St. Johnstone FC Skotsko - St. Johnstone FC - Zprávy

Preview: St. Johnstone FC - Motherwell FC

St. Johnstone se před reprezentační pauzou propadlo až na poslední místo tabulky, nicméně zatím není třeba panikařit. Bodové rozdíly jsou minimální a především ve Skotsku je všechno možné. St. Johnstone navíc narazilo na velmi nepříjemné protivníky. Nyní bude mít šanci zaznamenat svou první výhru v sezóně. Avšak Motherwell nedá svou kůži zadarmo, i on totiž neměl příliš štěstí na los. A proti jedinému slabšímu sokovi vyválčil všechny body.

Rangers FC - St. Johnstone FC 2:1

Až pátý gól Kennyho Millera v nové sezóně ze 79. minuty, rozhodl o vítězi utkání mezi Rangers a St. Johnstonem. Hosté se přitom v 25. minutě dostali do zaslouženého vedení, brzy však dokázal srovnat Papac a vítězství strhl na stranu Rangers Miller.

Preview: Rangers FC - St. Johnstone FC

Rangers do nové sezóny vstoupili dvěma výhrami a tři body se očekávají i ze zápasu se St. Johnstonem. Hosté mají z úvodních dvou kol na kontě zatím jen bod a rádi by na Ibrox Parku překvapili.

St. Johnstone FC - Aberdeen FC 0:1

Aberdeen v loňském ročníku zklamal všechny odborníky, fanoušky i příznivce. Skončil hluboko v poli poražených a vypadalo to s ním špatně. Nyní se ale zdá, že slabší soupeří z úvodu sezóny by mohli dát Dons dobrý impuls a ti se tak povezou na vítězné vlně. Aberdeen totiž dokázal vyhrát i v druhém zápase v řadě za sebou a společně s Celticem vévodí prozatím celé SPL. St. Johnstone v současnoti okupuje osmé místo.

Preview: St. Johnstone FC - Aberdeen FC

Aberdeen by rád navázal na úspěch z předchozího kola, takové štěstí ho už ale asi nepotká. Vysokou výhru nad Hamiltonem totiž podpořily tři proměněné penalty jednoho muže a to se určitě nepoštěstí každý den. Navíc hosté už loni nebyli žádní nazdárci a nakonec v tabulce předčili mnohem slavnější výběry, jako třeba právě Aberdeen. Proto se s nimi v každém případě musí počítat. A v domácím prostředí byl rodinný klub vždycky hodně silný.

Heart of Midlothian - St. Johnstone FC 1:1

Hearts se v zápase se St. Johnstonem museli i přes svoji převahu spokojit s remízou 1:1. Oba góly přitom padly v rozmezí dvou minut, v nastavení první půle. Domácí celek dostal do vedení Elliot, ihned však dokázal na druhé straně srovnat Parkin.

Preview: Heart of Midlothian - St. Johnstone FC

Heart of Midlothian vstupuje do nové sezóny domácím zápasem se St. Johnstonem. Zatímco domácí mají po nepovedeném minulém ročníku za cíl zajistit si místo v Evropě, hostům bude stačit setrvání v soutěži.

St. Johnstone FC - Hamilton Academical 2:3

Až závěrečné ligové kolo rozhodlo o vítězi souboje o sedmé ligové místo mezi nováčkem St. Johnstonem a Hamiltonem. Úspěšnější byli hosté, kteří v utkání brzy vedli o dva góly, St. Johnstone však srovnal a až gólová střela Wesolowskiho rozhodla o výhře Hamiltonu 3:2.

Preview: St. Johnstone FC - Hamilton Academical

Fotbalisté Hamiltonu zakončí sezónu jak se sluší a patří a rozhodně vylepší své umístění z loňského ročníku. Nyní budou mít motivaci v tabulce přeskočit nováčka ze St. Johnstone a k takovému cíli vede pouze jediná cesta - cesta vítězství. Hamilton na svého konkurenta ztrácí jeden bod, jeho forma je však obdivuhodná.

Falkirk FC - St. Johnstone FC 0:0

Fotbalisté Falkirku jistě dělali co mohli, v ofenzívě to ale skřípalo a pád do druhé ligy se proto přiblížil. Nicméně v tuto chvíli situaci příliš ovlivnit nemohli, museli by nováčka porazit o čtyři branky, aby jim stačila v posledním duelu pouze remíza. A jestli získali bod, nebo vítězství, to v tuto chvíli důležité nebylo.

Preview: Falkirk FC - St. Johnstone FC

Falkirk dotahoval ztrátu poctivými doušky, bohužel kvalita kádru mu schází. Ještě před nadstavbou dohnal ztrátu a vypadalo to, že bude rozjetý i závěrečných pěti kolech, doposud jeden získaný bod proti dalšímu outsiderovi je ale málo. Nyní se postaví nováčkovi ze St.Johnstone, který letos předvádí úchvatné výkony a skončí nejhůře osmý.

Kilmarnock FC - St. Johnstone FC 1:2

St. Johnstone uspěl na hřišti Kilmarnocku, bojujícího o setrvání v nejvyšší soutěži. Domácí přitom od 38. minuty vedli po gólu Wrighta, brzy ale stačil srovnat Deuchar a ve druhé půli zajistil St. Johnstonu vítězství 2:1 Samuel.

Preview: Kilmarnock FC - St. Johnstone FC

Kilmarnock bojuje o holé přežití, je jen bod od sestupové poslední pozice. St. Johnstone, nováček ligy, je naopak na prvním místě skupiny o udržení a vlastně mu o tolik jako soupeři nejde. Zatímco hosté z pěti zápasů prohráli pouze jednou, Killie prohráli z deseti zápasů hned osmkrát. V Rugby Parku navíc budou nově bez tří zraněných hráčů.

St. Johnstone FC - Aberdeen FC 1:1

Fotbalisté ze St..Johnstone dokázali díky šťastné brance v samém závěru zápasu vybojovat proti Aberdeenu bod a udržet si tak od něj pětibodový odstup. Díky nerozhodnému výsledku tedy zřejmě neskončí hůře než osmí a o sedmou pozici by se měli poprat s Hamiltonem. Přitom domácí byli v úvodním dějství odevzdaní a velmi brzy inkasovali, ofenzivní smršť rozjeli až v posledních dvaceti minutách.

Domácí St. Johnstone bude mít ideální možnost osamostatnit se na sedmé příčce a pokud dokáže před vlastními fandy zdolat tápající Aberdeen, téměř jistě neskončí hůře než osmý. Nicméně Aberdeen se nechce vzdát naděje a také cítí šanci. Pětibodové manko se ve čtyřech duelech rozhodně dá stáhnout.