RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Vypořádá se Dortmund s čerstvými absencemi? Doma uvítá neoblíbené Lipsko

Sobotní bundesligový program zakončí duel dvou ambiciózních celků, které si za posledních pár let mají co vyříkávat. Především pak Dortmund nemá na Lipsko v kontextu uplynulých několika střetnutí úplně nejlepší vzpomínky. Oba sousedé v tabulce si přitom musejí zajisté moc dobře uvědomovat, že tenhle zápas může být pro naplnění jejich ambicí hodně klíčový.

Útočná vozba Býků prohloubila venkovní krizi Heidenheimu. V Lipsku se rozhodlo v první půli

Fotbalisté Lipska odčinili dvě soutěžní porážky v řadě, když ve 13. kole Bundesligy porazili doma Heidenheim 2:1, díky čemuž se dostali před Dortmund na průběžné čtvrté místo tabulky. Vítězství Býkům zajistila ofenzivní dvojice Loïs Openda - Yussuf Poulsen, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dánský dlouhán, pro kterého to byl teprve druhý ligový gól v letošní sezoně. Nováček soutěže tak prodloužil trápení na hřištích soupeřů, kde od startu ročníku prohrál šest ze sedmi střetnutí.

Heidenheim může proti Lipsku jen překvapit

První zápas obou celků mezi elitou bude řídit zkušen sudí Christian Dingert. V nižších patrech to sice zdaleka nebyla jednostranná záležitost, avšak die Roten Bullen se budou chtít navrátit na pozice zaručující účast v Lize mistrů i pro příští sezonu. Klub z Voit-Areny zase hodlá především vylepšit svoji venkovní statistiku.

Citizens odvrátili ojedinělou domácí prohru. Pomstu asistujícímu brankáři řídil Foden

Souboj dvou jistě postupujících týmů ze skupiny G Ligy mistrů ovládl domácí Manchester City, který navzdory nepříznivě se vyvíjejícímu průběhu porazil Lipsko 3:2. Býci ještě měli v čerstvé paměti březnový duel právě z Etihad Stadium, kde tehdy schytali v osmifinále milionářské soutěže sedmibrankový příděl.

Manchester City hraje s Lipskem o první místo ve skupině

Otázka postupujících už byla ve skupině G zodpovězena, ale zbývá ještě dořešit celkové pořadí. Manchester City bude hájit na Etihad Stadium první místo a stačí mu i neprohrát. Lipsko cestuje na Ostrovy jako outsider, přestože svojí kvalitu v milionářské soutěži bezpochyby má. Na stadion Citizens však nemá dobré vzpomínky, vždyť v březnu tu schytal sedmigólový debakl.

Lipsko si pro odplatu do Wolfsburgu nepřijelo. Bodový vítr s sebou na hřiště přinesl Wind

Hráči Wolfsburgu porazili ve 12. kole Bundesligy Lipsko 2:1 a upevnili si pozici ve středu tabulky. Aktivní nástup přetavili Vlci ve vedení již v deváté minutě, kdy se ze vzduchu prosadil Jonas Wind a potvrdil jemu vlastní střelecký apetit v aktuálním ligovém ročníku. Po změně stran se navíc asistencí podepsal i pod rozhodující zásah Rogéria.

Lipsko chce odplatu za pohárový výpadek. Uspějí hráči Wolfsburgu znovu?

Lipsko před reprezentační přestávkou porazilo doma Freiburg, a dostalo se tak do top čtyřky v bundesligové tabulce. A jestli má saský celek vytyčený jeden hlavní cíl, pak bezpochyby právě chovat své postavení do čtvrtého místa, které je strategické pro účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Ubránit své hradby hodlá také ve Wolfsburgu, který naposledy schytal výprask.

Werner uvažuje o odchodu z Lipska, vedení mu nebude bránit

Na novou situaci si v uplynulých měsících zvyká Timo Werner. Německý útočník býval nepostradatelnou součástí sestavy RB Lipsko a tým táhl svými góly, většinu podzimu ovšem tráví na lavičce náhradníků a vše by mohlo vyústit ve změnu dresu.

Lipsko využilo zaváhání Dortmundu a je v nejlepší čtyřce. V Red Bull Areně znovu pálil Openda

Hráči Lipska zvítězili v 11. kole Bundesligy nad Freiburgem 3:1. Domácí se ujali vedení krátce po úvodním hvizdu, kdy se ranou z dálky prosadil Xavi Simons. Bádenský celek však v nastavení první půle srovnal, a tak rozhodnutí přinesla až penalta Loïse Opendy ze 78. minuty. Vycházející hvězda belgického fotbalu se prosadila ve všech dosavadních ligových duelech hraných v Red Bull Areně s výjimkou bezbrankové remízy s Bochumí. Býci ziskem všech bodů zareagovali na sobotní zaváhání Dortmundu a reprezentační přestávku stráví na čtvrté příčce.

Lipsko může do top čtyřky, v cestě mu bude stát před reprezentační pauzou Freiburg

Jeden jediný bod dělí Lipsko od top čtyřky v bundesligové tabulce. A rozhodně by velmi rádo využilo sobotního zaváhání čtvrtého Dortmundu, který nestačil venku na Stuttgart, aby se do uskupení strategického umístění před reprezentační přestávkou vecpalo. Právě postavení na prvních čtyřech místech jistí postup do Ligy mistrů a o posun na ně se pokusí proti Freiburgu.

Crvena zvezda doma proti Lipsku vyhasla. Býci si v Bělehradě vydupali postup do osmifinále

Fotbalisté Lipska zvítězili ve čtvrtém kole skupiny G Ligy mistrů na hřišti Crvene zvezdy 2:1. Býci k tříbodovému zisku v Srbsku nakročili již v úvodu utkání, kdy se přesnou ranou prosadil Xavi Simons. Host z PSG tak navázal na předchozí vzájemné střetnutí, v němž byl hlavním strůjcem výhry německého celku. Tentokrát byl však hrdinou až Loïs Openda, který svou trefou ze 77. minuty dal razítko na postup do osmifinále.

Lipsko si může v Bělehradu zajistit postup

Rozhodnuto o postupujících už může být ve skupině G. Crvena Zvezda hostí RB Lipsko, které si v případě výhry zajistí postup. Srbský šampion tomu chce zabránit a sám se v případě výhry může přihlásit do bojů o postupová místa. První utkání vyhrálo v Německu Lipsko.

Na Lipsko padla po vyřazení z poháru deka. Mohuč po odvolání kouče opustila dno tabulky

Lipsko nečekaně prohrálo v 10. kole Bundesligy na půdě Mohuče 0:2. Nejhorší vstup Karnevalsverein do nejvyšší soutěže vedl ke konci trenéra Boa Svenssona, jehož prozatím nahradil Jan Siewert. Ten očividně dokázal mužstvo čekající na první výhru optimálně namotivovat, neboť po přesných hlavičkách ze závěrečné dvacetiminutovky v podání Jae-Sung Leeho a Leandra Barreira se mu podařilo favorizovaného soupeře skolit a opustit poslední místo tabulky. Tato porážka navíc umocnila nepovedený týden Červených býků, kteří po prohře z Wolfsburgu vypadli z domácího poháru.

Konec éry Svenssona. Zaskočí Mohuč pod dočasným velením zklamané Lipsko?

Smutné loučení prožíval při čtvrtečním večeru Bo Svensson. Už totiž není koučem Mohuče, po rozsáhlé rozpravě s Christianem Heidelem a jeho spolučinovníky ze sportovního úseku se rozhodl rezignovat na svou funkci poté, co klub vypadl z Německého poháru. Tragická je pak hlavně situace v Bundeslize. A teď jistě nebude vůbec lehké sjednávat nápravu proti Lipsku.

Ozvěny z Bundesligy: Fotbal v Lipsku? Hrůza. Kam pojedeme příště?

Po výhře v derby nad Mönchengladbachem schytal Köln ostudný debakl. Stalo se tak v Lipsku, čemuž jsem osobně přihlížel. Z výkonu hostů skutečně bolely oči, o to víc se však těším na nápravu. Nejlépe někde, kde se bude pořádně fandit. V Lipsku to ze zjevných důvodů nejde.