1. FC Köln Německo - 1. FC Köln - Zprávy

Lipsko zasypalo kolínské Kozly šesti brankami. Openda se zapsal do klubové historie

Fotbalisté Lipska přehráli v devátém kole Bundesligy Kolín nad Rýnem vysoko 6:0. Červení býci rozhodli o vítězství již v průběhu první půle, kterou opanovali jednoznačným čtyřgólovým rozdílem. Strůjcem kanonády se stal Loïs Openda, jenž v 15. minutě vybojoval penaltu. Sám belgický útočník ještě do poločasové přestávky zaznamenal dvě přesné trefy, čímž se v kolonce vstřelených branek dostal již na číslo osm. V dresu domácího celku takové množství gólů v tak krátkém čase ještě nikdo nenastřílel.

Škodolibý Baumgart potká svého kamaráda Roseho: Lipsko vyzve Kolín nad Rýnem

Lipsko se drží v blízkosti top čtyřky, která je strategická, co se kvalifikace do Ligy mistrů pro příští sezónu týče. Pochopitelně že tahle skutečnost je domácím jistě dobře známa, a aby měli vážně onen klid na duši, potřebovali by přece ještě více přepnout do stabilnějšího režimu ke konkrétnímu posunu na tato místa. Sobotní ligový program završí proti Kolínu nad Rýnem.

Návrat Čvančary do základu se obešel bez fanfár. Kolín se prostřílel k vítězství z bílého bodu

Hráči Kolína nad Rýnem si v utkání osmého kola Bundesligy připsali první domácí body, když v regionálním souboji porazili Mönchengladbach 3:1. Zápas, v němž se do základní sestavy hostů vrátil poprvé od začátku září Tomáš Čvančara, poznamenaly chyby Manuho Koného.

Nesmírně důležité derby: Köln i Gladbach lační po třech bodech

První porýnské derby před reprezentační pauzou Köln nezvládl, nyní jej však čeká další, ještě důležitější. Do kolínské čtvrti Müngersdorf totiž dorazí nenáviděný Mönchengladbach. Oba rivalové mají po nepovedeném vstupu do sezóny co dohánět, jako sůl ovšem vítězství potřebují především domácí.

Leverkusen v poklidu zkrotil poslední Kozly z Kolína. Návrat do čela tabulky řídil Hofmann

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v sedmém kole Bundesligy na domácím hřišti nad Kolínem nad Rýnem 3:0. Vítěznou branku vsítil ve 22. minutě Jonas Hofmann, který ve druhé půli navíc asistoval u gólu Victora Bonifaceho, pro něhož se jednalo už o sedmou trefu v nejvyšší německé soutěži. Bayer se tak opět vrátil do čela tabulky, na jejím dně naopak zůstali s pouhým jedním bodem přikovaní Kozlové. Za domácí nastoupil na hřiště v 81. minutě Adam Hložek.

Leverkusen chce v derby zužitkovat dobrou formu. Oplatí Kölnu květnovou porážku?

Náročný program mezi dvěma reprezentačními pauzami uzavře Leverkusen v regionálním derby. V něm změří síly s kolínskými "Kozly", které by alespoň při pohledu na tabulku Bundesligy měl porazit. Avšak poslední vzájemné měření sil ukázalo, že papírové předpoklady nemusí mít ve střetnutí rivalů velkou váhu.

Spanilá jízda Stuttgartu pokračuje, Guirassyho v Kolíně zastoupil host z Britských ostrovů

Hráči Stuttgartu porazili v zápase šestého kola Bundesligy Kolín nad Rýnem na jeho hřišti 2:0 a nadále pokračují ve skvělých výkonech na úvod ligové sezony. Po bezbrankové první půli rozsekl utkání dvěma trefami host z Brightonu Deniz Undav, jenž se prosadil vůbec poprvé mezi německou smetánkou. Klub z města automobilů tak zapsal už páté vítězství a drží se na nejvyšších příčkách soutěže, naopak Kozlové se s pouhým jedním bodem krčí přesně na opačném pólu tabulky.

Stuttgart si pojede do Kölnu pro čtvrtou výhru v řadě

Zatímco v minulém ročníku si VfB muselo uchovat prvoligovou příslušnost v ošemetné baráži proti Hamburku, v tom aktuálním mu zatím patří třetí příčka. Kdežto "Kozli" zažívají nepovedený start, kvůli čemuž se zůstávají jedním z pěti klubů, jaké dosud čekají na vítězství.

Ozvěny z Bundesligy: V Porýní to vře. Především v Gladbachu až moc

V Mönchengladbachu se po delší době objevil Max Eberl. Ovací ve stoje se ale ani náhodou nedočkal. Naopak to pořádně schytal, možná až příliš. Také další dva porýnské kluby měly v minulých dnech co řešit. Zatím si účty vyřizovaly pouze na dálku, již brzy je však čeká střet přímo na hřišti. Jak se na západě Německa projevuje nenávist?

Pavlenka přispěl k výhře Werderu. Proti Kolínu rozhodla šťastná ruka trenéra

Brémy na domácím hřišti v pátém kole Bundesligy porazily Kolín nad Rýnem 2:1. Lépe do zápasu však vstoupili "Kozlové", kteří šli po půlhodině hry zásluhou Davieho Selkeho do vedení. To však trvalo pouze chvíli, ve 38. minutě se totiž prezentoval svou první brankou v dresu Werderu Rafael Borré. Následný obrat dokonal ve druhém poločase po minutovém pobytu na hřišti Justin Njinmah. Na zisku druhého sezonního vítězství domácího celku se podepsal dobrými zákroky i český gólman Jiří Pavlenka.

V rámci 5. bundesligového kola změří síly také Werder s Kölnem

Oba celky přitom mají, co napravovat, protože o minulém víkendu sehrály zápasy, jaké jim zdaleka nevyšly podle představ. V o něco horší pozici vstoupí do utkání Kozli, kteří stále čekají na první výhru.

Reprezentační pauza Hoffenheim nepřibrzdila, v Kolíně jej nastartoval bleskový gól Kramariče

Hráči Hoffenheimu vyhráli ve čtvrtém kole Bundesligy na půdě Kolína nad Rýnem 3:1. Skóre utkání se přepisovalo již v první minutě, kdy se z branky radoval na zadní tyči nikým nehlídaný Andrej Kramarič. Skvělý poločas hostů navíc vyšperkoval sváteční střelec Florian Grillitsch, jenž se v ligové soutěži trefil poprvé od sezony 2020/2021. Pavel Kadeřábek nastoupil v základní sestavě a spolehlivým výkonem pomohl Hoffe ke třetí výhře v řadě. Domácí naopak na svůj premiérový tříbodový zisk v letošním ročníku stále čekají.

Kolín velebí stoletý stadion. Oslaví výročí výhrou nad Hoffenheimem?

Stadion v kolínské čtvrti Müngersdorf stojí již 100 let. Toto výročí hodlá tamní FC oslavit premiérovým vítězstvím v sezóně. Domácím se však do cesty postaví Hoffenheim, který už má na kontě dvě výhry.

Frankfurt proti Kolínu dlouho strádal, bod v Deutsche Bank Parku ustrážil Nkounkou

Fotbalisté Frankfurtu remizovali ve třetím kole Bundesligy na vlastním hřišti s Kolínem nad Rýnem 1:1. Klíčovým okamžikem první půle se stala penalta z 43. minuty. Tu s ledovým klidem proměnil kapitán a dlouholetá opora Kozlů Florian Kainz. Domácí nemohli dlouho najít na obranu Kozlů recept. Když už se zdálo, že tým z bankovní metropole Evropy padne, přispěchal s vyrovnávací trefou nově příchozí Niels Nkounkou.

Lindström i Kolo Muani jsou už pryč. Frankfurt bez svých opor narazí na Kolín nad Rýnem

Opravdu velkou hoňku měl Frankfurt na závěr přestupového období. O jeho hráče byl velký zájem na několika frontách, ve finále klub vydělal rekordní sumu. Jenže stěží odhadovat, zda odchody pár klíčových hráčů nebudou znamenat tvrdý výsledkový pád. Nově se bez Jespera Lindströma a také Randala Kola Muaniho představí Eintracht doma proti Kolínu nad Rýnem.