VfL Wolfsburg Německo - VfL Wolfsburg - Zprávy

Wolfsburg cílí na přerušení série bez výhry, venku vyzve zklamaný Frankfurt

Ve čtvrtek zavládlo ve Frankfurtu zklamání. Ne že by aktuální lídr belgické nejvyšší soutěže ze Saint-Gilles měl patřit po papírové stránce k lehkým překážkám, ale přece německý celek byl pasován do role mírného favorita. Po tomhle nezdaru ale musejí domácí rychle přepnout, v Bundeslize mají totiž svých povinností jistě dost. V neděli na jejich půdu zavítá Wolfsburg.

Dortmund doplatil na pasivitu ve druhé půli a s Wolfsburgem pouze remizoval

Fotbalisté Dortmundu remizovali ve 22. kole na půdě Wolfsburgu 1:1. Hosty nastartoval hned v úvodu gól Niclase Füllkruga, nicméně po změně stran si BVB, také vinou několika přerušení kvůli protestujícím fanouškům, nedokázalo vytvořit velký tlak. Pasivita žlutočerných byla potrestána v 63. minutě přesnou hlavičkou Yannicka Gerhardta. Český reprezentant Václav Černý proseděl celé utkání na lavičce.

Dortmund usiluje o stabilitu. Potvrdí tento cíl taky ve Wolfsburgu?

Po rozpačitém výkonu v Heidenheimu si Dortmund spravil chuť, když před týdnem bez větších potíží porazil Freiburg. Borussia tak po Novém roce zůstává neporažena a o prodloužení této série bude usilovat též ve Wolfsburgu, který se naopak již několik týdnů trápí.

Union zakončil extrémní nastavení po nepokojích fanoušků vítězným gólem

Union Berlín ve 21. kole Bundesligy přehrál Wolfsburg 1:0. Jediným gólovým zápisem se prezentoval sváteční střelec Danilho Doekhi, který se prosadil hlavou na konci neskutečně dlouhého nastavení první půle - v 70. minutě. I přes tento kuriózní moment však byla k vidění spíše odvrácená stránka fotbalu. Fanouškovský protest totiž přerušil a enormně protáhl celé utkání a chvíli to vypadalo, že kvůli tenisovým míčkům na trávníku bude střetnutí ukončeno. Alex Král hrál v základu domácích, naproti tomu Václav Černý se na hřiště podíval až v závěru.

Sehraje Wolfsburg proti Unionu pátou remízu v řadě?

Vlci na sedmé bundesligové vítězství čekají už bezmála dva měsíce. Zrovna berlínský celek je jedním z těch, který už dokázali v této sezoně porazit. Navíc to vypadá, že krize, jaká stála místo Urse Fischera, stále nebyla stoprocentně zažehnána.

Jurásek přihlížel ztrátě Hoffenheimu jen z lavičky. Wolfsburgu prospěl odchod Černého

Wolfsburg remizoval ve 20. kole Bundesligy na svém stadionu s Hoffenheimem 2:2. O rychlý vstup do utkání se v šesté minutě gólově postaral hostující Maximilian Beier. Náskok modrobílí ztratili až po změně stran, a ačkoliv se do vedení dostali ještě jednou, do vítězného konce duel nedotáhli. V obou případech manko stahoval Lovro Majer, přičemž finální vyrovnání obstaral v 70. minutě z penaltového puntíku. Do zápasu opět nenaskočila čerstvá posila Hoffe David Jurásek. V defenzivě naopak nechyběl Pavel Kadeřábek, jenž se během prvního dějství střetl i s později střídajícím Václavem Černým, který již oba Chorvatovy zásahy sledoval z lavičky.

Přinese zápas mezi Wolfsburgem a Hoffenheimem další remízu?

Vzhledem k současným výsledkům obou týmů by nebylo překvapením, kdyby sázkaři tipovali remízu 1:1. Vlci se s ní museli spokojit v posledních třech duelech, zatímco TSG ji uhráli před týdnem, díky čemu drží nad svým nejbližším protivníkem tříbodový náskok.

Třetí remízové utkání Wolfsburgu v novém roce zachránil amatérský fotbalista z tribuny

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali v 19. kole Bundesligy na domácí půdě s Kolínem nad Rýnem 1:1. Na hřišti se od začátku zápasu pohyboval také Václav Černý, který byl svědkem nevídané situace. Po 15 minutách hry byl míčem do hlavy zasažen pomezní sudí, jehož musel v rozhodcovském týmu nahradit amatérský fotbalista sledující utkání z tribuny Tobias Krull. Po krátké vynucené pauze otevřel skóre hostující Faride Alidou, na jehož trefu odpověděl velmi rychle Kevin Paredes. Vlci tak v novém roce stále neokusili jiný soutěžní výsledek než právě remízu 1:1.

Dokáže Köln zaskočit Wolfsburg?

Kozli zatím sesbírali jedenáct bodů, tedy stejně jako poslední Darmstadt a šestnáctá Mohuč. Nutně tedy potřebují bodovat a ideálně taky odčinit týden starou porážku 0:4 s Dortmundem. Vlci se pro změnu budou chtít vyhnout třetí remíze 1:1 v řadě.

Neuznané branky připravily Heidenheim o obrat, za Wolfsburg znovu pálil Černý

Hráči Wolfsburgu remizovali v 18. kole Bundesligy na hřišti Heidenheimu 1:1. Vlci si tak připomněli minulé utkání s Mohučí, kdy se taktéž už na začátku duelu ujali vedení zásluhou Václava Černého. Stejně jako před týdnem ale o rychle nabytý náskok přišli, neboť v nastavení první půle se do vlastní brány trefil Moritz Jenz. Gólman zelenobílých Koen Casteels v průběhu zápasu kapituloval ještě dvakrát, v obou případech ale videorozhodčí odhalil ofsajd.

Heidenheim chce oplatit Wolfsburgu srpnovou porážku

Bundesligový nováček se zatím prezentuje ve výborném světle. Po sedmnácti kolech ztrácí na pohárové příčky pouhé čtyři bodíky. Vlci za svým nejbližším soupeřem zaostávají o jediný, takže budou kousat.

Černého trefa měla v Mohuči pro Wolfsburg jen jednobodovou příchuť

Wolfsburg vstoupil do jarní části sezony ziskem bodu, když v 17. kole Bundesligy remizoval na hřišti Mohuče 1:1. K výhře sice nejprve Vlky nasměroval už ve 12. minutě parádní akcí Václav Černý, jenž rozvlnil soupeřovu síť podruhé v ročníku. Po změně stran ovšem o konečném výsledku rozhodl přesný Silvan Widmer. Čekání domácích na výhru se protáhlo již na sedm zápasů a v tabulce zůstali na 16. místě, hosté zaznamenali teprve druhou dělbu bodů v sezoně a nadále se pohybují v klidném středu.

Mohuč bude chtít v prvním zápase nového kalendářního roku zlomit nelichotivou sérii s Wolfsburgem

Před vzájemným kláním však hrají karty ve prospěch Vlků, kterým patří v tabulce desátá příčka, zatímco die Nullfünfer mají na té šestnácté na kontě stejný počet bodů, jako předposlední Köln i poslední Darmstadt.

Kaneova geniální muška zajistila Bayernu další vítězství. Vlci se na comeback nezmohli

Bayern Mnichov po vítězství 2:1 nad Wolfsburgem v 16. kole Bundesligy nadále nahání lídra tabulky z Leverkusenu. Favorit rozhodl o výhře již v závěru prvního poločasu, ve kterém se o branku postarali dva klíčoví fotbalisté úřadujícího mistra - Jamal Musiala a Harry Kane. Talentovaný Němec se navíc stal nejmladším hráčem Bavorů se 100 bundesligovými starty. Domácí se navzdory vstřelenému kontaktnímu gólu bodového zisku nedočkali. Václav Černý naskočil do zápasu v 84. minutě.

Úřadující šampión zakončí kalendářní rok venku, Bayern pocestuje do Wolfsburgu

Bayern se drží v popředí tabulky, ostatně takový scénář byl v posledních několika letech k vidění vždy. Podzimní dění v Bundeslize nicméně jasně naznačilo, že bavorská strana bude mít velké problémy obhájit Die Deutsche Meisterschale. Směle jí totiž sekunduje Leverkusen, a to navíc není daleko Lipsko či Stuttgart. Poslední klání podstoupí hosté na půdě Wolfsburgu.