Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Union Berlín potvrdil dobrou formu i proti Wolfsburgu

Při výhře 2:0 se nepřekvapivě opět prosadil Taiwo Awoniyi, který má tak na kontě už šest zásahů. Die Eisernen oplatili "Vlkům" květnovou porážku, přičemž výběr Marka van Bommela pomalu začíná vyklízet čelní pozice.

Union se utká o evropské poháry s Wolfsburgem, zápas nemá favorita

Union Berlín se utká ve velice důležitém zápase s Wolfsburgem. V případě výhry může svého soka přeskočit v tabulce bundesligy a dostat se na příčky zajišťující evropské poháry.

Awoiniyi dvěma góly zařídil obrat a Union Berlín díky němu slaví výhru 2:1 na hřišti Mainzu

Fotbalisté Unionu Berlín si připsali druhou výhru v řadě, když v neděli odpoledne porazil domácí Mainz 2:1 a v tabulce Bundesligy se posunuli už na 7. místo. Mainz po druhé prohře v řadě figuruje na 9. příčce. Domácí ale vedli od 40. minuty, kdy se trefil Ingvartsen. Na jeho zásah však nedokázal nikdo z Manzu navázat a hosté v druhém poločase otočili na konečných 2:1. Oba dva zásahy obstaral nigerijský útočník Taiwo Awoniyi.

Mohuč chce s Unionem zopakovat únorový výsledek

V nedělní nabídce německé Bundesligy figuruje i zápas Mohuče s Unionem Berlín. Domácí naposledy ovládli vzájemný zápas jedinou brankou Moussy Niakhatého a stejný výsledek by brali i tentokrát. Union se ale dostává do zajímavé formy, před týdnem vyhrál nad Bielefeldem a ve čtvrtek porazil v rámci Evropské ligy Maccabi Tel-Aviv.

Union získal s Maccabi tři body

Union Berlín naplnil roli favorita a s izraelským Maccabi Haifa zvítězil 3:0. Dal tak zapomenout na nepovedené představení z Edenu a ukázal, že jeho cílem je jednoznačně postup. V prvním poločase zařídil vedení domácího celku Andreas Voglsammer a po změně stran přidali další góly Kevin Behrens a Taiwo Awoniyi.

Se Slavií to nevyšlo, dočká se Union prvních bodů proti Maccabi Haifa?

Union Berlín čeká druhé vystoupení v Konferenční lize a pokud chce pomýšlet na postup, měl by v duelu s Maccabi Haifa bodovat. Izraelci získali před čtrnácti dny bod za remízu s Feyenoordem a s prázdnou nechtějí odjíždět ani z německé metropole.

Union rozhodnul duel s Bielefeldem až v samotném závěru

Když už to vypadalo, že po březnové bezbrankové "plichtě" nepadne v utkání Unionu s Bielefeldem gól ani tentokrát, ukázala se šťastná ruka trenéra Urse Fischera, jelikož pod vítěznou trefu se podepsali dva jeho svěřenci, které poslal na hřiště až v 66. minutě. Díky tomu Arminia spadla do sestupového pásma.

Union po dvou porážkách míní zabrat doma proti Bielefeldu

Vstup do tohoto ročníku vyšel Unionu velmi dobře, napříč všemi soutěžemi si držel svou sérii neporazitelnosti, která se rozrostla na číslo sedm, jenže pak následoval start do Konferenční ligy, jenž mu připravil pouze neúspěch na půdě Slavie. Následovala též první prohra v rámci ligového měření sil, a tak by si domácí konečně rádi spravili náladu v souboji s Bielefeldem.

Dortmund vyhrál nad Unionem, dva góly dal Haaland

Borussia Dortmund dokázala zvítězit poměrem 4:2 nad Unionem Berlín. Tomu se sice podařilo zápas díky kontaktnímu gólu v 81. minutě zdramatizovat, o dvě minuty později však jasně rozhodl o osudu utkání Nor Haaland.

Union po porážce se Slavií zavítá na půdu rozjetého Dortmundu

Dortmund evidentně už zapomněl na porážky s Bayernem v rámci Německého superpoháru a s Freiburgem v Bundeslize, od té doby slavil tři výhry v řadě, tedy včetně té v Lize mistrů, a určitě nemíní zastavovat svůj rozjetý vlak proti Unionu. Tomu se naopak vstup do evropských pohárů nezdařil, dosud ale v německé nejvyšší soutěži ještě nepadl a rád by takto pokračoval.

Bod nebyl daleko, napsal německý tisk po porážce Unionu na Slavii

I přes porážku 1:3 v úvodním zápase Evropské konferenční ligy na hřišti pražské Slavie vyzdvihl německý tisk bojovnost hráčů Unionu Berlín, kteří museli hrát více než poločas v početním oslabení. Výhru českého mistra označili komentátoři za zaslouženou, nicméně rozhodující gól Jana Kuchty šest minut před koncem za šťastný. Média cítila, že bod za remízu nebyl pro Union daleko.

Slavia si v přesile zahrávala s ohněm, nakonec však Union zdolala

Ani přes více než 50minutovou přesilovku to Slavia nedostala zadarmo, ale tři body nakonec v kasičce zacinkaly díky dvěma zásahům střídajících Kuchty a Schranze. Slavia tak po loňské zkušenosti s Leverkusenem doma přemohla i dalšího bundesligového soka v Unionu...

Slavia si vytváří plno šancí, ale měla problémy s koncovkou, řekl trenér Unionu

Podle trenéra Unionu Berlín Urse Fischera je pražská Slavia týmem, který si vytváří hodně šancí, ale má problémy s jejich proměňováním. Za hlavní hvězdu červenobílých označil švýcarský kouč záložníka Nicolaeho Stancia, zaujali ho i další středopolař Ibrahim Traoré a křídelníci Ubong Ekpai se Srdjanem Plavšičem.

Skvělá prověrka i možnost ukázat se, řekl Trpišovský před zápasem s Unionem

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský bere čtvrteční úvodní utkání skupiny Evropské konferenční ligy s Unionem Berlín jako skvělou prověrku pro méně zkušené hráče a možnost ukázat se na mezinárodní scéně. Sedmý celek minulé sezony bundesligy považuje kouč Pražanů za komplexního soupeře. K dispozici bude mít uzdravené útočníka Ivana Schranze a obránce Tarase Kačarabu, kteří byli nemocní.

Slavia s Unionem rozehraje skupinu Evropské konferenční ligy

Slavia Praha ve čtvrtek rozehraje skupinu E Evropské konferenční ligy. Český šampion na úvod přivítá v Edenu Union Berlín, který v této sezoně ještě nepoznal přemožitele. Sedmý celek uplynulého ročníku německé ligy prožije premiéru ve skupině evropských pohárů.