

Fotbalisté Celticu stále drží dvoubodový náskok na čele SPL a nyní určitě chtějí tento stav minimálně udržet. Proti nim v sobotním utkání nebude stát příliš těžký soupeř, na druhou stranu ale hodně nevyzpytatelný. St. Mirren totiž zažívá vcelku slušnou sezónu, k tomu dokáže porazit každého. V domácím prostředí je o mnoho silnější a na svěřence Neila Lennona rozhodně nečeká žádná procházka růžovým sadem.

Heart of Midlothian - St. Mirren FC 5:2

Celkem sedm branek bylo k vidění na Tynecastle stadium, domácí Hearts tu rozstříleli St. Mirren 5:2 a posunuli se už na třetí místo! Hrdinou utkání se stal český záložník Rudolf Skácel, jenž vsítil populární hattrick. Utkání se přitom vyvíjelo zcela ve prospěch hostí, ti nedokázali zabránit debaklu ani v početní převaze.

Preview: Heart of Midlothian - St. Mirren FC

Hearts rozhodně nejsou tak suverénní jako v loňském roce, navíc mají finanční problémy a ještě před týdnem dlužili hráčům peníze na výplatách. Dluh čtvrtého celku tabulky je přes třicet miliónů liber a vlastník Vladimír Romanov by rád klub prodal. Po výsledkové stránce se ovšem Srdce zlepšila, když v posledních čtyřech zápasech získala deset bodů. Porazit dokázala i třetí Motherwell, naposledy si na Easter Road poradila s domácími Hibs 3:1.

Kilmarnock FC - St. Mirren FC 2:1

Fotbalisté Kilmarnocku doma dokázali v poslední minutě otočit nepříznivý vývoj proti St. Mirrenu a po výhře 2:1 si vylepšili postavení v tabulce. Hosté se dostali velmi brzy do vedení, už v desáté minutě se trefil Mair, ovšem ještě do poločasu vyrovnal Heffernan a minutu před koncem zasadil St. Mirrenu smrtící úder Racchi.

Preview: Kilmarnock FC - St. Mirren FC

První zápas v roce 2012 odehraje Kilmarnock před vlastním publikem, v Rugby Parku přivítá St. Mirren, který bude chtít právě před svým pondělním soupeřem uhájit sedmou příčku. Kilmarnock ztrácí tři body, má však ještě zápas k dobru.

St. Mirren FC - Dundee United 2:2

Spravedlivý bod si před oslavou Silvestra rozdělili dva sousedé v tabulce, jejichž pozice se tak v tabulce po tomto nezměnila. St. Mirren zůstal sedmý, Dundee je díky lepšímu skóre šestý. Vše podstatné se odehrálo mezi 27. a 35. minutou. Během těchto osmi minut se podařilo domácím dvakrát vést, hosté však naopak dokázali dvakrát srovnat.

Preview: St. Mirren FC - Dundee United

Souboj mezi St. Mirrenem a Dundee United slibuje kromě Old Firm rovněž dost vyrovnané utkání 21. kola skotské Premier League. A nejvíce tomuto tvrzení napoví aktuální statistika: dva sousedy v tabulce totiž od sebe dělí pouze skóre. K tomu oba týmy drží leč krátkou, tak rozhodně nezavržitelnou sérii tří zápasů bez porážky.

Rangers před Old Firm podruhé v sezóně zaváhali se St. Mirrenem

Štědrý den se fotbalistům Rangers vůbec nevydařil. Na půdě St. Mirrenu nepotvrdili úlohu favorita, utrpěli svou druhou porážku v sezóně, a protože Celtic vyhrál na půdě Kilmarnocku, je rozdíl mezi oběma glasgowskými celky už jen na jednom bodu. St. Mirren se naopak díky překvapivému vítězství posunul na sedmé místo.

Preview: St. Mirren FC - Rangers FC

Neztratit před Novým rokem náskok na čele tabulky, to jediné si přejí hráči Rangers. A jedinou jistotou, jak tenhle cíl splnit, pro ně bude zvítězit ve zbývajících dvou vánočních kolech. První překážkou a zároveň generálkou na derby Old Firm se Celticem mu bude St. Mirren, osmý tým tabulky.

Motherwell FC - St. Mirren FC 1:1

Motherwell ve Fir Parku zklamal a opět ztratil cenné body v boji o titul, vypadá to tak zřejmě pouze na souboj o třetí místo. V něm však domácí mají velkou výhodu a v tuto chvíli náskok osmi bodů, což nebude pro ostatní jednoduché dohnat. Motherwell se v minulém kole prezentoval skvělým výkonem na půdě St. Johnstone a vyhrál 3:0, nyní ovšem po nudném prvním poločase neudržel těsné vedení ze začátku druhého dějství.

Preview: Motherwell FC - St. Mirren FC

Motherwell je letos opravdu jinde než většina ostatních celků, a pokud bude v této velice dobré formě pokračovat i v poslední třetině základní části SPL, třetí místo by ho minout nemělo a pohárová Evropa už vůbec ne. Motherwell doposud posbíral 33 korálků a je sedm bodů před St. Johnstone, navíc má duel k dobru. A páté Hearts dokonce ztrácí jedenáct korálků. Motherwell si k tomu zahraje i v semifinále ligového poháru.

Aberdeen FC - St. Mirren FC 2:2

Fotbalisté Aberdeenu nedokázali vyhrát ani nyní a v zápase se St. Mirrenem ukořistili pouze bod. I tak se ale se čtrnácti korálky dostali ne desáté místo tabulky o skóre před Hibernian a Inverness, nicméně na Pittodrie Stadium proti nepříliš povzbuzenému celku určitě chtěli všechny korálky. Saints klesli o skóre na osmou pozici za Dundee United, nicméně ztráta na pátý Kilmarnock je pouze jednobodová, a proto je určitě ještě o co hrát.

Preview: Aberdeen FC - St. Mirren FC

Fotbalisté Aberdeenu klesli po minulém kole na poslední místo tabulky a výrazně se tak houpe židle pod trenérem Craigem Brownem, který prý dostal od vedení ultimátum a jeho dny na lavičce Dons jsou možná sečteny. Nyní má velkou šanci se ještě zachránit v zápase se St. Mirrenem, kterému se minulá dvě kola v žádném případě nepovedla. Saints jsou v tuto chvíli na sedmém místě, ovšem při případné prohře by se výrazně přiblížily bojům o záchranu.