RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Lipsko potřebuje reagovat na páteční výhru Dortmundu, venku vyzve Augsburg

Byl to pro Lipsko krušný leden. Saský celek se s tímhle měsícem nevypořádal vůbec dobře a po třech porážkách v řadě hodně oslabil své postavení na předních pozicích. Zkraje února se mu ale podařilo kratší sérii neúspěchů utnout v duelu s Unionem a rád by na vítězství navázal také v Augsburgu. Ten se drží ve středu tabulky a chová bezpečný odstup od pásma sestupu.

Lipsko se vzchopilo z lednové krize. Výhru nad Unionem pečetil ostře sledovaný Šeško

Hráči Lipska prolomili ve 20. kole Bundesligy třízápasovou sérii porážek a vítězstvím 2:0 nad Unionem Berlín si připsali první tři body v novém roce. Býci otevřeli skóre již v 11. minutě zásluhou kanonýra Loïse Opendy, jenž se prosadil ve třetím duelu v řadě. Povedený nástup na trávník pak zopakovali i po změně stran, kdy výhru pečetil Benjamin Šeško, jehož pečlivě skautuje několik top týmů.

Ukončí v Lipsku krátkou výsledkovou krizi? Na saskou půdu zavítá Union

Loni tyto dva celky skončily v top čtyřce bundesligové tabulky, letos ale s průběhem sezóny nemůžou být spokojeny. Lépe řečeno domácí ne s uplynulými několika týdny, ve kterých se dostavila výsledková krize. U hostů je to poněkud horší, ti už od začátku ročníku nenaplňují svoje předsezónní přání. Úspěch tak ze vzájemného duelu potřebují oba, aby získaly vzpruhu.

Angeliño se opět stěhuje, sezonu dohraje na hostování v AS Řím

Obránce Angeliño v posledních letech často střídá kluby a pokračuje v tom i letos v lednu. Španěl si poprvé zahraje italskou nejvyšší soutěž, na hostování z RB Lipsko si ho vypůjčilo římské AS.

V novém roce klopýtající aspiranty na Ligu mistrů rozsoudil hattrick Undava

Fotbalisté Stuttgartu porazili v 19. kole Bundesligy před vlastními fanoušky Lipsko 5:2. Ústřední postavou přímého souboje o třetí příčku tabulky se stal útočník domácích Deniz Undav, jenž zaznamenal hattrick, a parádně tak zastoupil absentujícího kanonýra Serhoua Guirassyho. Býkům se sice podařilo dvakrát snížit, na své první body v roce 2024 však nedosáhli.

Šlágr kola ve Stuttgartu: Průběžně třetí celek Bundesligy vyzve čtvrté Lipsko

V případě Lipska se vlastně očekávalo, že by se mělo pohybovat na předních místech tabulky, u Stuttgartu v kontextu toho, že se loni zachraňoval v Bundeslize na poslední chvíli v baráži, rozhodně ne. Nakonec jsou však Die Schwaben v průběžném pořadí po osmnácti kolech výše než jejich protivník. Pokud hodlají hosté svého soka předskočit, budou muset získat tři body.

Leverkusenu vynesl výhru další drtivý finiš. Schicka v dějišti Eura zastoupili góloví beci

Fotbalisté Leverkusenu brankou z nastavení porazili v ostře sledovaném duelu 18. kola Bundesligy Lipsko 3:2 a upevnili si pozici v čele tabulky. Atraktivní utkání načal už v sedmé minutě ve výborné formě hrající Xavi Simons, a ačkoliv se Býci vrátili po soupeřově vyrovnání zpět do vedení, poslední slovo měli Die Werkself, konkrétně pak jejich obránci. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Jonathan Tah a v nastaveném čase zařídil Farmaceutům po stejné standardní situaci další vítězství Piero Hincapié. Z českých reprezentantů se v dějišti jednoho ze zápasů národního týmu na blížícím se Euru od úvodních minut představil jen Patrik Schick.

V Česku narozený talent hraje roli v plánech Lipska, k narozeninám dostane profesionální smlouvu

Narodil se v Kadani, góly střílí v Lipsku a (zatím) reprezentuje barvy Nizozemska. Útočník Yannick Eduardo (17) dělá velké pokroky. Bundesligový celek už jej dokonce vzal do prvního týmu a k osmnáctým narozeninám mu chystá speciální dárek.

Ztratí v sobotu vedoucí Leverkusen? Čeká ho nepříjemný duel v Lipsku

Šlágr druhého kola nového roku je naplánovaný na sobotní podvečer. Leverkusen zůstane na první příčce tabulky, ať už v Red Bull Areně dopadne jakkoli. Samozřejmě si ale bude chtít zachovat svůj současný čtyřbodový náskok na druhý Bayern. Aby nicméně udržel odstup od mnichovského velikána bez jakýchkoliv pochybností, bude muset Lipsko bez příkras porazit.

Leverkusenu v čele s českým tandemem zachránil vítězství pozdním gólem Palacios

Leverkusen zvládl utkání 17. kola Bundesligy, v němž porazil Augsburg těsně 1:0. Domácí si vytvořili značnou převahu, kterou dlouho nemohli proměnit v kýženou branku. Ta však nakonec přišla v 94. minutě, kdy se prosadil Exequiel Palacios. Lídr soutěže tak po třetí ligové výhře v řadě zůstává od startu sezony stále neporažený, přičemž si zároveň navýšil náskok na druhý Bayern na čtyři body. Z Čechů se na trávníku objevili Adam Hložek a Patrik Schick, kteří nastoupili v útoku od první minuty. První jmenovaný střídal po hodině hry.

Souboj dvou mužstev toužících po Evropě: Lipsko se střetne s Frankfurtem

Lipsku se před Vánoci podařilo pevněji usadit v nejlepší čtyřce bundesligové tabulky, v níž chce jistě vydržet i po konci jarní části sezóny. Ambiciózní jsou ovšem také "Orli" z Frankfurtu, kteří na konci roku 2023 k překvapení všech zaskočili silný Bayern. Vyšlápne si Eintracht i na dalšího obtížného protivníka?

Werner se vrací do Londýna, o pozvánku na ME zabojuje v Tottenhamu

Timo Werner neměl místo v základní sestavě RB Lipsko, vypadl z německé reprezentace a podruhé v kariéře se tak vydává do Londýna. Německý útočník v minulosti hájil barvy Chelsea, nyní si ho na hostování s opcí vypůjčil Tottenham.

Elmas přestupuje z Itálie do Německa, Neapol vymění za RB Lipsko

RB Lipsko potvrdilo zisk Eljifa Elmase z Neapole. Bundesligový klub za reprezentanta Severní Makedonie, jenž podepsal smlouvu do roku 2028, zaplatí 25 milionů eur...

Lipsko proti oblíbenému soupeři klopýtlo. Forsberg se s Bundesligou rozloučil remízou

Brémy remizovaly v zápase 16. kola Bundesligy s Lipskem 1:1. Úvodní půli poznamenala řada neproměněných šancí, a tak se prvním úspěšným střelcem stal až krátce po změně stran třetí nejlepší kanonýr celé soutěže Loïs Openda. O vyrovnání se postaral v 75. minutě Justin Njinmah, na více se však domácí fotbalisté nezmohli, a jejich poslední výhra nad neoblíbeným sokem se tak stále datuje do roku 2017. S dresem Lipska se rozloučil Emil Forsberg, jenž po devíti letech odchází do týmu New York Red Bulls. Český brankář Jiří Pavlenka zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Dokáže Werder zaskočit Lipsko?

Domácí v posledních týdnech začali pravidelněji bodovat, díky čemuž mají jistotu, že zimní pauzu nestráví v sestupové zóně. Rudí býci naopak nebudou chtít dát příležitost dotírajícímu Stuttgartu, aby zabral jejich třetí příčku.