Motherwell FC Skotsko - Motherwell FC - Zprávy

Aberdeen FC - Motherwell FC 1:2

Motherwell si připsal cenné vítězství 2:1 na hřišti Aberdeenu a po delší době se tak raduje ze zisku tří bodů. Domácí Aberdeen přitom do utkání vstoupil skvěle a gólem Aluka šel brzy do vedení, brzy však srovnal Jeffers a ve druhé půli zajistil hostům výhru Murphy.

Preview: Aberdeen FC - Motherwell FC

V úterý je ve Skotsku na pořadu dne dohrávka 18. kola, kterou obstarají týmy Aberdeenu a Motherwellu. Zatímco Aberdeen se pod novým koučem Craigem Brownem zvedl a vymanil se z přímého ohrožení sestupem, Motherwell zažívá velký pokles formy, který korunoval zápasem na Ibrox Parku.

Rangers FC - Motherwell FC 6:0

Rangers předvedli v zápase proti Motherwellu málo vídanou gólovou kanonádu, svého soupeře zesměšnili vysokou výhrou 6:0. Rangers možná zároveň našli náhradu za nejlepšího střelce Kennyho Millera, chorvatský útočník Nikica Jelavič se na výsledku podílel hattrickem.

Preview: Rangers FC - Motherwell FC

Rangers čeká další důležitý zápas v boji o návrat na vedoucí příčku tabulky, v sobotu na svém hřišti přivítá Motherwell. Rangers mají před sebou obtížné období, kromě ligových utkání se totiž v příštím týdnu vrací i evropské poháry.

Motherwell FC - Kilmarnock FC 0:1

Až gólová hlavička Davida Silvy deset minut před koncem zápasu rozhodla o vítězství Kilmarnocku na hřišti Motherwellu. Přestože byli hosté po většinu druhé půle pod tlakem Motherwellu, dokázali vstřelit branku a zajistit si cenné tři body.

Preview: Motherwell FC - Kilmarnock FC

Fotbalisté Motherwellu se nacházejí v tabulce až na osmé pozici a to je rozhodně pod jejich úroveň. Nicméně na čtvrtý Kilmarnock mají ztrátu pouze pěti bodů a k tomu jeden duel k dobru. Nyní je čeká těžký souboj se čtvrtým Kilmarnockem, který v tuto chvíli začíná skvělou formu pomalu a jistě ztrácet.

St. Johnstone FC - Motherwell FC 1:0

St. Johnstone zvítězil na domácím hřišti 1:0 nad Motherwellem a je už pouze dva body za svým středečním soupeřem. Jediný a tedy i vítězný gól zápasu vstřelil v 62. minutě z pokutového kopu Liam Craig.

Preview: St. Johnstone FC - Motherwell FC

St. Johnstone čeká ve středu domácí utkání proti Motherwellu a manažer Derek McInnes by po dvou remízách rád znovu viděl výhru. Hosté s novým koučem Stuartem McCallem v posledním kole brali tři body za vítězství nad Hibernianem.

Motherwell FC - Hibernian FC 2:0

Motherwell slavil první ligové vítězství pod novým manažerem Stuartem McCallem, Hibernian porazil 2:0. Oba góly padly v rozmezí čtyř minut, nejprve se ve 20. minutě prosadil Jamie Murphy a jen čtyři minuty poté zvyšoval Steven Saunders.

Preview: Motherwell FC - Hibernian FC

Motherwell se bude snažit rozpomenout na výkony ze začátku sezóny, v poslední době se mu totiž vůbec nedaří a propadl se až na šestou příčku tabulky. Hibernian je na tom však ještě hůře, stále má starosti se záchranou v soutěži.

Motherwell FC - Inverness Caledonian 0:0

Motherwell ani Inverness se ze své krize nevyhrabaly, což všechno potvrzuje bezbranková remíza. Inverness sice prolomil sérii tří duelů bez získaného bodu, ovšem v boji o pohárové příčky to zdaleka nestačí a i na účast v nejlepší šestce to nakonec může být málo. Pro Motherwell je toto teprve třetí bod z osmi klání a zuby nehty se drží s pětadvaceti body na šesté pozici, zezadu ovšem dotírají další mančafty, především Dundee United.

Preview: Motherwell FC - Inverness Caledonian

Fotbalisté Inverness se pokusí dostat zpátky na vítěznou vlnu a zabránit tak dalšímu propadu v tabulce. Od osudové prohry se St. Mirrenem nezvládl nováček soutěže další dva duely s papírově slabšími soupeři a boj o pohárové příčky se mu začíná pořádně vzdalovat. Nyní bude mít šanci napravit svou reputaci proti dalšímu trápícímu se týmu SPL, ovšem Motherwell je v domácím prostředí ve Fir Parku velmi silný.

Dundee United - Motherwell FC 2:0

Dundee United zvítězili ve svém prvním domácím utkání od měsíce listopadu a Stuart McCall tak musel skousnout první porážku na lavičce Motherwellu. Domácí se ujali vedení v 53. minutě gólem Russella a v závěrečných minutách ještě zvýšil na konečných 2:0 Goodwillie.

Preview: Dundee United - Motherwell FC

Souboj o šestou příčku tabulky svedou domácí Dundee United a Motherwell. Dundee United, kteří na svého středečního soupeře ztrácí tři body, mají za sebou sérii nerozhodných výsledků, ale ani Motherwell příliš neexceluje.

Hamilton Academical - Motherwell FC 0:0

Hamilton i Motherwell se v této části sezóny trápí, a proto bezbranková remíza se před zápasem jevila jako nejpravděpodobnější varianta. V nervózním utkání se diváci nádherných kombinací a šancí příliš nedočkali, nakonec byly body vskutku rozděleny spravedlivě. Utkání se nehrálo ani nijak ostře a sudí vytáhl za celý duel jen tři žluté karty, oba celky si dávaly pozor hlavně na zadní vrátka. A vzhledem k mizerným ofenzivním choutkám to nebylo těžké.