BV De Graafschap Nizozemsko - BV De Graafschap - Zprávy

FC Twente - BV De Graafschap 2:1

Velmi důležitý zápas o záchranu nakonec zvládl lépe favorizovaný domácí celek, který zásluhou vítězné branky v první nastavené minutě porazil konkurenční De Graafschap 2:1. V tabulce se tak prozatím udržel na šestnácté pozici se třinácti body, hosté jsou stále poslední osmnáctí s pouhými pěti body. Twente dokázalo otočit vývoj utkání i přesto, že více jak hodinu hrálo bez vyloučeného brankáře Nicka Marsmana.

Preview: FC Twente - BV De Graafschap

V současnosti není pochyb o tom, že ještě nedávno vysoce favorizované Twente prochází velkou krizí a letos to spíše vypadá na boj o záchranu. Doposud Enschede získalo jen deset bodů z patnácti ligových zápasů a nachází se až na barážovém šestnáctém místě tabulky o čtyři body za patnáctým Tilburgem. Nyní v domácím prostředí přivítá nováčka z De Graafschapu, který je na tom ještě hůře a s pěti body je úplně poslední.

BV De Graafschap - FC Utrecht 0:1

De Graafschap nedokázal navázat na poslední úspěšné vystoupení s Cambuurem a tentokráte podlehl Utrechtu nejtěsnějším poměrem 0:1 i přesto, že více jak dvacet minut hrál v početní výhodě. Domácí celek tak zůstane na poslední osmnácté pozici s pěti body i po patnáctém kole. Naopak Utrecht už má na kontě dvaadvacet bodů a tabulkou Eredivisie se v tuto chvíli vyhoupl na prozatimní osmou příčku.

Preview: BV De Graafschap - FC Utrecht

Fotbalisté De Graafschapu prolomili v minulém kole s Cambuurem sérii třinácti nováčkovských zápasů v Eredivisii bez vítězství a nyní budou chtít na tento úspěch navázat. Navíc mohou poprvé opustit poslední místo tabulky, když dokážou v domácím prostředí porazit Utrecht. Domácí celek má v tuto chvíli pět bodů a na Cambuur ztrácí body dva. Hosté jsou s devatenácti body na deváté pozici.

Cambuur Leeuwarden - BV De Graafschap 2:3

Hráči De Graafachapu zvládli lépe souboj o záchranu s Cambuurem a v páteční předehrávce dosáhli na svůj první tříbodový zisk po vítězství 3:2. V tabulce Eredivisie sice zůstávají na posledním místě s pěti body, nicméně na svého protivníka se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Hosté vedli v utkání 2:0, nicméně domácí během jedenácti minut srovnali. O vítězství De Graafschapu rozhodl v 88. minutě Karim Tarfi.

Preview: Cambuur Leeuwarden - BV De Graafschap

Páteční předehrávka 14. kola nizozemské nejvyšší soutěže nabídne souboj dvou nejhorších týmů letošního ročníku. Kuriozitou je, že ani jeden z protivníků v dosavadních třinácti kolech ještě nezvítězil a dá se očekávat vyrovnaný souboj. Favoritem na tříbodový zisk bude domácí Cambuur, který má na kontě už sedm remízových výsledků a byl blíže svému úvodnímu vítězství. De Graafschap vybojoval pouhé dva body a je v obrovské krizi.

BV De Graafschap - FC Groningen 1:2

Nováček z De Graafschapu nedokázal ani na třináctý pokus v nejvyšší soutěži dosáhnout na tříbodový zisk a naopak zaznamenal svou jedenáctou porážku, když podlehl Groningenu 1:2. Domácí výběr je tak v Eredivisii stále beznadějně poslední s pouhými dvěma body a na sedmnáctý Cambuur ztrácí bodů pět. Účastník základní skupiny Evropské ligy má na kontě jednadvacet bodů a posunul se na solidní šestou pozici.

Preview: BV De Graafschap - FC Groningen

Nováček z De Graafschapu stále čeká na své premiérové vítězství po postupu do nejvyšší soutěže a s pouhými dvěma body po dvanácti odehraných kolech je na jasně posledním místě s pětibodovou ztrátou na Cambuur s Tilburgem. Nyní se pokusí uspět na domácí půdě proti Groningenu, který podle očekávání bojuje v horní polovině tabulky a rozhodně by chtěl zopakovat své letošní působení v evropských pohárech.

NEC Nijmegen - BV De Graafschap 2:0

Fotbalisté Nijmegenu dokázali potvrdit úlohu favorita proti poslednímu De Graafschapu a nakonec zvítězili 2:0. Nicméně lepším celkem nebyli, hosté si vytvořili více střeleckých příležitostí, ani tentokráte se ovšem v ofenzívě neprosadili. Hrdinou utkání se stal Christian Santos, který krátce po půl hodině hry proměnil pokutový kop a náskok svého výběru pojistil zhruba deset minut před závěrečným hvizdem.

Preview: NEC Nijmegen - BV De Graafschap

Fotbalisté Nijmegenu se v letošním ročníku Eredivisie prezentují velmi dobrými výkony a mají nakročeno k tomu, aby v závěru sezóny nemuseli bojovat o záchranu. Teď budou mít velkou šanci získat další tříbodový zisk, neboť v domácím prostředí přivítají jiného nováčka z De Graafschapu. Ten má naopak velké problémy, v dosavadních jedenácti utkáních jen dvakrát remizoval a nachází se na beznadějně posledním místě tabulky.

BV De Graafschap - PSV Eindhoven 3:6

Naprosto fantastického výsledku se dočkali diváci na stadionu De Vijverberg, kde viděli bojovný výkon svých svěřenců a také hned devět branek. Hosté se během půl hodiny hry dostali do tříbrankového vedení, ovšem houževnatý nováček ještě ožil a zhruba za dvacet minut srovnal na 3:3. PSV ve druhé polovině druhého poločasu prokázalo své zkušenosti a nakonec vsítilo další tři góly, v tabulce je zatím se čtyřiadvaceti body na třetím místě.

Preview: BV De Graafschap - PSV Eindhoven

De Graafschap v letošním ročníku stále čeká na první tříbodový zisk a rozhodně se nedá čekat, že ho vybojuje v domácím prostředí proti mistrovskému PSV. Domácí výběr v deseti ligových kolech získal pouhé dva body a je beznadějně poslední, na předposlední Cambuur v tuto chvíli ztrácí čtyři body. Jeho protivník z Eindhovenu je třetí s jednadvaceti body a na vedoucí duo Ajax - Feyenoord ztrácí v tuto chvíli čtyři body.

BV De Graafschap - Heracles Almelo 0:1

Fotbalisté Heracles dokázali potvrdit úlohu mírných favoritů na půdě nováčka z De Graafschapu díky brance sedm minut před koncem a zvítězili nejtěsnějším poměrem 1:0. V tabulce se udrželi na čtvrté pozici s jednadvaceti body a jsou o bod za vedoucím Ajaxem a Feyenoordem, navíc napravili minulé zaváhání právě s Ajaxem. De Graafschap stále čeká na své první vítězství, s pouhými dvěma body je i tentokráte beznadějně poslední.

Preview: BV De Graafschap - Heracles Almelo

Nováček soutěže z De Graafschapu stále čeká na své první ligové vítězství a po devíti kolech je se dvěma body na jasně posledním místě Eredivisie. Nyní se pokusí překvapit letošní překvapení z Heracles, které doposud posbíralo velmi solidních osmnáct bodů a je čtvrté o skóre za třetím PSV a o čtyři body za vedoucím duem Ajax - Feyenoord. Nyní Almelo bude plnit úlohu mírného favorita, nicméně výkony domácího celku se zlepšují.

ADO Den Haag - BV De Graafschap 1:1

De Graafschap získal svůj druhý bod v sezóně, vůbec poprvé navíc neprohrál venku. Na půdě Den Haagu dokázal uhrát remízu 1:1. Obě branky padly už v prvním poločase, ve druhém pak žádný z týmů své další šance nevyužil. Domácí poslal do vedení Mike Havenaar, ale srovnáno bylo záhy po vlastní trefě Gianniho Zuiverloona.