Motherwell FC Skotsko - Motherwell FC - Zprávy

Motherwell FC - Inverness Caledonian 3:0

Fotbalisté Motherwellu v loňském ročníku skončili na šesté pozici a svou pohárovou účast z uplynulé sezóny v tomto ročníku nezopakují. Nicméně do nových bojů vkročili tou správnou nohou a jako jediný celek ze sobotního programu získali všechny tři korálky. A nutno podotknout, že vcelku s přehledem. Loňského nováčka z Inverness snadno přejeli poměrem 3:0 a prozatím se tedy dostali do čela tabulky.

Preview: Motherwell FC - Inverness Caledonian

Pro Motherwell začíná sezóna na domácím hřišti zápasem s Invernessem. V Motherwellu přes léto proběhlo mnoho změn, manažer Stuart McCall přesto věří v umístění mezi nejlepší šestkou soutěže. Soupeř z Invernessu nic podobného nezažil, podoba týmu zůstala a výhoda tedy může být na jeho straně.

Celtic si spravil náladu triumfem ve Skotském poháru

Celtic si alespoň částečně vynahradil zklamání z ligové sezóny, když ve finále Skotského poháru porazil 3:0 Motherwell a po pětatřicáté v historii získal ceněnou trofej. Celtic dostal na promoklém Hampdenu do vedení krátce po půlhodině hry Ki, ve druhé půli si navíc vstřelil vlastní gól Craigan a na konečných 3:0 v závěru upravil Mulgrew.

Celtic chce ve finále poháru zachránit sezonu, proti je Motherwell

Pokud chce Celtic alespoň částečně hodnotit tuto sezónu jako úspěšnou, tak už nyní nesmí potřetí skončit těsně před branami v boji o důležitou trofej. Po nepovedeném vystoupení v Evropské lize se sezóna vyvíjela přeci jen dobře. Ovšem ve finále ligového poháru nestačil na konkurenční Jezdce po prodloužení. Následně mu chyběl bod u v boji o ligový primát.

Celtic skolil na závěr Motherwell, v SPL však končí druhý

Celtic naložil na závěr sezóny čtyři góly Motherwellu, byla to však jen slabá náplast pro jeho fanoušky. V konečném účtování totiž končí druhý jen o bod za mistry z Rangers, kteří neměli větší problémy v Kilmarnocku. The Celts si tak v příštím ročníku zahrají jen Evropskou ligu, jelikož ze skotské ligy postupuje do Ligy mistrů pouze vítěz.

Preview: Celtic FC - Motherwell FC

Jeden zápas možná připravil fotbalisty Celticu o ligový primát a pokud nyní Jezdci zvítězí, stále zelenobílí budou na nějakou trofej v tomto ročníku čekat. Nicméně tento souboj bude pikantní ze dvou důvodů. Nejenže půjde o vítězství v SPL, ale také se jedná o generálku na finále národního poháru. V něm se totiž střetne právě výběr kouče Neila Lennona s Motherwellem. Hosté nyní budou bojovat o pátou pozici, avšak čeká je obtížný úkol.

Motherwell FC - Kilmarnock FC 1:1

Kilmarnock si zabezpečil svoji pátou příčku tabulky, když dokázal srovnat stav utkání v Motherwellu na 1:1. Domácí šli do vedení už po osmi minutách hry, kdy se trefil Steve Jones, čtyři minuty po startu druhého poločasu však dokázal srovnat Willy Aubameyang.

Preview: Motherwell FC - Kilmarnock FC

Motherwell ve středu čelí Kilmarnocku a rád by se po dvou vysokých prohrách radoval z výhry, čímž by se v tabulce dotáhl právě na svého středečního soupeře. Větší váhu však kouč Mothewellu dává finále Skotského poháru.

Dundee United - Motherwell FC 4:0

Fotbalisté Dundee United si definitivně dvě kola před koncem zajistil jistotu čtvrtého místa a stále mohou myslet na třetí pozici Hearts, od které jsou nyní vzdáleni už pouze na pět bodů. K tomu se s Hearts utká ještě v přímém souboji v posledním kole a šance proto žije. Ovšem United musejí vyhrát na Ibrox Parku proti Rangers a doufat, že Srdce neuhrají ani bod s Celticem. A tak už jim čtvrtá příčka zaručující kvalifikaci Evropské Ligy nejspíš zůstane.

Preview: Dundee United - Motherwell FC

Dundee United může v sobotu odpoledne udělat poslední krok na cestě za čtvrtým místem, doma hostí Motherwell...

Motherwell FC - Rangers FC 0:5

Rangers nadělili Motherwellu na jeho vlastním hřišti pořádnou lekci a díky vysoké výhře 5:0 v tabulce poodskočili Celticu na rozdíl čtyř bodů. Hosté vedli po první půli gólem Laffertyho a ve druhém poločase navýšili skóre na 5:0 Davis, Jelavič a dvougólový Naismith.

Preview: Motherwell FC - Rangers FC

Jezdci z Rangers nedokázali v minulém kole zvítězit v domácím prostředí nad Celticem a bezbranková remíza je v konečném účtování asi málo. Rangers čtyři kola před koncem vedou sice ligu o jeden bod, nicméně jejich nejvážnější konkurent má duel k dobru. A právě tyto dva body mohou v konečném účtování hrát velkou roli. Hlavní úkol pro svěřence Waltera Smithe je jasný. Ve čtyřech zbývajících duelech zvítězit a vše by mělo začít proti Motherwellu.

Heart of Midlothian - Motherwell FC 3:3

Motherwell získal na Tynecastlu cennou remízu, přestože po dvaapadesáti minutách hry prohrával už o tři branky, dokázal se vrátit do zápasu a srovnal na 3:3. Hearts tak pokračují v nejistých výsledcích, počtvrté v řadě pouze remizovali a jejich náskok na třetím místě se ztenčuje.

Preview: Heart of Midlothian - Motherwell FC

Do konce sezóny zbývá ve Skotsku pět zápasů a Heart of Midlothian už jen stačí udržet si třetí příčku tabulky. Motherwell ještě bojuje s Kilmarnockem o pátou pozici, výhra na Tynecastlu by se tedy hodila.

Heart of Midlothian - Motherwell FC 0:0

Utkání mezi Heart of Midlothian a Motherwellem toho moc nenabídlo a nakonec skončilo bezbrankovou remízou. I jeden bod však stačil Motherwellu k zajištění si místa mezi nejlepší šesticí soutěže, Inverness totiž ve svém utkání nezvítězil.