SV Darmstadt Německo - SV Darmstadt - Zprávy

Bayernu se uzdravil Neuer. Jak si zkušený brankář povede proti Darmstadtu?

Po téměř rok trvající absenci by se Manuel Neuer měl vrátit do akce. Formu brankářské jedničky Bayernu prověří nováček Bundesligy z Darmstadtu. Oslaví 37letý gólman návrat na trávníky očekávaným čistým kontem?

Lipsko na hřišti nováčka ukončilo čekání na výhru, triumf v Darmstadtu zažehl raketový start

Lipsko porazilo v osmém kole Bundesligy domácí Darmstadt 3:1 a po dvou remízách v lize po téměř měsíci naplno bodovalo. K očekávané výhře dovedl Červené býky dvougólový Loïs Openda, jenž se poprvé trefil již po několika desítkách vteřin a v 72. minutě skóre také uzavřel. Prohru nováčka soutěže neodvrátil ani Tobias Kempe, který v první půli proměnil pokutový kop, což se mu podařilo už ve třetím duelu v řadě.

Lipsko už nechce znovu remizovat. Utne vzestup nováčka z Darmstadtu?

Po dvou remízách kleslo Lipsko v tabulce Bundesligy na šesté místo. Zpět na vítěznou vlnu se saský celek bude chtít vrátit na hřišti nováčka z Darmstadtu. Hesenští se ovšem po opatrném vstupu do sezóny osmělili a poslední dvě kola zvládli na rozdíl od RB na výbornou.

Nováček Bundesligy prolomil venkovní nezdary. Kempe posunul Darmstadt od sestupových vod

Hráči Augsburgu podlehli v sedmém kole Bundesligy před vlastními fanoušky Darmstadtu 1:2. Větší touhu po vítězství prokazovali po bezbrankovém úvodním poločasu hosté, což se potvrdilo na začátku toho druhého. V 52. minutě totiž prokázal skvělý přehled ve vápně host z Unionu Berlín Tim Skarke, jenž skóroval ve druhém utkání za sebou. Rozhodující trefu zařídil z penalty Tobias Kempe. Zatímco ligový nováček tak v kombinaci se druhou nejvyšší soutěží zvítězil na stadionu soupeře poprvé od května, a odskočil tak od sestupového pásma, Bavoři zůstali pouze příčku nad ním.

Augsburg si proti Darmstadtu věří na druhé vítězství v sezoně

Třebaže FCA má rozhodně dost kvalitní kádr na to, aby se drželo daleko od sestupových pozic, zatím to vypadá, že také letos budou mít v Bavorsku, co dělat, aby udrželi Bundesligu i pro příští sezonu. Zato Darmstadt má po šesti kolech na kontě ještě o bod méně, nicméně před týdnem poprvé dokázal zvítězit.

Pavlenka gólovému rozkvětu Lilií nezabránil. První výhru Darmstadtu obstarali čtyři různí střelci

Darmstadt vyhrál v šestém kole Bundesligy na vlastním hřišti nad Brémami 4:2. Domácí nakročili k prvnímu tříbodovému zisku v sezoně již během úvodní půlhodiny, kdy jim dvougólový náskok zajistili Matthias Bader a Tim Skarke. Náskok Die Lilien se po přestávce navzdory snažení Jiřího Pavlenky zdvojnásobil, a ačkoliv Werder v závěru dotahoval, podobný zkrat jako při posledním představení před vlastními fanoušky proti Mönchengladbachu domácí nedopustili.

Zůstané hráčům Brém úsměv na rtech? Werder si chce poradit i s Darmstadtem

Hráči Brém se minulý víkend dostali do dobré nálady. Werder si připsal druhé vítězství v ligové sezóně a další hodlá přidat v Darmstadtu. Ten na první zisk tří bodů čeká, věří však, že i on se již brzy dočká.

Stuttgart opět rozdával fotbalovou radost. Guirassyho formu pocítila i děravá obrana nováčka

Rozjetý Stuttgart potvrdil skvělou formu i v pátém kole Bundesligy, ve kterém porazil na domácí půdě Darmstadt 3:1. Švábové sice nezačali ideálně, když už v 17. minutě zaznamenal vlastní gól Dan-Axel Zagadou. Poté ale přišla další one man show Serhoua Guirassyho, jenž u první trefy svého týmu asistoval a další dvě branky sám vstřelil. Africký útočník tak nasázel v posledních pěti soutěžních duelech za klub neuvěřitelných 11 gólů, čímž si ve 27 letech říká o výrazně lepší angažmá. Domácí si zároveň připsali už čtvrtou výhru a prozatím se posunuli do čela ligy.

Nejlepší útok proti nejhorší obraně. Poradí si rozjetý Stuttgart i s Darmstadtem?

Stuttgart dosud pokračuje ve vynikajícím vstupu do sezóny. To ovšem znamená také to, že si na něj budou soupeři dávat větší pozor. Poradí si VfB s nováčkem z Darmstadtu, jenž dosud čeká na první výhru v ročníku?

Nováček prošustroval tříbrankový náskok. Čvančara si ve strhujícím duelu střihl všechny role

Darmstadt sice vedl v utkání čtvrtého kola Bundesligy proti Mönchengladbachu po úvodní půlhodině již o tři branky, nakonec se však oba celky rozešly smírně po remíze 3:3. V bláznivém duelu opět sehrál důležitou roli Tomáš Čvančara, jenž se sice dostal na hřiště až v poločasové přestávce, ve zbývajícím průběhu střetnutí však byl prakticky u všeho podstatného. Český reprezentant nejprve trestuhodně zahodil penaltu, které ještě předcházelo vyloučení v domácích řadách, poté ale rozjel akci před prvním gólem svého celku, na ten další nahrál a vyrovnávací branku tvrdým projektilem sám vstřelil.

Rozjetá ofenziva Bayeru opět nadělovala. Střídající Hložek se přihlásil o šanci pozdním gólem

Leverkusen potvrdil ve třetím kole Bundesligy povedený vstup do sezony, když si poradili na vlastním hřišti s Darmstadtem 5:1. Hosté drželi s favoritem krok pouze v první půli, po změně stran však čtyřikrát inkasovali a zůstali bez bodu na chvostu tabulky. Adam Hložek s Matějem Kovářem duel začali na lavičce náhradníků, přičemž minimálně pro prvního z nich, který nakonec naskočil v 80. minutě a stihl jednou skórovat, bude cesta do základní sestavy velmi trnitá. Jeden z jeho konkurentů Victor Boniface totiž zazářil dvěma góly a asistencí.

Leverkusen chce proti Darmstadtu udržet stoprocentní bilanci

Leverkusen a Darmstadt vstoupily do bundesligového ročníku dost odlišně. Zatímco Bayer zvládl oba své duely, nováček z Hesenska své dvě utkání prohrál. Zůstane vše při starém i po sobotním vzájemném střetnutí?

Gosens prožil snový zápas, rozjetou mašinu z Berlína nezastavilo ani dlouhé oslabení

Union Berlín zvítězil ve druhém kole Bundesligy na půdě nováčka z Darmstadtu 4:1 a vyhoupl se do čela tabulky. Hlavní postavou duelu se stala letní posila z Interu Robin Gosens, jenž se stal prvním hráčem v historii červenobílých, kterému se při debutu v základní sestavě podařilo hned dvakrát rozvlnit síť. A to i přes to, že celek z hlavního města hrál od 21. minuty kvůli vyloučení další nové akvizice Brendena Aaronsona v početní nevýhodě. Velkou měrou k triumfu hostů přispěl i český reprezentant Alex Král, který v dresu Die Eisernen odehrál celé utkání.

Bude Union dominovat i proti Darmstadtu?

Pouze jeden tým porazil v prvním kole svého soupeře vyšším rozdílem než die Eisernen. Celek s jistotou skupinové fáze Ligy mistrů se bude chtít o nejvyšší příčky bundesligové tabulky ucházet znovu i letos. K tomu potřebuje bezpodmínečně porážet papírově slabší protivníky. Ligový nováček z Hesenska se k nim řadí, třebaže na úvod předvedl proti Frankfurtu bojovný výkon.

Frankfurtští Orli rozcupovali Lilie z Darmstadtu. Ostré pařáty nováčkovi ukázal Kolo Muani

Fotbalisté Frankfurtu na závěr programu prvního kola Bundesligy zdolali na vlastním hřišti Darmstadt 1:0. Nováček od úvodních minut tahal za kratší konec a velkými jmény nabitá ofenziva domácího celku postupně utahovala smyčku, což ještě do přestávky gólově vyjádřil autor 23 soutěžních tref z uplynulého ročníku Randal Kolo Muani. Ačkoliv se hosté po změně stran částečně osmělili, na zisk prvních bodů v nejvyšší německé soutěži od roku 2017 to nestačilo.