US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Po obědě se do sebe pustí US Lecce a Boloňa

Tradičně krátce po poledni se otevře nedělní program Serie A a to tentokrát na jihu Itálie soubojem US Lecce s Boloňou. Hostům se letos mimořádně daří a po třinácti odehraných kolech jim patří pohárová šestá příčka, kdežto domácí budou chtít utnout černou sérii bez výhry.

Lecce další kapitolu tragického příběhu Verony nedopsalo, od první venkovní výhry jej oddělil Djurič

Hráči Lecce remizovali ve 13. kole Serie A na hřišti Verony 2:2. Důležitý okamžik pro vývoj zápasu nastal po 30 minutách hry, kdy se nádhernou ranou zpoza vápna prosadil Rémi Oudin. Mastini však dokázali odpovědět ještě do poločasu zásluhou chytrého zakončení Cyrila Ngongeho mezi nohy brankáře. Totožný scénář se navíc opakoval i ve druhém dějství, tentokrát ale na vedoucí gól Vlků zareagoval vytáhlý útočník Milan Djurič.

Negativní série trápí Hellas i Lecce

Zlomit negativní sérii budou chtít v pondělní dohrávce jak fotbalisté Hellasu, tak i Lecce. Hosté mají na sestupové pásmo pořád čtyřbodový "polštář", ovšem náskok se může ve Veroně povážlivě zkrátit. Naopak tým trenéra Baroniho se může vymanit z nebezpečných vod.

Šťastná ruka trenéra Lecce uzmula AC dva body. Famózní obrat odmítl verdikt sudího

Fotbalisté AC Milán ve 12. kole Serie A pouze remizovali na hřišti Lecce 2:2, a nevyhráli tak už čtvrtý ligový duel za sebou. Miláňané přitom po první půli vedli o dvě branky, přičemž tu úvodní vsítil netypicky břichem Olivier Giroud. Lecce se však nevzdalo a rychlými zásahy z rozmezí 66. a 70. minuty vyrovnalo. Největší zásluhu na tom měl střídající Nicola Sansone, jenž se prezentoval gólem a asistencí. Giallorossi pak dokonce mohli ukončit čekání na výhru trvající od 22. září, když v nastavení skóroval Roberto Piccoli, obrovskou radost fanoušků ale ukončil verdikt rozhodčího, který odhalil faul.

AC Milán míří na jih, v Lecce chce tři body

Po vítězství nad Paříží se milánští hráči vydají na jih Itálie a na stadionu Via del Mare je čeká nebezpečné US Lecce. Rossoneri potřebují navázat na úterní výsledek, protože v opačném případě riskují pád mimo první čtyřku.

AS vkročilo do duelu s Lecce špatnou nohou. Římanům vytrhli trn z paty až střelci z nastavení

Hráči Lecce po zpackaném závěru ztratili utkání 11. kola Serie A, ve kterém nakonec podlehli AS Řím na jeho hřišti 1:2. Nelehký průběh domácím předpověděl už v páté minutě neproměněnou penaltou Romelu Lukaku a Vlkům ještě více zkomplikovala situaci vedoucí branka hostů, o kterou se postaral Pontus Almqvist. Capitolini ovšem nesložili zbraně, v nastaveném čase vyrovnali a s vypětím veškerých sil se dočkali také vítězného gólu z kopačky napraveného hříšníka Lukaka.

AS Řím chce po prohře s Interem bodovat naplno proti Lecce

Římané mají za sebou nelichotivé představení minulého kola na San Siru, které budou chtít herně i výsledkově odčinit na vlastní půdě. Do Věčného města se v neděli navečer přijede podívat další tým s přezdívkou Giallorossi, tedy Lecce.

Lecce se nemůže rozpomenout na úvod sezony. Turín po konfrontacích s favority zabral

Fotbalisté Turína zvítězili v 10. kole Serie A na půdě Lecce 1:0. Uspávací první poločas završil gólem odchovanec Alessandro Buongiorno, k němuž propadl balon po přihrávce talentovaného Samueleho Ricciho. Tým z města, kterému se přezdívá Florencie jihu Itálie, si sice své příležitosti vypracoval, avšak rezolutní stopku jim vždy vystavil Vanja Milinkovič-Savič. Býci tak po porážkách od Interu a Juventusu bodovali naplno, Giallorossi naopak nevyhráli popáté v řadě. Na posledních pár minut se na hřiště za hosty podíval i David Zima.

Lecce i Turín chtějí ukončit čekání na výhru

V sobotu odpoledne dojde také na souboj Lecce a Turína, ve kterém půjde o ukončení série bez vítězství. Lecce na něj čeká čtyři duely, šňůra Granata je pak ještě o jeden zápas delší.

Udine se výhry znovu nedočkalo. S reakcí na Thauvinovu penaltu přispěchal v závěru Piccoli

Hráči Udinese i v devátém kole Serie A potvrdili dosavadní nelichotivou formu, když na domácí půdě pouze remizovali s Lecce 1:1. První branku slavili v úvodu druhé půle domácí, jelikož se z penalty prosadil vůbec poprvé v italské nejvyšší soutěži Florian Thauvin. Giallorossi se ovšem nevzdali a díky ráně Roberta Piccoliho z 83. minuty si došli pro zasloužený bod. Bianconeri tak zaznamenali již šestý nerozhodný duel v sezoně a od startu ročníku nadále čekají na první ligové vítězství.

Pomůže Zebrám další reprezentační přestávka? Udine hraje s Lecce

V pondělí vpodvečer dojde na konfrontaci Udinese s US Lecce a zejména domácí mají co napravovat. Dosud nebyli schopni ani jednou vyhrát a tlak na trenéra Andreu Sottila narůstá. Zebry doufají, že jim další reprezentační přestávka pomůže a v dohrávce se dočkají prvního vítězství.

US Lecce - US Sassuolo 1:1

Sassuolo remizovalo v osmém kole Serie A v Lecce 1:1 a opět potvrdilo, že zatímco věhlasná jména dokáže porážet, problémy mu často dělaji papírově snadnější soupeři. Úvodní gól padl ve 22. minutě z penalty, kterou proměnil odchovanec a historicky nejlepší střelec Neroverdi Domenico Berardi, pro nějž šlo už o 51. proměněný pokutový kop v kariéře. Hosté o konečném výsledku rozhodli záhy po změně stran, když se již počtvrté po srpnovém přestupu z Dunajské Stredy prosadil v dresu Giallorossi Nikola Krstovič. Daniel Samek strávil celé utkání na lavičce domácích náhradníků a opět se nedočkal debutu v italské nejvyšší soutěži.

Nevyrovnané Sassuolo se podívá do Lecce

Páteční předehrávka 8. kola Serie A nabídne dva duely, ten pozdější se odehraje na stadionu Via del Mare, kde své domácí zápasy hraje loňský nováček z Lecce. Tentokrát proti sobě bude mít nevyzpytatelného soupeře, dorazí Sassuolo.

Osimhen pálil ostrými i na jihu Itálie. Lecce přišlo proti mistrovi o domácí neporazitelnost

Neapol zvítězila v sedmém kole Serie A na hřišti Lecce 4:0 a vyšvihla se na třetí místo tabulky. Gólový účet v týmu zpod Vesuvu si v 16. minutě otevřel obránce Leo Östigard. Po změně stran zaúřadoval také Victor Osimhen, jenž po pěti minutách na trávníku opět potvrdil, že jeho výkony posměšné video ze sociálních sítí neovlivnilo, a druhou trefou v řadě podtrhl tříbodový zisk svého celku. Giallorossi si tak po skvělém vstupu do nového ročníku připsali druhou prohru bez vstřeleného gólu v řadě a zároveň první ztrátu před vlastními fanoušky.

Trápící se Neapol jede do Lecce, domácí naopak šlapou jako hodinky

Jsou to jen dva dny od doby, kdy skončilo šesté kolo, a Serie A už je tu znovu. V sobotu odpoledne se proti sobě postaví Lecce a Neapol, dva týmy, které procházejí touto sezonou zcela v rozporu s předsezónními plány.