Fortuna Sittard Nizozemsko - Fortuna Sittard - Zprávy

Fortuna bude bojovat o téměř jistou záchranu, Breda pro změnu o naději

Fortuna minulé kolo odmítla přiblížit se k přímé záchraně a nyní bude mít druhou šanci proti poslední Bredě. Nováček soutěže se momentálně nachází na čtrnáctém místě s jednatřiceti body a před šestnáctým De Graafschapem drží pětibodový odstup, případná výhra by proto znamenala výrazný krok k udržení prvoligové licence. Hosté se nacházejí v mnohem složitější situaci a k oživení šance alespoň na baráž nutně potřebují vybojovat tři body.

Fortuna se rozešla s Venlem smírně, u obou soupeřů se tak jistá záchrana zatím odkládá

Důležitý zápas o záchranu svého vítěze nakonec nenašel, i když vzhledem k vývoji sobotního utkání měla blíže ke třem bodům domácí Fortuna. Ta krátce po deseti minutách vedla a zhruba čtvrthodiny před koncem vsítila druhý gól, který však nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení. Vzápětí Venlo vyrovnalo a získalo tak nesmírně cenný bod, čtyři kola před koncem se nachází na třináctém místě se čtyřiatřiceti body.

Fortuna svede důležitou záchranářskou bitvu s konkurenčním Venlem

Oba dva sobotní soupeři pokukují po přímé záchraně a nemají k ní příliš daleko, ovšem ve zbývajícím průběhu si nemohou dovolit polevit. Domácí Fortuně momentálně patří čtrnáctá příčka se třiceti body a na barážové duo De Graafschap - Excelsior disponuje náskokem čtyř bodů. Hosté z Venla se nenacházejí v úplně optimálním rozpoložení, nicméně hlavně díky povedené podzimní části vybojovali o tři body více než nadcházející soupeř a jsou třináctí.

Zwolle deklasovalo Sittard a přiblížilo se k záchraně

Zwolle zvládlo důležitou bitvu o záchranu s konkurenčním Sittardem a po výtečném představení v první polovině druhého poločasu deklasovalo svého rivala vysoko v poměru 5:0. Díky tomu se tabulkou posunulo na jedenáctou pozici s pětatřiceti body a udělalo zřejmě definitivní krok k udržení prvoligové licence. Fortuna zůstává na čtrnáctém místě se třiceti body o čtyři body před šestnáctým De Graafschapem i sedmnáctým Excelsiorem.

Zwolle i Sittard se touží přiblížit k poklidnému středu tabulky

Zwolle poslední dobou zabralo a alespoň částečně se oddálilo sestupovým pozicím, momentálně mu patří dvanácté místo s dvaatřiceti body a před šestnáctou barážovou příčkou De Graafschapu drží sedmibodový odstup. Nyní se pokusí získat ještě větší klid proti nováčkovi ze Sitatrdu, který v dosavadním průběhu vybojoval o dva body méně a je čtrnáctý. I jemu by případná výhra na půdě mírně favorizovaného soupeře hodně pomohla.

Den Haag nevyužil více jak hodinové početní výhody a v Sittardu remizoval bez branek

Důležitý zápas o záchranu svého vítěze nakonec neměl a to i přesto, že domácí Fortuna hrála více jak šedesát minut v oslabení. Hosté drželi v celém průběhu míč z více jak pětašedesáti procent, nicméně celkově vyprodukovali méně střel a z tohoto pohledu je bezbranková remíza spravedlivá. Oba dva celky mají na kontě třicet bodů, Den Haag je třináctý o jednu příčku před Sittardem pouze zásluhou lepšího skóre.

Fortuna svede přímou bitvu o záchranu s konkurenčním Den Haagem

Oba dva středeční protivníci získali v dosavadním průběhu devětadvacet bodů a nacházejí se těsně nad zónou baráže, body ze vzájemného utkání tak potřebují jako sůl. Čtrnácté Fortuně se daří hlavně před vlastními diváky, celkově vybojovala jednadvacet bodů a především díky tomu je v nejvyšší soutěži konkurence schopná. Třináctý Den Haag v tomto ohledu tolik vyhrazený není, dá se tedy očekávat vyrovnaný souboj.

Willem přehrál houževnatou Fortunu po třech proměněných penaltách

Willem navázal na skvělé výkony těsně před reprezentační přestávkou a nyní vyhrál v nejvyšší soutěži potřetí v řadě, výraznou měrou se tak přiblížil k záchraně a rozhodně má ještě šanci zabojovat o dodatečnou kvalifikaci Evropské ligy. Po divokém průběhu přehrál nováčka ze Sittardu nejtěsnějším poměrem 3:2. Kuriozitou je, že ani jeden gól nedal ze hry a kopal hned tři pokutové kopy, Fortuna navíc dohrávala duel více jak poločas v oslabení.

Tilburg přivítá Sittard a může udělat důležitý krok k záchraně

Nizozemská nejvyšší soutěž vstupuje po reprezentační přestávce do své závěrečné fáze a kromě boje o titul či pohárové příčky ji tradičně čeká nesmírně dramatická bitva o záchranu. Domácí Tilburg může být celkem v klidu, v poslední době se mu daří a díky tomu se vyšplhal na devátou pozici se čtyřiatřiceti body. Naopak Fortuna doposud posbírala o pět bodů méně a je třináctá, před šestnáctou barážovou pozicí De Graafschapu drží čtyřbodový odstup.

Sittard porazil v nováčkovském souboji konkurenční Emmen.

Sittard zvládl nováčkovský souboj s Emmenem a v domácím prostředí dokázal zvítězit po výsledku 3:1. O osudu páteční předehrávky 26. kola rozhodl již první poločas, kde Fortuna vsítila všechny tři své branky, a hosté se zmohli jen na snížení v nastaveném čase. Domácí tak prozatím poskočili na dvanáctou pozici s devětadvaceti body a přiblížili se k přímé záchraně, soupeř je stále šestnáctý s pětadvaceti body o bod za patnáctým Excelsiorem.

V předehrávce 26. kola se střetnou nováčci bojující o záchranu

V pátečním souboji dvou nováčku půjde o hodně, neboť Fortuna i Emmen se momentálně nacházejí na samé hranici návratu do druhé ligy a body rozhodně potřebují jako sůl. O něco lépe je na tom Sittard, kterému v tuto chvíli patří čtrnácté místo se šestadvaceti body. Hosté doposud posbírali o dva body méně a nacházejí se taktéž o dvě pozice níže. Vítěz předehrávky 26. kola si může do zbývajícího průběhu výrazně zvednout sebevědomí.

Ajax neměl potíže s nováčkem ze Sittardu a porazil ho o čtyři branky

Nejslavnější amsterdamský klub po senzačním postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů přes španělský Real Madrid potvrdil úlohu jasného favorita v Eredivisii a zachraňujícímu se Sittardu nedal žádnou naději na úspěch (4:0). V tabulce se stále nachází na druhém místě s devětapadesáti body o pět bodů za vedoucím PSV. Jeho nedělní protivník naopak prohrál v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a klesl na čtrnáctou pozici se šestadvaceti body.

Ajax chce vybojovat povinnou výhru proti nováčkovi ze Sittardu

Amsterdamský celek zažívá jednu z nejpovedenějších sezón za poslední roky a i v takto pokročilé fázi má stále šanci získat hned tři trofeje. Na ligové scéně je druhý s pětibodovým odstupem za vedoucím PSV, ovšem na druhou stranu disponuje jedním utkáním k dobru. Na konci února postoupil do finále národního poháru přes Feyenoord (3:0) a v úterý se postaral o obrovskou senzaci, když v osmifinále LM vyřadil trojnásobného šampióna z Realu.

AZ napravil vyřazení z poháru a doma porazil Sittard 4:2

Alkmaar se dokázal vzpamatovat z předchozích dvou zaváhání s Tilburgem a tentokráte v domácím prostředí přehrál nováčka ze Sittardu i přesto, že po prvním poločase prohrával. Ve druhém dějství však záhy srovnal stav a poté otočil vývoj dalšími dvěma brankami. V tabulce se tak udržel na čtvrté pozici s třiačtyřiceti body a před pátým Arnhemem drží náskok čtyř bodů, za třetím Feyenoordem zaostává o body tři.

Sittard se pokusí využít zklamání Alkmaaru z vyřazení v národním poháru

Alkmaar ve druhé polovině sezóny utrpěl první větší ránu a ve čtvrtečním semifinále národního poháru na půdě Tilburgu se podruhé za sebou do finále neprobojoval. Jeho cesta do evropských pohárů teď už vede pouze přes umístění v lize. AZ si může vzít zpět ztracené sebevědomí proti nováčkovi ze Sittardu, v tabulce Eredivisie mu patří solidní čtvrté místo se čtyřiceti body. Hostům se příliš nedaří, kvůli tomu spadli na třináctou pozici se šestadvaceti body.