Energie Cottbus Německo - Energie Cottbus - Zprávy

Nürnberg je po jasné výhře v Cottbusu jednou nohou v bundeslize

Velmi blízko návratu do nejvyšší soutěže je 1. FC Nürnberg, který na hřišti Energie Cottbus zvítězil jasně 3:0. Hosté šli do vedení, byť velmi šťastného, již v prvním poločase, po obrátce svého soupeře navíc předčili naprosto ve všem a zaslouženě si vezou domů třígólový náskok.

Cottbus a Nürnberg v souboji o bundesligu

Po osmnáctileté pauze se na německou fotbalovou scénu vrací baráž, o 1. Bundesligu se ve dvou zápasech utká Energie Cottbus se třetím celkem uplynulé sezóny ve druhé lize, 1. FC Nürnberg. Začíná se ve čtvrtek v 18:00 na Stadionu přátelství...

Energie Cottbus - Bayer Leverkusen 3:0

Leverkusen jen potvrdil, že mu v tomto utkání o nic nešlo a Cottbus zase, že to se svým setrváním v Bundeslize myslí vážně. Svěřenci Bojana Prašnikara vyhráli 3:0 a zajistili si tak naději v baráži.

Preview: Energie Cottbus - Bayer Leverkusen

Pro Leverkusen, jemuž už o nic nejde, bude tento zápas možná největší nepříjemností v závěru sezony. Do Cottbusu, kam to má vzdušnou čarou nějakých 515 kilometrů, bude muset cestovat jen proto, aby odehrál poslední utkání sezony a rozhodl tak o bytí, či nebytí Energie.

VfB Stuttgart - Energie Cottbus 2:0

Stuttgart zachoval naděje na zisk ligového titulu, jelikož hladce zvítězil díky gólům Hitzlspergera s Cacauem nad zachraňujícím se Cottbusem 2:0. Ten zůstává na předposlední příčce. V posledním kole zajíždí aktuálně třetí celek tabulky do Bayernu. Tenhle šlágr kola hodně napoví o tom, kdo vyhraje letošní ročník Bundesligy a kdo postoupí do Ligy mistrů.

Preview: VfB Stuttgart - Energie Cottbus

Podle papírových předpokladů by nejjasnější průběh z celého kola mělo mít právě utkání Stuttgartu proti Cottbusu. VfB je jen dva body za první příčkou a bude bojovat o Ligu mistrů, ne-li rovnou o titul, zatímco Energie má stejně jako každý rok záchranářské starosti.

Energie Cottbus - Borussia Mönchengladbach 0:1

Dlouho to vypadalo, že v přímém záchranářském souboji diváci gól neuvidí. Nakonec se tak stalo, dočkali se ovšem pouze ti, co vytrvali do nejposlednějších minutek celého zápasu. V nastaveném čase výhru hostům zařídil Dante a ti se tak mohou radovat z vytoužené nesestupové pozice, v tabuce dokonce přeskočili i 15. Bochum, která utržila porážku od Hamburku. Napínavý boj o záchranu tak pokračuje, ani dnešní poražený Cottbus nemusí zoufat, k návratu na ty "správné" příčky mu stačí 3 body.

Preview: Energie Cottbus - Borussia Mönchengladbach

Jeden z nejsledovanějších zápasů sezóny. V bitvě o záchranu určitě. Jak jinak nazvat souboj patnáctého a sedmnáctého celku tabulky, navíc tři kola před koncem? O skóre je na tom lépe Gladbach a vzhledem k tomu, že ho čeká střetnutí na venkovním hřišti, s bodem by byl určitě spokojenější než soupeř. Nicméně konkurent z Bielefeldu hraje doma s Hoffenheimem a tři body se zdají být pro jednoho či druhého nutností.

Energie Cottbus - Bayern Mnichov 1:3

Dvougólovým rozdílem vyhrál Bayern v Cottbusi a při ztrátě Wolfsburgu ve Stuttgartu se bodově dotáhl na první místo, k vysněné první příčce scházejí Mnichovanům 3 góly skóre. Úřadující mistr se dostal do vedení, Cottbus však velmi neoblíbeným "gólem do šatny" utkání zdramatizovala, ve druhé půli však zápas rozhodly dva góly Bayernu ve čtyřech minutách.

Preview: Energie Cottbus - Bayern Mnichov

Bavoři po trenérské rošádě minule vyhráli, v boji o titul ovšem potřebují další body. Na Stadionu přátelství v Cottbusu by to na první pohled měla být snadná záležitost, ale zdání někdy klame.

Karlsruher SC - Energie Cottbus 0:0

Záchranářský souboj plný taktiky branku nepřinesl, ztráta to je spíše pro domácí výběr. Ten po minulém nečekaném úspěchu nedokázal svou roli potvrdit a zase se trápil v útoku, nerozhodná remíza je ale spravedlivá. Chotěbuz se tak udržela na nesestupové pozici, to Karlsruhe je na tom mnohem hůře. Stále mu chybí na patnáctou pozici čtyři body, což je pro takovýto tým nelehký úkol.

Preview: Karlsruher SC - Energie Cottbus

"Karlsruhe půjde v tomto duelu o všechno, nám o hodně," charakterizoval tento zápas manažer Cottbusu Steffen Heindrich. KSC i Energie v minulém kole šokovaly výhrami nad favority, v boji o záchranu ale potřebují bezpodmínečně další body.

Rajnochovy výkony jsou kolísavé, říkají v Chotěbuzi

Vedení fotbalistů Chotěbuzi není příliš spokojeno s výkony obránce Jana Rajnocha, jenž do Energie přišel v zimní přestávce na hostování z Mladé Boleslavi. Bundesligový klub se musí po skončení sezony rozhodnout, zda na sedmadvacetiletého Čecha uplatní opci.

Energie Cottbus - VfL Wolfsburg 2:0

Největší překvapení kola se zrodilo v Chotěbuzi, kde skončila rekordní série Wolfsburgu, která doposud čítala deset výher v řadě. Energie svou perfektní defenzivou donutila Vlky otevřít zadní vrátka a díky brankám Rangelova a Skely ze druhé půle zvítězila 2:0.

Preview: Energie Cottbus - VfL Wolfsburg

V ostře sledované nedělní dohrávce 29. kola se střetnou Energie Cottbus s VfL Wolfsburg. Domácí zrovna neprožívají šťastné cvhíle, z posledních sedmi utkání prohráli rovných šest, minulé kolo si dokonce přivezli čytřgólovou nadílku ze Schalke. Patří jim tak až předposlední příčka a k tomu všemu je přijede prověřit lídr tabulky.