Heracles Almelo Nizozemsko - Heracles Almelo - Zprávy

Twente jen remizovalo s Heraclesem a do evropských pohárů to má stále daleko

Hráči Twente sice dokázali přerušit čtyřzápasovou šňůru bez bodového zisku, ovšem v Eredivisii nevyhráli již podesáté v řadě a účast v evropských pohárech se jim opět výrazně vzdálila. Celek z Enschede se dvě kola před koncem nachází na dvanáctém místě s osmatřiceti body a za osmou Spartou zaostává o bodů pět. Hosté měli na dosah dokonce i vítězství, jenže deset minut před koncem inkasovali a musí se spokojit s remízou 1:1.

Twente si pokusí udržet pohárové naděje proti Heraclesu

Twente se v tuto chvíli nachází v obrovské krizi, tři kola před koncem základní části Eredivisie se dokonce propadlo již na dvanácté místo tabulky se sedmatřiceti body a do pohárové Evropy má poměrně daleko. Teď se k ní může přiblížit v přímém souboji s konkurenčním Heraclesem, který má na kontě o pět bodů více a drží devátou pozici.

Venlo znovu nemělo šanci a po dvanácté porážce za sebou se přibližuje k sestupu

Heracles potvrdil úlohu velkého favorita proti trápícímu se Venlu a na ligové scéně mu uštědřil již dvanáctou porážku v řadě, když zvítězil hladce po výsledku 4:0. Hattrickem se blýskl sedmadvacetiletý útočník Sinan Bakiş, který ho stihl nasázet za pouhých osmačtyřicet minut. Domácí si tak upevnili osmou pozici s dvaačtyřiceti body a před devátou Fortunou mají stále náskok dvou bodů, naopak VVV se opět přiblížilo k sestupu do druhé ligy.

Venlo se pokusí oživit naději na záchranu v Almelu

Hráči Venla se čtyři kola před koncem základní části Eredivisie nacházejí ve velmi svízelné situaci, a pokud se ještě chtějí zachránit, musí výrazně zabrat. V tuto chvíli nebodovali na ligové scéně již jedenáctkrát za sebou a klesli na sedmnácté sestupové místo s dvaadvaceti body, za šestnáctým Emmenem zaostávají o body dva a na patnáctý Willem II mají manko tří bodů. Nyní se pokusí překvapit ambiciózní Heracles.

Emmen opět prokázal pevné nervy v samém závěru a přibližuje se tak k vytoužené záchraně

Emmen pokračuje v neuvěřitelné jízdě za záchranou a nyní dokázal zvítězit v nejvyšší nizozemské soutěži již potřetí za sebou. Stejně jako naposledy se Sittardem vsítil dvě rozdílové trefy až v samém závěru. Díky tomu se v tabulce posunul na šestnáctou barážovou pozici o dva body před Venlo a za patnáctým Willemem zaostává o jediný bod. Jeho hrdinou se stal Michael de Leeuw, jenž stihl vsítit hattrick za pouhých třiatřicet minut.

Emmen by rád pokračoval v krasojízdě proti Heraclesu

Ještě před pár týdny nikdo s Emmenem nepočítal, ovšem teď je situace naprosto jiná. Tým, který v úvodních dvaadvaceti duelech ani jednou nevyhrál, se v tuto chvíli přiblížil k vytoužené záchraně a na šestnáctou barážovou příčku Venla ztrácí jediný bod. Nyní ho dokonce může předskočit, a to v případě, že v domácím prostředí zdolá rozjeté Heracles. FC momentálně neprohrálo sedmkrát za sebou a čtrnáctidenní přestávka mu vhod nepřišla.

Heracles deklasovalo Willem a přiblížilo se k pohárové Evropě

Fotbalisté Heraclesu potvrdili celkem dobrou formu z poslední doby a tentokráte vyškolili z produktivity zachraňující se Willem. Za celých devadesát minut totiž vystřelili jen pětkrát mezi tři tyče, ovšem hned čtyři jeho střely skončily v síti. Výběr z Almela se tak posunul na osmé místo tabulky s devětatřiceti body a opět se přiblížil k dodatečnému play-off o Evropskou Ligu, naopak hostům se výrazně komplikuje cesta za záchranou.

Willem jede do Almela a s Heraclesem se pokusí vybojovat důležité body

Heracles v tomto ročníku usiluje o horní polovinu tabulky a ještě se snaží probojovat i do play-off o Evropskou ligu, které momentálně není příliš daleko. Tuto dodatečnou baráž by si měly zahrát týmy na 5. - 8. místě tabulky po základní části, celek z Almela je nyní devátý se šestatřiceti body o jediný bod za osmým Twente. Nyní přivítá zachraňující se Willem, jemuž se v tomto ročníku nedaří a bude mít co dělat, aby se vůbec udržel mezi nizozemskou elitou.

PSV nemělo s Heraclesem větší potíže a vrátilo se na druhé místo Eredivisie

PSV před čtrnácti dny nezvládlo důležitý duel s Alkmaarem (0:2) a před tímto nedělním zápasem kleslo na třetí místo tabulky, ovšem nyní dokázalo přehrát Heracles hladce o tři branky a je opět druhé s osmapadesáti body, před svým úhlavním rivalem se nachází díky lepšímu skóre. O svém úspěchu nad týmem z Almela rozhodlo již krátce po dvaceti odehraných minutách, jelikož vsítilo hned dva branky a tu třetí přidalo v samém závěru.

PSV bude hájit druhé místo proti zvedajícímu se Heraclesu

PSV se v tomto ročníku chtělo poprat o ligový primát se suverénním Ajaxem, ovšem sedm kol před koncem je téměř jasné, že se mu to nepovede. V tuto chvíli na něj totiž ztrácí propastných jedenáct bodů a jeho úhlavní rival navíc disponuje jedním duelem k dobru, proto je zřejmě jen otázkou času, kdy AFCA získá definitivní jistotu. Nyní se střetne s Heraclesem a musí se mít na pozoru, jelikož se jeho nedělní soupeř nachází v solidní formě.

Sparta po obrovské hrubce v závěru přišla o výhru v Almelu

Sobotní duel mezi Heraclesem a Spartou přinesl podle očekávání velmi vyrovnaný průběh a svého vítěze nakonec neměl. Za mírného favorita byl považován domácí celek, nicméně po konci utkání mohl být rád, že vybojoval alespoň bod za remízu 1:1. Celek z Almela totiž prohrával po necelé hodině hry a vyrovnávací gól vsítil až ve třetí minutě nastavení. V Eredivisii zůstává na deváté pozici se šestatřiceti body.

Heracles si chce upevnit postavení v horní polovině Eredivise proti rozjeté Spartě

Heracles i Sparta mohou být celkem v klidu, jelikož se nacházejí v klidném středu tabulky a nervy z boje o záchranu je momentálně příliš trápit nemusí. Domácí celek nyní může udělat důležitý krok, a když nad rotterdamským vyzyvatelem zvítězí, tak se dokonce přiblíží i k vytouženému play-off Evropské ligy. V tuto chvíli mu patří deváté místo s pětatřiceti body, hosté doposud posbírali o pět bodů méně a jsou dvanáctí.

Den Haag znovu neuspěl a záchrana se mu tak stále vzdaluje

Den Haag prohlubuje své trápení v tomto ročníku Eredivisie a osm kol před koncem to vypadá, že prvoligovou licenci bude velmi těžko obhajovat. Po další porážce se sice udržel na předposlední sedmnácté pozici s patnácti body, ovšem před posledním Emmenem už je pouze o bod a šestnáctý Willem II mu navíc odskočil na šest bodů. Proti Heraclesu se sice dostal do vedení, ovšem soupeř v závěrečných dvaceti minutách vývoj otočil a zvítězil 2:1.

ADO se pokusí oživit naději na záchranu proti Heraclesu

Den Haag se před závěrečnými devíti koly základní části Eredivisie nachází ve velmi nelichotivé situaci, a pokud ještě chce myslet na přímou záchranu, tak musí výrazně přidat. V tuto chvíli mu patří až předposlední sedmnácté místo tabulky s patnácti body a před posledním Emmenem disponuje jen dvoubodovým náskokem, za patnáctým Venlem zaostává o bodů sedm. Nyní se pokusí vyzrát na nevyzpytatelné Heracles.

Derby patřilo Heraclesu, Zwolle přetlačilo díky pozdní brance de la Torreho

Premiéra novému hostujícímu stratégovi Bertovi Kontermanovi, který na lavičce nahradil nedávno odvolaného Johna Stegemana minimálně do konce této sezóny, se nevyvedla dle představ. Zwolle pod ním ztratilo na půdě Heraclesu v derby o Overijssel alespoň remízu, jelikož mu domácí zasadili úder v poslední možné okamžiky zásluhou Lucy de la Torreho.