Willem II Nizozemsko - Willem II - Zprávy

Willem se po vypjatém střetnutí rozešel smírně s konkurenčním Den Haagem

Willem se ve středeční dohrávce 21. kola utkal s Den Haagem a jednalo se o nesmírně důležitý zápas v boji o holé přežití, podle toho také vypadal průběh. Kromě dvou vstřelených branek z pokutových kopů se urodily i dvě červené karty a především ve druhém poločase byla na obou soupeřích znát citelná nervozita. Remíza 1:1 v podstatě nic neřeší, oba týmy mají na kontě čtrnáct bodů a celek z Tilburgu je stále šestnáctý jen díky lepšímu skóre.

Willem II se po dvou debaklech pokusí zdolat konkurenční Den Haag

Willem II se první polovinou letošního ročníku doslova protrápil a na hodně nepříznivou situaci zareagoval výměnou trenéra. Ten sice zažil úspěšnou premiéru s Emmenem (2:0), ovšem jeho svěřenci v následujících dvou případech naprosto vyhořeli a v tabulce se nacházejí na šestnácté pozici jen o skóre před svým středečním rivalem. Za patnáctou příčkou Venla momentálně zaostávají o propastných devět bodů.

Utrecht zdemoloval Willem nevídaným způsobem a v tabulce se už posunul na sedmé místo

Willem se po úspěchu s Emmenem (2:0) vrátil do hrůzostrašné formy a tentokráte naprosto selhal v domácím prostředí s rozjetým Utrechtem, od kterého utrpěl vysoký debakl v poměru 0:6. V úvodní dvacetiminutovce inkasoval hned třikrát a nabuzený protivník přidal další tři trefy po změně stran. V tabulce se proto nachází na sedmnácté sestupové pozici se třinácti body a ve zbývajícím průběhu ho ještě čeká spousta práce.

Willem by chtěl prolomit mizérii proti rozjetému Utrechtu

Předehrávku 22. kola nejvyšší nizozemské soutěže obstarají dva celky, které momentálně mají zcela opačné starosti, i když před sezónou se s nimi počítalo do boje o pohárové příčky. Utrecht se postupně dostává z krize a začíná naplňovat očekávání, v posledních pěti ligových duelech získal úctyhodných třináct bodů a nyní na půdě trápícího se Willemu bude považován za mírného favorita. Naopak domácí se pokusí vzdálit sestupovému pásmu.

Feyenoord neměl s Willemem II žádné potíže a rozstřílel ho o pět branek

Feyenoord potvrdil úlohu jasného favorita proti zachraňujícímu se Willemu II a díky výtečné produktivitě ho nakonec deklasoval ve vysokém poměru 5:0. Do vedení se dostal na konci úvodního dějství a o svém jasném úspěchu rozhodl během necelých dvaceti minut druhého poločasu, kdy skóroval hned třikrát. Rotterdamský celek si tak pojistil páté místo s jednačtyřiceti body, výběr z Tilburgu je až sedmnáctý s pouhými třinácti body.

Willem by se chtěl oddálit sestupovému pásmu na půdě favorizovaného Feyenoordu

Feyenoord patří i v tomto ročníku mezi hlavní kandidáty na postup do pohárů, na druhou stranu se s ním v boji o titul už příliš nepočítá. Svěřenci trenéra Dicka Advocaata jsou totiž na pátém místě s osmatřiceti body a za vedoucím Ajaxem zaostávají už o hrozivých dvanáct bodů, na druhé PSV mají manko osmi bodů. Nyní přivítají zachraňující se Willem, kterému se v této sezóně vůbec nedaří a bojuje pouze o záchranu.

Willem II pod novým trenérem konečně zvítězil, když zdolal Emmen

Emmen se v tomto ročníku Eredivisie dál trápí a nyní v klíčovém duelu s konkurenčním Willemem II opět neuspěl, neboť kvůli špatné koncovce prohrál 0:2. Hosté tak nevyhráli ani ve svém dvacátém zápase tohoto ročníku a jsou stále beznadějně poslední osmnáctí s pouhými šesti body na kontě, za sedmnáctým Den Haagem momentálně zaostávají o bodů pět. Domácí naopak přerušili svou šňůru deseti ligových utkání bez vítězství.

Willem se v souboji dvou posledních týmů pokusí zvítězit pod vedením nového trenéra

Willem letos zažívá hrůzostrašnou sezónu a po delší době bojuje o setrvání v nejvyšší soutěži, nyní by rád konečně uspěl s posledním Emmenem. Celek z Tilburgu, který mimochodem pronikl do předkola Evropské ligy po povedeném loňském ročníku, doposud vybojoval pouhých deset bodů a nachází se až na sedmnáctém místě Eredivisie s deseti body, před svým nedělním rivalem disponuje jen čtyřbodovým náskokem.

Ajax ve vloženém kole nezaváhal, Willem II ale opět kladl odpor

Těsně před vánočními svátky připravil Willem II jednu ze čtyř bodových ztrát Ajaxu v rámci Eredivisie. A ačkoli ani nyní nebyl daleko aspoň od remízy, nakonec amsterdamskému klubu podlehl. Ten přece jen potvrdil roli favorita, díky brankám Briana Brobbeyho a Dušana Tadiče ze závěrečných minut strhl vítězství na svou stranu a upevnil si svou první příčku v tabulce.

Zaskočí Willem II pod dočasným velením favorizovaný Ajax?

Ajax sice v lize drží aktuálně sérii sedmi zápasů neporazitelnosti a vede tabulku, stále se mu však nedaří utrhnout vlčáky pod sebou, především pak PSV a Vitesse, a tak je potřeba v nastoleném trendu pokračovat neúprosně i nadále. V rámci vloženého kola bude plnit roli favorita proti Willemu II, na jehož půdě před Vánoci překvapivě pouze remizoval.

Zwolle přehrálo Willem o dvě branky díky bleskovému hattricku Ghoochannejhada

Willemu II nevyšel ani začátek druhé poloviny sezóny a i přes nadějný vstup do páteční předehrávky 18. kola nakonec podlehl konkurenčnímu Zwolle po výsledku 1:3. Situaci si výrazně zkomplikoval na konci úvodního dějství, kdy byl vyloučen autor jediného gólu celku z Tilburgu Kwasi Okyere Wriedt. V dresu PEC pak naskočil do druhého dějství íránský kanonýr Reza Ghoochannejhad a ten stihl hattrick za pouhých dvanáct minut.

Willem narazí na Zwolle a chce v lize vyhrát po více než dvou měsících

Willemu se první polovina tohoto soutěžního ročníku vůbec nepovedla a do té druhé určitě bude chtít vstoupit tím nejlepším možným způsobem. Zatímco v loňské sezóně se probojoval do evropských pohárů, tak letos usiluje pouze o záchranu a bude mít co dělat, aby prvoligovou licenci udržel. V tabulce Eredivisie se nachází až na šestnácté barážové pozici s deseti body. Nyní se pokusí přehrát konkurenční Zwolle, které je třinácté se sedmnácti body.

Waalwijk neudržel vedení proti Willemu a nakonec s ním remizoval

Důležitý zápas o záchranu svého vítěze neměl, domácí Waalwijk se i přes poločasové vedení rozešel smírně s konkurenčním Willemem po výsledku 1:1. Domácí RKC sice podruhé za sebou bodovalo, jenomže celkově nevyhrálo na ligové scéně šestkrát za sebou a v tabulce mu patří patnácté místo se čtrnácti body. Hosté nevyhráli v Eredivisii dokonce už poosmé v řadě, díky této remíze se prozatím posunuli na šestnáctou barážovou příčku s deseti body.

Willem se pokusí ve Waalwijku zapomenout na smolné porážky z poslední doby

Velmi důležitý souboj o záchranu spolu svedou Waalwijk a Willem, oba dva celky se nemohou pyšnit dobrou formu a potřebují získat klíčové body v boji o záchranu. Hodně smolné období prožil právě celek z Tilburgu, který v předchozích dvou duelech přišel o bodový zisk až v samém závěru a v tabulce se stále nachází až na předposledním sedmnáctém místě s devíti body. RKC doposud získalo o čtyři body více a je patnácté.

Willem podruhé v řadě přišel o body až brankou v nastaveném čase

První poločas závěrečného zápasu 16. kola mezi Groningenem a Willemem II v žádném případě nenasvědčoval tomu, že by v něm padlo hned pět branek. Po nevýrazném úvodním dějství byla k vidění strhující podívaná, kterou nakonec lépe zvládli hosté z Groningenu, jelikož vsítili rozdílovou trefu ve třetí nastavené minutě. Celek z Tilburgu prohrál gólem v samém závěru i v předchozím střetnutí ve Venlu (1:2) a je stále až sedmnáctý s devíti body.