Hibernian FC Skotsko - Hibernian FC - Zprávy

St. Mirren FC - Hibernian Edinburgh 2:1

St. Mirren si dnes připsal velice důležité tři body v boji o záchranu ve skotské nejvyšší soutěži. Černobílí porazili doma Hibernian 2:1. Domácí tým poslali do dvoubrankového vedení Ian Maxwell a Gary Mason. Za hosty těsně před koncem snížil Mickael Antoine-Curier.

Preview: St. Mirren FC - Hibernian Edinburgh

Předposlední St. Mirren bude hostit ve svém stánku sedmý Hibernian Edinburgh, který v poslední době nehraje v příliš optimální formě.

Hibernian Edinburgh - Rangers FC 1:2

Rangers dál pokračují ve své sérii bez porážky, tentokrát to odnesl Hibernian. Hosté si vedení zajistili už ve 12. minutě gólem Naismitha, v 59. minutě zápasu zvýšil na 2:0 Cousin a v 88. už jen snížil Zemmama.

Preview: Hibernian Edinburgh - Rangers FC

Hibernian nemá formu a to podtrhl i v minulém kole na hřišti Kilmarnocku. Naopak Rangers chtějí ze zápasu vytěžit maximum bodů, aby mohli dál stíhat vedoucí Celtic. Domácí diváci už doufají v protržení nelichotivé šestizápasové série bez výhry.

Kilmarnock FC - Hibernian Edinburgh 2:1

Souboj dvou týmů, kterým se v poslední době příliš nedařilo, vyšel lépe domácímu Kilmarnocku, který zvítězil nad Hibernianem 2:1. První branku vstřelil v 36. minutě Nish, druhou přidal v 75. minutě Taouil a vítězství domácím už nedokázal vzít ani v 90. minutě z penalty skórující Shiels.

Preview: Kilmarnock FC - Hibernian Edinburgh

Kilmarnock své fanoušky v poslední době asi moc nepotěšil, sice už dva zápasy neprohrál, přesto remízou s poslední Gretnou a předposledním St. Mirrenem, se určitě nechlubí. Jeho soupeř Hibernian je na tom o něco lépe, drží se na páté pozici v tabulce, příliš moc bodů ale také v posledních kolech neposbíral.

Celtic FC - Hibernian Edinburgh 1:1

Výsledková krize Celticu pokračuje i po zápase s Hibernian. Domácí uhráli s edinburghským klubem pouze remízu 1:1. Hibernian do vedení dostal přesnou trefou Murphy a dvanáct minut před koncem vyrovnal Jiří Jarošík.

Preview: Celtic FC - Hibernian Edinburgh

Celtic si bude chtít v osmnáctém kole Scottish Premier League proti Hibernianu napravit reputaci poté, co v minulém kole podlehl Invernessu 2:3. Domácí vedou soutěž, zatímco hosté z Edinburghu jsou na pátém místě.

Collins končí, protože nedostal peníze na posily

Úspěšný trenér Hibernianu John Collins dnes rezignoval na svou funkci a jako důvod uvedl, že nemá od klubu dostatek financí na nákup nových posil. Od pátého mužstva skotské ligy odchází po roce a čtvrt, během něhož dokázal s týmem vyhrát Ligový pohár. Podle spekulací je však hlavním důvodem jeho odchodu šance, že by mohl převzít skotskou reprezentaci.

Hibernian Edinburgh - Falkirk FC 1:1

Po prohře z minulého týdne 0:2 na půdě Invernessu nedokázal Hibernian zvítězit ani před domácím publikem. S Falkirkem pouze remizoval 1:1. Domácí nejprve poslal do vedení z pokutového kopu Clayton Donaldson. Deset minut před koncem však hostům zařídil bod Graham Barrett.

Preview: Hibernian Edinburgh - Falkirk FC

Hibernian, který se nachází v horní části tabulky Clydesdale Bank Premier League, přivítá na svém stadionu Falkirk. Svěřenci Johna Hughese se potácí až na deváté příčce, ale z posledních tří zápasů dva vyhráli.

Inverness Caledonian Thistle - Hibernian Edinburgh 2:0

Inverness si v dnešním utkání pohodlně došel pro vítězství nad Hibernianem. Domácí vstřelili vedoucí gól těsně před poločasem, kdy se trefil Niculae. V 78. minutě si Niculae připsal druhý gól a stanovil tak výsledek zápasu na 2:0.

Preview: Inverness CT - Hibernian FC

Inverness v posledních dvou utkáních ukázal, že je ve formě. Poradil si se St. Mirren a v posledním zápase dokázal porazit i Dundee United. Hostům se naopak poslední ligové kolo nevydařilo podle plánů a podlehli 1:3 Aberdeenu. Chuť by si tedy chtěli napravit v tomto utkání, fanoušci Invernessu ale očekávají prodloužení vítězné šňůry.

Hibernian FC - Dundee United 2:2

Napínavé utkání až do samého konce bylo k vidění na Easter Road Stadium. Domácí Hibernian zde dokázal získat ze zápasu alespoň bod za remízu 2:2, přestože o dva góly prohrával.

Preview: Hibernian FC - Dundee United

Možná nejzajímavější zápas čtrnáctého kola skotské Premier League se odehraje v Edinburghu, kde domácí Hibernian přivítá Dundee United. Bude to souboj třetího týmu se čtvrtým, takže je se určitě na co těšit.