St. Johnstone FC Skotsko - St. Johnstone FC - Zprávy

St. Johnstone FC - Kilmarnock FC 0:3

Občas stačí jedno kolo k tomu, aby tým v těch následujících šlapal jako hodinky. Ve stejné situaci se nachází Kilmarnock. Ten překvapivě v minulém kole zvítězil na Tynecastle Stadium proti domácím Hearts 3:0 a stejný výsledek nyní zopakoval na půdě St. Johnstone. Utkání mělo velice podobný průběh jako před týdnem v Edinburghu. Hosté do poločasu dali vedoucí trefu a v samém závěru pojistili výsledek dvěma brankami.

Preview: St. Johnstone FC - Kilmarnock FC

St. Johnstone musel hodit za hlavu dvě poslední porážky s Celtikem, v sobotu ho totiž čeká domácí utkání proti Kilmarnocku. Oba soupeře momentálně dělí pouze jeden bod, dá se tedy očekávat vyrovnaný zápas.

St. Johnstone FC - Celtic FC 0:3

Fotbalisté Celticu dokázali pohodlně zvítězit na půdě předloňského nováčka ze St. Johnstone a díky překvapivému zaváhání Jezdců z Rangers se přiblížili na rozdíl jednoho bodu na první místo. Dokázali tedy potvrdit středeční vítězství v poháru právě na půdě Saints. Tentokráte to pro ně bylo ještě o něco snazší. Vedli totiž od druhé minuty a pět minut před přestávkou přidali druhou uklidňující trefu, v samém závěru nakonec vítězství pojistili.

Preview: St. Johnstone FC - Celtic FC

Fotbalisté Celticu v minulém kole zaznamenali první porážku v ligové sezóně, nicméně jejich plány na zisk mistrovského titulu se nijak výrazně nezkomplikovaly. Nyní se zelenobílí musejí vzpamatovat, pokud opravdu chtějí držet s favorizovanými Rangers krok. Soupeře k tomu mají z papírového pohledu ideálního, nicméně ve skutečnosti může být vše jinak. Saints totiž mají v poslední době slušnou formu.

Hamilton Academical - St. Johnstone FC 1:2

Nejistý start Hamiltonu do nového ligového ročníku má pokračování, tentokrát Accies nestačili na vlastním hřišti St. Johnstonu, kterému podlehli 1:2. Hosté šli do vedení v prvním poločase po brance Parkina, v 68. minutě ještě sice srovnal Mensing, ale volný kop Graingera z konce utkání rozhodl o vítězi zápasu.

Preview: Hamilton Academical - St. Johnstone FC

Hamilton čeká v sobotu další důležitý zápas, postaví se totiž proti sedmému St. Johnstonu. Oba kluby se momentálně pohybují ve spodní šestce tabulky, lépe je však na tom St. Johnstone, který má před svým soupeřem dvoubodový náskok.

Inverness Caledonian - St. Johnstone FC 1:1

Čekal se nerozhodný výsledek a ten se také vyplnil. Loňský a předloňský nováček sehráli naprosto vyrovnané utkání, ve kterém diváci viděli dvě branky. Oba si bod naprosto zasloužili a ukázali, že dolní polovina tabulky bude vskutku vyrovnaná. Inverness udrželo prozatímní čtvrté místo a s jedenácti body zatím může být pozitivně naladěno. St. Johnstone díky posledním dobrým výsledkům se vyhouplo na sedmé místo s osmi body na kon

Preview: Inverness Caledonian - St. Johnstone FC

Souboj dvou nováčků posledních dvou sezón jistě nabízí velmi zajímavé střetnutí. Ani jeden tým sice v tuto chvíli není příliš tipován na pád do druhé ligy, avšak všechno se může během chvíle změnit. A právě toto vystoupení by mohlo jeden tým výrazně oddálit od nepříjemné zóny sestupu. Inverness je prozatím největším překvapením ligy.

St. Johnstone FC - Hibernian FC 2:0

St. Johnstone zvítězil v domácím utkání nad Hibernianem 2:0, výsledková mizérie hostů tak pokračuje i nadále. Domácí trenér může být se svou prací spokojen, vítězství jeho týmu totiž vystřelili náhradníci Liam Craig a Marcus Haber.

Preview: St. Johnstone FC - Hibernian FC

Hibernian neprožívá dobrý start do sezóny, zvítězil pouze v jednom z devíti zápasů a kouč John Hughes je pod velkým tlakem. Hibs si nesmí dovolit další zaváhání, a už vůbec ne na hřišti St. Johnstonu, který je na tom ještě hůře.

Dundee United - St. Johnstone FC 1:0

Dundee United se snad konečně dokázalo probudit ze zimního spánku a začíná pomalu a jistě sbírat cenné body. Nyní se dokázalo vyhoupnout do horní poloviny tabulky po těsné výhře nad St.Johnstone a stále tak může myslet na konečné třetí místo a tedy účast v Evropské lize. Dundee si tak připsalo druhou výhru v lize a spravilo si chuť po prohře 0:4 v Ibrox Parku proti Rangers. St. Johnstone kleslo se čtyřmi body ne předposlední jedenáctou pozici.

Preview: Dundee United - St. Johnstone FC

Dundee United po velmi nepovedeném začátku už začíná alespoň částečně nabírat druhý dech a rádo by se jistě popralo o třetí pozici na domácí scéně. Vše se lepšilo po vydřené remíze na půdě řeckého AEK, kde sice skončila pohárová cesta tohoto klubu, nicméně další výsledky stály částečně za to. Nyní bude chtít získat důležité body do tabulky v derby proti předloňskému nováčkovi ze St. Johnstone, jehož hlavním úkolem je zachránit se.

St. Johnstone FC - St. Mirren FC 2:1

Fotbalisté St. Johnstonu se odpoutali ze dna tabulky, první výhru v sezóně získali doma nad St. Mirrenem, který naopak poslali na předposlední plac. Klub z města Perth vedl v utkání 2:0, a ačkoli soupeř ještě do poločasu snížil, na víc se už v druhém dějství nezmohl. Poslední čtyři týmy mají aktuálně shodný počet čtyř bodů, včetně domácích Saintees a hostujících Buddies.

Preview: St. Johnstone FC - St. Mirren FC

Fotbalisté St. Johnstone sice nevkročili do nového ligového ročníku tou správnou nohou, ovšem jejich umění zabrat v tu správou chvíli je nezvratitelné. Momentálně je na tom loňský nováček špatně, dokázal získat pouze jeden bod a krčí se na posledním místě. Nyní bude mít šanci si polepšit a získat body s rovnocenným protivníkem. Pokud však domácí prohrají i se St.Mirrenem, jejich šance na hladkou záchranu se ztenčí.

St. Johnstone FC - Motherwell FC 0:2

Motherwell potvrdil úlohu favorita a všem dokázal, že proti relativně slabším celkům umí posbírat všechny body. V boji o třetí místo totiž právě tyto korálky budou hodně cenné, největším favoritům mohou hodně chybět. Motherwell je považován za černého koně soutěže, protože "třetí vzadu, vystrkuje bradu." Tabulkou hosté poskočili až na čtvrté místo o skóre za Aberdeenem, St.Johnstone zůstává s jediným bodem poslední.