VfL Wolfsburg Německo - VfL Wolfsburg - Zprávy

Gólovou přestřelku v Bavorsku ovládl Augsburg. Vlky položil na lopatky belgický talent

Augsburg předvedl v devátém kole Bundesligy fantastický obrat, díky němuž zvítězil na vlastní půdě nad Wolfsburgem 3:2. Po prvním dějství odcházeli do šaten šťastnější "Vlci", kteří měli jednogólový náskok. Jejich zkázu ovšem načal v 79. minutě vlastním gólem střídající Sebastian Bornauw, na nějž v 81. minutě navázal vítěznou a zároveň svou první trefou v dresu Augsburgu 20letý Arne Engels. Na trávníku se z českých hráčů objevil až v závěru Václav Černý, se třetí porážkou svého týmu v řadě ale již nic neudělal.

Vysokým vítězstvím povzbuzený Augsburg se pokusí si vyšlápnout i na Wolfsburg

FCA nezačali proti Heidenheimu dobře, nicméně dvoubrankové manko se podařilo stáhnout a k tomu přišly další tři góly. Jessi Thorupovi tak debut na lavičce vyšel na výbornou. Naopak Vlci věří, že si po dvou porážkách v tabulce zase polepší.

Leverkusen stále vládne Bundeslize, výhře nad Wolfsburgem přihlížel i uzdravený Schick

Wolfsburg podlehl v osmém kole Bundesligy na domácím hřišti Bayeru Leverkusen 1:2. Vítězství hostů režíroval výborně hrající Jeremie Frimpong, jenž v úvodu otevřel skóre a po přestávce nahrál na vítězný gól Alejandra Grimalda. Die Werkself si tak pojistili první místo v tabulce i bez pomoci českých reprezentantů, které na lavičce po více než půlroční absenci doplnil Patrik Schick. Na druhé straně se vinou nemoci nepředstavil Václav Černý.

Leverkusen se v 8. kole představí ve Wolfsburgu. Bude u toho i Patrik Schick?

Bayer by případná výhra, která by byla v součtu s Evropskou ligou už šestou v řadě, vrátila do čela tabulky. Wolfsburg však nebude chtít dát nic zadarmo, kór když má v kádru Jonase Winda.

Vlci z Wolfsburgu pocítili neutuchající sílu Stuttgartu. Guirassy po menší odmlce opět kraloval

Fotbalisté Stuttgartu otočili vývoj duelu sedmého kola Bundesligy a po výhře 3:1 nad Wolfsburgem prodloužili sérii vítězství již na pět zápasů v řadě. Naděje Vlků sice dlouho držel vedoucím gólem Yannick Gerhardt, po hodině hry však začal opět střílet domácí fenomén. Serhou Guirassy nejprve z penalty srovnal a dalšími dvěma zásahy vývoj utkání otočil, čímž se dostal v probíhajícím ročníku již na 13 ligových branek v prvních sedmi zápasech. Rychleji v německé soutěži tolik gólů přitom ještě nikdo předtím nenastřílel.

Potvrdí Stuttgart vynikající formu i proti Wolfsburgu?

Patnáct bodů ze šesti zápasů představuje bilanci, s jakou ani klubové vedení zřejmě nepočítalo. A VfB rozhodně nebudou chtít polevit, třebaže Vlci nepatří k jejich nejoblíbenějším soupeřům. Sami mají na kontě jenom o jednu porážku méně.

Wind po krátké odmlce opět provětral obranu soupeře. Frankfurt poprvé okusil hořkost prohry

Hráči Wolfsburgu zvítězili v šestém kole Bundesligy nad Frankfurtem 2:0. Volkswagen Arenu rozjásal již tradičně Jonas Wind, jenž ve 31. minutě dorazil míč do prázdné brány. Dánský kanonýr se tak v letošním ročníku postaral už o 75 procent gólů svého týmu. Orlům nepomohlo ani vyloučení zkušeného Maria Götzeho krátce před odbitím hodiny odehraného času. Po sérii čtyř ligových remíz v řadě hosté také poprvé prohráli. Václav Černý nahradil na hřišti v 90. minutě právě střelce rozhodující branky.

Frankfurt stále neporažen. Utne jeho sérii slušně se prezentující Wolfsburg?

Také souboj dvou sousedů v tabulce vyplní sobotní bundesligový program šestého kola. A lze vlastně očekávat vyrovnanou partii, ostatně jak naznačují současné výsledky obou celků. Do této chvíle nastřádal více bodů Wolfsburg, a to i proto, že před vlastními fandy v uplynulých dvou domácích zápasech zvítězil. Frankfurt na druhou stranu v této sezóně ještě neprohrál.

Wolfsburg v zakletém Signal Iduna Parku znovu neuspěl. Bránu Vlků odemkl nestárnoucí Reus

Fotbalisté Dortmundu porazili v pátém kole Bundesligy na domácím hřišti Wolfsburg 1:0, a svého soupeře tak zároveň přeskočili v tabulce. Utkání bylo svou značnou část poměrně opatrné a nabídlo jen málo příležitostí. O tříbodovém zisku nakonec rozhodl v 68. minutě Marco Reus, který tak prodloužil působivou sérii domácí ligové neporazitelnosti s Wolfsburgem na celkem 11 zápasů. K prolomení této bilance nepomohl hostům ani Václav Černý, jenž odehrál 65 minut.

Dortmund doma na Wolfsburg umí. Využije případné absence kanonýra soupeře?

Dortmund má sice v Bundeslize dlouhodobě větší jméno než Wolfsburg, avšak podle aktuální formy jej nelze považovat za jednoznačného favorita duelu. Borussia nicméně v domácím prostředí na VfL umí. Potvrdí to také v sobotu?

Union se na premiéru v Lize mistrů nenaladil ideálně. Maehle předvedl skvostnou techniku

Wolfsburg po divoké úvodní půli přemohl ve čtvrtém kole Bundesligy Union Berlín, jehož hráči již v koutku duše přemýšleli o blížící se klubové premiéře v rámci milionářské soutěže, a zvítězil 2:1. Nejkrásnějším momentem zápasu byl vítězný gól ze 30. minuty v podání Joakima Maehleho, jenž skvělým volejem k tyči rozhodl o třech bodech pro Vlky. Ještě předtím se mohl prosadit hostující Alex Král, nicméně svou hlavičku neumístil přesně. Václav Černý se na straně vítězů na trávník nepodíval.

Napodobí Wolfsburg Lipsko a obere o body Union?

Obhájce čtvrté příčky dokázal v prvních dvou kolech nasázet osm branek, jenže zpátky na zem jej poslalo RB, které v Berlíně vyhrálo 3:0. Také "Vlci" poprvé zaváhali až těsně před reprezentační pauzou, když nestačili na Hoffenheim. Vzájemné klání přesto slibuje zajímavou podívanou.

Grabara má jasno, nejpozději příští léto vymění FC Kodaň za Wolfsburg

Polský brankář Kamil Grabara odejde po sezoně z FC Kodaň do bundesligového Wolfsburgu, kde podle klubového webu podepsal dlouhodobou smlouvu. Čtyřiadvacetiletý gólman letos vychytal dánskému celku postup do Ligy mistrů, v třetím předkole měl lví podíl na vyřazení pražské Sparty v penaltovém rozstřelu.

Matarazzova změna algoritmu přinesla vítězství. Při otočce Hoffenheimu zazářil střídající Skov

Hoffenheim zvítězil ve třetím kole německé Bundesligy v domácím prostředí nad Wolfsburgem 3:1. Softwarovou firmou sponzorovaní modrobílí sice ve 36. minutě prohrávali, avšak do poločasu ještě stihl vyrovnat bývalý člen hostující vlčí smečky John Brooks. Ve druhé půli zazářil střídající Robert Skov, jenž na vítěznou branku nahrál a přidal pojistku v podobě třetího gólu sám. Václav Černý odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Lukáš Ambros se do závěrečné nominace nevešel. Pavel Kadeřábek vynechal zápas kvůli zranění.

Zatím stoprocentní Wolfsburg se ve třetím kole střetne s Hoffenheimem

Oba mančafty už mají za sebou duel s nováčkem z Heidenheimu, přičemž pro oba dopadnul vítězně. Vlci však zdolali i Köln, zatímco TSG nestačili na Freiburg. Vzájemný zápas v rámci 3. bundesligového kola slibuje velice kvalitní podívanou.