1. FSV Mainz 05 Německo - 1. FSV Mainz 05 - Zprávy

Souboj ligových otloukánků vítěze nepoznal. Schlotterbeck se vyplatil z vlastního gólu

Fotbalisté Bochumi remizovali v devátém kole Bundesligy na vlastním stadionu s poslední Mohučí 2:2. Převahu domácích ze začátku zápasu přetavil v úvodní zásah z penaltového puntíku Kevin Stöger, jenž ještě před dvěma lety oblékal dres soupeře. Před hodinou hry ovšem Die Nullfünfter po nešťastném vlastním gólu Kevena Schlotterbecka srovnali. Německý stoper však své zaváhání stihl napravit v 82. minutě přesnou hlavičkou. V závěru ale domácí fanoušky rozesmutněl Tom Krauss, jenž na poslední chvíli zařídil dělbu bodů, a modrobílí se tak první výhry v sezoně ani tentokrát nedočkali.

Bochum a Mainz se tváří v tvář poperou o první vítězství

Tři body, to je oč tu běží. Bochum a Mainz zůstávají jedinými mužstvy, která v probíhající bundesligové sezóně ještě nezvítězila. Ukončí některá ze stran čekání v pátek večer na Castopher Straße?

Ozvěny z Bundesligy: Dobrá zpráva, Mainz nezná bázeň

Za osm zápasů v nejvyšší německé soutěži posbíral Mainz jen dva body za stejný počet remíz. Čas na paniku a klepání se o vlastní osud? Ale kdeže. Tým z Porýní-Falce dál setrvává na stezce, kterou si sám prošlapal. A nehodlá z ní uhnout, jak ukázalo poslední odehrané klání.

Bayern po třech letech zvítězil na hřišti Mohuče. Zakletou Mewa Arenu odčaroval Harry

Mohuč podlehla v osmém kole Bundesligy na vlastním hřišti Bayernu 1:3, a dále tak čeká na plnohodnotný bodový příděl v aktuálním ročníku. K triumfu bavorského celku, jenž dokázal v lize v Mewa Areně vyhrát po více než třech letech, zavelel v 11. minutě Kingsley Coman. Ani reprezentační pauza tak nepřibrzdila jeho střelecký apetit z posledního soutěžního duelu. Vedení ještě v prvním poločase pojistil svým devátým ligovým a zároveň rozhodujícím zásahem Harry Kane.

Bayern stále bez Neuera cestuje na hřiště trápícího se Mainzu

Na jaře Mainz uštědřil Bayernu nepříjemný úder, od té doby ovšem v Bundeslize nezvítězil. Jeho čekání na tříbodový zisk trvá téměř půlroku a nic nenasvědčuje tomu, že by měl Bavory po šesti měsících zase překvapit. I tak Nullfünfer udělají vše pro to, aby favorita z Mnichova potrápily.

Mohuč vyřadila z kádru El Ghaziho za příspěvek ke konfliktu v Gaze

Bundesligová Mohuč vyřadila do odvolání z kádru nizozemského fotbalistu Anwara El Ghaziho za to, že na sociální síti sdílel příspěvek na podporu Palestiny a kritizoval Izrael. Německý celek to dnes oznámil v prohlášení, v němž uvedl, že pro klub byl tento příspěvek nepřijatelný.

Borussia Mönchengladbach - 1. FSV Mainz 05 2:2

Mohuč nedokázala zvítězit ani v 7. kole Bundesligy, když na hřišti Mönchengladbachu remizovala 2:2. Borussia byla v úvodu klání jednoznačně aktivnějším celkem, což se brzy projevilo na ukazateli skóre, krátce poté však krásnou trefou srovnal 19letý Brajan Gruda. Na další góly si diváci museli počkat do závěru utkání, když nejprve udeřili po souhře dvou držitelů marockého občanství hosté, avšak následně alespoň bod Hříbatům famózně vystřelil Joe Scally. Těmto dvěma zásahům už přímo z trávníku přihlížel také Tomáš Čvančara, který nastoupil v 64. minutě.

Gladbach má po prvním vítězství dál hlad. Zakousne se do Mainzu?

Mönchengladbach se minulý týden konečně dočkal prvního ligového vítězství v sezóně. V pátek bude Borussia usilovat o to, aby se totéž nepovedlo Mainzu. "Nulapětky" totiž do probíhajícího ročníku vstoupily ještě hůř, v posledním zápase už však ukázaly alespoň náznaky zlepšení.

Alonsova družina neměla s Mohučí slitování. Grimaldo znovu potvrdil výjimečné kvality

Hráči Leverkusenu porazili v šestém kole německé Bundesligy Mohuč na její půdě 3:0 a dočasně se vyhoupli do čela tabulky. Hosté měli celý zápas ve své režii, k čemuž jim pomohl už v prvním poločase vlastní gól domácích. Po změně stran navíc opět zaúřadoval z přímého kopu Alejandro Grimaldo, jenž parádní trefou téměř totožně napodobil svou branku proti Bayernu ze čtvrtého kola. Die Nullfünfer tak po další porážce zůstali s pouhým jedním bodem poslední. Adam Hložek do duelu nastoupil v 79. minutě.

Ve formě hrající Leverkusen vyzve poslední Mainz

Bayern a právě Bayer jsou posledními dvěma celky, které v aktuální sezoně ještě nepoznaly hořkost porážky. Die Werkself mají ideální příležitost sérii prodloužit, jelikož die Nullfüfer zatím překvapivě setrvávají s jedním bodíkem na samém chvostu tabulky.

Bosenský expres odsoudil Mohuč dvěma góly k pádu na bundesligové dno

Fotbalisté Augsburgu otočili domácí utkání pátého kola Bundesligy proti Mohuči a při závěrečném hvizdu se mohli po výsledku 2:1 radovat z prvního vítězství v sezoně. V hektickém úvodu se nejdříve dostali do vedení hosté, po čtvrthodině ovšem srovnal skóre Ermedin Demirovič, který krátce před poločasovým hvizdem dokonal obrat. Bosenský útočník tak potvrdil skvělou formu v úvodu sezony, jelikož má na svém kontě už tři branky a stejný počet asistencí. Die Nullfünfer se naopak kvůli horšímu skóre propadli na úplné dno tabulky.

Augsburg versus Mohuč. Kdo si připíše první letošní výhru?

Tým vedený Bo Svenssonem věru nejsme zvyklí vídat na chvostu tabulky. Augsburg sice ano, ale to neznamená, že bude v tomto klání tahat za kratší konec.

Rozstřílený Stuttgart si smlsnul i na Mohuči. Při výhře opět řádil nejlepší kanonýr Bundesligy

Hráči Stuttgartu zvítězili v zápase čtvrtého kola Bundesligy na hřišti Mohuče 3:1, a nadále tak pokračují ve výborných výkonech z úvodu sezony. První trefu utkání v 56. minutě Serhou Guirassy. Za domácí pak sice srovnal Leandro Barreiro, poslední slovo ovšem měl znovu střelec z Guineje, který nakonec zaznamenal hattrick a upevnil si pozici nejlepšího kanonýra soutěže. Die Nullfünfer tak se ziskem jediného bodu zůstali na předposlední příčce tabulky.

Mainz po rozlučce s tribunou hostí Stuttgart. Uspějí konečně domácí?

Mainz zatím tápe a zůstává za očekáváním. Ve čtvrtém kole proto hodlá konečně zvítězit. Tomu se pokusí zabránit Stuttgart, jenž naopak může být se vstupem do sezóny spokojen. Vedle střílení branek na vlastním stadionu by však rád zabral i venku.

Brémy neoblíbené návštěvníky nepohostily. Werder na ztrátu střelce zareagoval kanonádou

Brémy ve třetím kole Bundesligy porazily na domácím stadionu Mohuč 4:0. Vítěznou branku jednoznačného střetnutí si z pokutového kopu připsal už ve čtvrté minute Marvin Ducksch, jenž se tím zároveň postaral o premiérovou trefu Werderu v sezoně. Kromě toho Die Werderaner přerušili nelichotivou sérii tří domácích porážek ve vzájemných utkáních v řadě. U konce této šňůry již scházel obávaný kanonýr Niclas Füllkrug, jenž zamířil do Dortmundu, z brány naopak úspěch zelenobílých jistil český gólman Jiří Pavlenka.