1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Další články

Mohuč se proti Bochumi pokusí o třetí letošní vítězství

Oba kluby mají za sebou nepříjemné období, které se neobešlo bez nějaké té drtivé porážky. Die Nullfünfer vědí, že se v případě tříbodového zisku posunou po další ztrátě Kölnu na barážovou pozici. Die Unabsteigbaren však soupeři rozhodně nenechají nic zadarmo.

Mohuč byla v Mnichově tradičně zostuzena, Kane se blýskl už čtvrtým hattrickem v sezoně

Bayern proměnil domácí duel 25. kola Bundesligy v exhibici a porazil Mohuč 8:1. Třemi góly se podílel na jednoznačném vítězství Harry Kane, jenž se stal prvním hráčem v historii soutěže, který ve své debutové sezoně vsítil čtyři ligové hattricky. Pro Die Nullfünfer není debakl z Allianz Areny ničím novým, na tomto stadionu totiž padli sedmkrát za sebou, z toho pětkrát inkasovali minimálně pět branek.

Bayern povzbudila výhra nad Laziem, šlapat do plných musí i proti Mohuči

Bayern si v úterý alespoň částečně udobřil fanoušky, porazil Lazio a proklouzl mezi osmičku nejlepších v Lize mistrů. Jenže v Bundeslize se stále nekoná potřebný progres pro to, aby se dohnal vedoucí Leverkusen. Stáhnout desetibodové manko v závěrečných deseti kolech bude zajisté dost složitým úkolem. Teď doma přivítá Mohuč, ta se nachází na předposlední příčce.

Gladbach odvezl ze hřiště Mohuče bod, znovu skóroval objevený střelec z Francie

Fotbalisté Mohuče remizovali na vlastní půdě ve 24. kole Bundesligy s Mönchengladbachem 1:1. Hříbata, která znovu postrádala zraněného Tomáše Čvančaru, prohrávala od 12. minuty, kdy skóroval odchovanec domácího celku Jonathan Burkardt. Po změně stran však našel odpověď talentovaný Nathan Ngoumou, jenž se prosadil podruhé za sebou a rozhodl o jednobodovém zisku Borussie.

Mohuč vyhlíží duel s Gladbachem, který by jí mohl pomoci v poskočení na barážovou pozici

Die Nullfünfer totiž v šesti předchozích případech odešli ze vzájemného střetnutí s "Hříbaty" neporaženi. Teď jim navíc hraje do karet fakt, že šestnáctý Köln hraje proti vedoucímu Bayeru Leverkusen.

Mohuči proklouzl senzační bodový zisk s Leverkusenem mezi prsty

Bayer Leverkusen ve 23. kole Bundesligy zvítězil nad Mohučí 2:1, čímž navýšil svůj náskok na čele na 11 bodů. Domácí poslal do vedení již ve třetí minutě Granit Xhaka. Na první zásah švýcarského reprezentanta v ligové sezoně ale hosté pět minut nato zareagovali vyrovnáním. Rozhodující gól ovšem padl až v 68. minutě po obrovské chybě Robina Zentnera, jemuž mezi prsty propadl dalekonosný nástřel Roberta Andricha. Tomu již přihlížel Patrik Schick, jenž se dostal na trávník před hodinou hry, Adam Hložek jej doplnil pouze na nastavení.

Leverkusen přivítá oslabený Mainz. Prodlouží sérii neporazitelnosti?

Neporažený Leverkusen dál sebevědomě pokračuje ve svém tažení vstříc mistrovskému titulu. Další krok k vysněnému cíli hodlá učinit proti druhému nejhoršímu celku Bundesligy. Mainz se na cestu do Porýní posílil vítězstvím, v BayAreně jej ale bude limitovat početná marodka.

Střet dánských stratégů s podobnou kariérní cestou ovládl debutant Henriksen

Utkání 22. kola Bundesligy přineslo triumf Mohuče, která si na domácí půdě poradila s Augsburgem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jedinou branku vsítil ve 44. minutě po volném přímém kopu Sepp van den Berg. Náskok Karnevalsverein mohl být hned vzápětí zdvojnásoben, Nadiem Amiri však nedokázal proměnit pokutový kop. Domácí přesto dosáhli pod vedením nového kouče Boa Henriksena, jenž stejně jako jeho protějšek Jess Thorup využil k přesunu mimo rodné Dánsko angažmá v Midtjyllandu, na teprve druhou výhru v sezoně. Tomáš Koubek proseděl za hosty celé klání na lavičce.

Augsburg chce proti Mohuči připsat šestou výhru v sezoně

Augsburg z posledních pěti zápasů prohrál jen dva, a to s těžkými vahami, totiž s Bayernem a Bayerem. Nemá tedy důvod si nevěřit proti soupeři, který z jednadvaceti odehraných utkání zvládnul urvat jedno jediné vítězství, jaké se navíc datuje do 4. listopadu.

Mainz zareagoval na neuspokojivé výsledky a odvolal kouče Siewerta. Nahradí ho Henriksen

Jan Siewert skončil jako trenér Mainzu. Jednačtyřicetiletému kouči se staly osudným neuspokojivé výsledky a především aktuální série 11 soutěžních zápasů bez výhry. Tým se pokusí zachránit v německé nejvyšší soutěži Bo Henriksen. Vedení klubu v úterý oznámilo, že s devětačtyřicetiletým Dánem podepsalo smlouvu do roku 2026. Henriksen do uplynulého víkendu trénoval FC Curych.

Mohuč na domácí sílu Stuttgartu recept nenašla, hosty srazily přesné centry Stenzela

Stuttgart porazil ve 21. kole Bundesligy na vlastní půdě Mohuč 3:1. Trápící se Carnival Club odolával Švábům dlouho i díky tomu, že sudí musel na několik minut přerušit hru kvůli pokračujícím protestům německých fanoušků proti tamní fotbalové asociaci. V nastavení prvního poločasu však domácí dvakrát rychle po sobě udeřili zásluhou Pascala Stenzela, jenž zaznamenal u obou branek asistenci. K neporazitelnosti před vlastními fanoušky, která trvá už osm soutěžních klání, příspěl svou 14. trefou v letošním ročníku i kanonýr Deniz Undav, čímž pomohl upevnit postavení svého týmu na třetím místě v tabulce.

Stuttgart musí zapomenout na nezdar z DFB-Pokalu, na jeho půdu zavítá trápící se Mohuč

Stuttgartu se vstup do Bundesligy po vánočních svátcích nezdařil podle představ, po dvou porážkách v řadě však znovu nasadil dobré tempo a urval dvě vítězství za sebou. Rozhodně si vůbec špatně nepočínal ani naposledy v DFB-Pokalu. Byť padl, aktuálnímu ligovému lídrovi z Leverkusenu statečně vzdoroval. Svou zlepšenou formu nyní hodlá potvrdit proti Mohuči.

První venkovní gól po čtyřech měsících Unionu na výhru v propršené Mohuči nestačil

Hráči Mohuče remizovali v dohrávce 18. kola Bundesligy na vlastním stadionu s Unionem 1:1, a prodloužili tak jeho venkovní sérii bez výhry trvající od loňského srpna. Duel hraný na podmáčeném terénu nabídl navzdory nepříznivým podmínkám přehršel gólových šancí. Obě branky nakonec padly v dlouhém nastavení úvodního dějství, kdy na gól Jonathana Burkardta zareagoval první ligovou trefou Berlíňanů na hřištích soupeřů od 7. října Robin Gosens. Alex Král naskočil do zápasu z lavičky v 76. minutě.

Odložená bitva o záchranu: Mohuč zkusí najít cestu za toužebnou výhrou proti Unionu

Tenhle duel se měl odehrát už v lednu, tehdy však původní termín narušila ledovka, kvůli níž byla ohrožena bezpečnost kolem stadionu. A tak se oba celky dohodly, že sehraný bude až v únoru. Jedná se o poslední rest, který v Bundeslize musejí dohnat, a konat se bude především velká záchranářská bitva. Mužstva ze spodku tabulky od sebe aktuálně dělí pouhé dvě příčky.