1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Dortmund i Mainz v posledních týdnech strádají. Pro který celek dopadne vzájemný zápas lépe?

Jak v Dortmundu, tak i v Mainzu si jistě představovali lepší průběh sezóny. Oba týmy však momentálně zůstávají za svými možnostmi. Který z nich si před zimní přestávkou alespoň částečně vylepší reputaci?

Nováček ligy znovu vystrčil růžky. Mohuč po dalším selhání zůstává utopena v zóně sestupu

Hráči Heidenheimu v 15. kole německé Bundesligy porazili venku Mohuč poměrem 1:0, a získali tak již podruhé v řadě tři body. Hosté sice po celý zápas tahali za kratší provaz, nakonec jim však k triumfu stačila rozhodující branka Marvina Pieringera už ze 12. minuty. Pro hostující tým navíc šlo o velmi cennou výhru, jelikož se díky ní znovu vzdálil sestupovému pásmu. První vzájemný soutěžní zápas těchto klubů nicméně měl hořkou pachuť pro Mohuč, jelikož ta nevyhrála už popáté v řadě a v tabulce zůstala na předposlední příčce.

Mohuč bude proti Heidenheimu usilovat o druhou výhru v sezoně

Die Nullfünfer nepozměnili výrazně kádr, přesto spadli do podobných problémů jako Union Berlín. Na rozdíl od klubu z hlavního města se jim stále nepodařilo vystoupat nad sestupové pásmo. Nicméně věří, že by se to mohlo povést po 15 kole, kdy do MEWA Areny zavítá úřadující šampion 2. Bundesligy, který při svém premiérovém ročníku mezi elitou dokázal nastřádat už 14 bodů.

Nejhorší ligové ofenzivy si ve vzájemném souboji mohly podat ruce. Duel v Kolíně gól nenabídl

Hráči Kolína i Mohuče potvrdili v utkání 14. kola Bundesligy roli nejméně produktivních týmů soutěže, když si připsali po bodu za remízu 0:0. Ačkoliv Kozlové měli výhodu domácího prostředí, na trávníku působil mnohem aktivněji hostující celek, z několika nadějných šancí si ovšem žádnou gólovou situaci vytvořit nedokázal. Obě mužstva se tak nadále budou potýkat se záchranářskými starostmi, Mohuč však může těšit alespoň série pěti ligových remíz ze hřišť soupeřů.

Köln a Mohuč dělí v tabulce před vzájemným kláním jediný bod

Kozli udrží nad sestupovým pásmem pouze neprohra, zatímco die Nullfünfer potřebují vyhrát. Jenže tahle činnost jim aktuálně dělá velké potíže, neboť ze třinácti odehraných kol se podařilo získat všechny tři body pouze v jediném případě.

Freiburg si přenesl evropskou idylku i do ligy. Mohuč ponechal v zóně sestupu Gregoritsch

Hráči Freiburgu zvítězili ve 13. kole Bundesligy na hřišti Mohuče 1:0, a navázali tak na sebevědomou výhru z Evropské ligy proti Olympiakosu. O jediný přesný zásah se zasloužil Michael Gregoritsch, jenž skóroval vůbec poprvé v novém ročníku nejvyšší německé soutěže. V nadějných šancích domácího celku se objevil Ludovic Ajorque, který však nejprve z osamocené pozice ve vápně pozdravil diváky na tribunách a poté kvůli nešikovnému zakončení netrefil odkrytou bránu. Červenobílí tak po čtyřech neprohraných utkáních v řadě poprvé padli a zůstali na předposlední příčce.

Siewert se pokusí s Mohučí proti Freiburgu neprohrát také počtvrté

Zdá se, že Mohuči změna na trenérském postu prospěla. Není potřeba nijak hanit předchozí práci Boa Svenssona, pod jeho velením naopak v minulých sezónách patřili Die Nullfünfer k nepříjemným soupeřům, a to i proti těm nejambicióznějším bundesligovým sokům. Příchod Jana Siewerta každopádně zastavil výsledkový propad. A pokračovat míní i proti Freiburgu.

Uzdravenému Kadeřábkovi stačily k asistenci tři minuty. Hoffenheim doma konečně bodoval

Hoffenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Mohučí 1:1. Do šaten sice šli o poločase s těsným náskokem hosté, modrobílí nicméně krátce po změně stran vyrovnali. Velkou měrou se o to přičinil Pavel Kadeřábek, který po kratším výpadku z důvodu zranění naskočil na začátku druhé půle a hned po necelých třech minutách přihrál na vyrovnávací trefu Roberta Skova. Die Nullfünfer ještě následně zahodili penaltu, a nevyužili tak bídné domácí formy soupeře.

Hoffenheim míní zlepšit domácí bilanci, do cesty se mu postaví Mohuč

Hoffenheim se po třech sezónách, které tak nějak procházel s výsledky šedého průměru, pro letošek slušně nastartoval. Bojuje o příčky zaručující evropské poháry pro následující ročník, perfektně se mu daří především na cizích hřištích. Jen ta domácí bilance stojí, lidově řečeno, za houby. A určitě bude mít velký zájem napravit si reputaci před vlastními fandy s Mohučí.

Duel v Darmstadtu se stal obžalobou tristních útoků. Mohuč na výhru nad Lipskem nenavázala

Darmstadt v duelu 11. kola Bundesligy remizoval s Mohučí 0:0 a v přímém souboji týmů na hraně sestupového pásma si udržel vyšší pozici v tabulce. Na hostech nebylo znát zvýšené sebevědomí poté, co si v minulém klání vyšlápli na silné Lipsko, a na útočné polovině hřiště se výrazně trápili. Totéž se však dalo říct o Die Lilien, v jejichž největší šanci pálil Oscar Vilhelmsson nad břevno. I kvůli tomu diváci čekali na první zakončení mezi tři tyče až do 88. minuty.

Souboj dočasných lodivodů: Darmstadt v záchranářském souboji přivítá Mainz

V důležitém utkání mezi Darmstadtem a Mainzem povedou obě mužstva muži, kteří se momentálně ujímají role trenérů pouze dočasně. Domácí by se výhrou vzdálili sestupovému pásmu, hosté zase usilují o jeho opuštění.

Na Lipsko padla po vyřazení z poháru deka. Mohuč po odvolání kouče opustila dno tabulky

Lipsko nečekaně prohrálo v 10. kole Bundesligy na půdě Mohuče 0:2. Nejhorší vstup Karnevalsverein do nejvyšší soutěže vedl ke konci trenéra Boa Svenssona, jehož prozatím nahradil Jan Siewert. Ten očividně dokázal mužstvo čekající na první výhru optimálně namotivovat, neboť po přesných hlavičkách ze závěrečné dvacetiminutovky v podání Jae-Sung Leeho a Leandra Barreira se mu podařilo favorizovaného soupeře skolit a opustit poslední místo tabulky. Tato porážka navíc umocnila nepovedený týden Červených býků, kteří po prohře z Wolfsburgu vypadli z domácího poháru.

Mainz kvůli protiizraelským komentářům propustil útočníka El Ghaziho

Bundesligový Mainz s okamžitou platností ukončil smlouvu s útočníkem Anwarem El Ghazim. Důvodem jsou jeho protiizraelské komentáře na sociálních sítích, kvůli kterým už také fotbalistu vyšetřuje státní zastupitelství. Klub o tom informoval na webu.

Konec éry Svenssona. Zaskočí Mohuč pod dočasným velením zklamané Lipsko?

Smutné loučení prožíval při čtvrtečním večeru Bo Svensson. Už totiž není koučem Mohuče, po rozsáhlé rozpravě s Christianem Heidelem a jeho spolučinovníky ze sportovního úseku se rozhodl rezignovat na svou funkci poté, co klub vypadl z Německého poháru. Tragická je pak hlavně situace v Bundeslize. A teď jistě nebude vůbec lehké sjednávat nápravu proti Lipsku.

Ztrápená Mohuč musí hledat nového trenéra, Svensson se rozhodl rezignovat

Trenér Bo Svensson se rozhodl skončit v Mohuči. Bundesligový klub, který je v sezoně po devíti kolech stále bez výhry, o jeho odchodu informoval na svém webu. Rezignaci kouč oznámil po dlouhém rozhovoru se sportovním vedením.