US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Fanoušci Lecce nemuseli sundat růžové brýle. Bod z Monzy zařídila posila ze Slovenska

Fotbalisté Lecce udrželi svou neporazitelnost i na půdě Monzy, kde ve čtvrtém kole Serie A remizovali 1:1. Hosty do vedení poslal hned zkraje utkání proměněnou penaltou nejlepší střelec týmu Nikola Krstovič, bývalý hráč Dunajské Stredy. Za Brianzoli záhy dokázal srovnat Andrea Colpani, ze strany Lombarďanů to však navzdory početní převaze trvající mezi 55. a 85. minutou bylo vše, a utkání tak dospělo k nerozhodnému výsledku.

Monza se pokusí zastavit rozjeté Lecce

Vynikající start do sezony prožívá US Lecce. Jihoitalský celek v úvodních třech kolech neprohrál a na kontě má sedm bodů. Ze stávající čtvrté pozice se ho pokusí sesadit Monza, která v létě zajímavě posilovala a má ambice bojovat v první polovině tabulky.

Krstovič vletěl do Serie A jako uragán. Posila z Dunajské Stredy vyšvihla Lecce za giganty

Lecce navázalo na povedený začátek sezony, když ve třetím kole Serie A na vlastním stadionu porazilo Salernitanu 2:0. Hosté vstoupili do střetnutí nejhorším možným způsobem, když hned v šesté minutě prohrávali po brance Nikoly Krstoviče, jenž se trefil také ve svém prvním startu před týdnem proti Fiorentině. Ačkoliv si poté celek ze Salerna vytvořil několik příležitostí na vyrovnání, gólu se na rozdíl od domácího Gabriela Strefezzy nedočkal, a tak se Lecce zařadilo v tabulce po bok Juventusu hned za milánské velikány.

US Lecce versus Salernitana: dva neporažené týmy zakončí třetí kolo

Třetí kolo nejvyšší soutěže zakončí v neděli večer celky Lecce a Salernitany a možná trochu překvapivě půjde o duel dvou týmů, které ještě neprohrály. Lecce uhrálo proti silným celkům skvělé čtyři body, zatímco Salernitana dvakrát remizovala.

Fiorentina promrhala dvoubrankové vedení. Remízu Lecce zajistila posila ze slovenské ligy

Fiorentina nenavázala na povedené úvodní ligové představení a ve druhém kole Serie A pouze remizovala na vlastním hřišti s Lecce 2:2. Ještě v úvodu druhé půle to vypadalo, že si Fialky dojdou pro plný bodový zisk, když si především zásluhou Alfreda Duncana vytvořily dvougólový náskok. V 76. minutě ovšem srovnal stav utkání Černohorec Nikola Krstovič, který k Paprikám přestoupil v létě z Dunajské Stredy.

Lecce si po Laziu chce smlsnout i na Fialkách

Fiorentina bude muset znovu nabrat síly po náročném a především neúspěšném výletu do Vídně. Na odpočinek nemá moc času, protože v neděli navečer se do Toskánska dostaví Lecce. A to nemá s Fiorentinou vůbec špatnou bilanci.

Pasivní Lazio stihl zasloužený trest. Lecce prodloužilo úspěšnou bilanci úctyhodným obratem

Hráči Lecce porazili na svém stadionu v prvním kole Serie A Lazio 2:1. Orli přitom po většinu zápasu kráčeli za vítězstvím, když už v první půli těžili z akce sehrané dvojice Luis Alberto - Ciro Immobile, kterou zakončoval druhý jmenovaný. Giallorossi ale nebyli v zápase žádným otloukánkem a celku z hlavního města svými akcemi výrazně zatápěli. To přineslo ovoce v samém závěru, kdy v rozmezí dvou minut bleskově otočili skóre, na čemž se podílel i novic v jejich kádru Pontus Almqvist. Domácí tak neprohráli čtvrté vzájemné střetnutí v řadě.

US Lecce hostí vicemistra Lazio

Titul italského vicemistra bude obhajovat Lazio a v obrovské konkurenci to nebude nic jednoduchého. Vedení klubu se nepodařilo udržet klíčového záložníka Sergeje Milinkoviće-Saviće, ale na druhé straně zůstal kanonýr Ciro Immobile, na jehož schopnosti se budou Biancocelesti spoléhat i na Via del Mare.

Lecce má nového kouče, trénovat ho bude D'Aversa

Lecce povede Roberto D'Aversa, kterého čeká třetí trenérské angažmá v nejvyšší italské soutěži. Bývalý kouč Parmy a Sampdorie Janov podepsal roční smlouvu s opcí v případě udržení v lize. Klub to uvedl na svém webu.

Lecce hledá nového trenéra, Baroni se nedohodl na prodloužení smlouvy

Lecce po úspěšné záchraně v Serii A už nebude trénovat Ital Marco Baroni. S vedením klubu se nedohodl na nové smlouvě a po dvou letech angažmá ukončil. Podle italských médií by mohl zamířit do Verony, jež se také udržela v nejvyšší soutěži.

Boloňa získala deváté místo, v Lecce zvládla pětigólovou přestřelku

Na deváté místo nakonec poskočila Boloňa, která vyhrála na stadionu Via del Mare 3:2. Do utkání přitom vstoupili lépe domácí a Rossoblu museli po změně stran otáčet. Lecce pak dokázalo vyrovnat, ale poslední slovo měli hosté, konkrétně Lewis Ferguson.

Boloňa si může v Lecce zajistit deváté místo

Až o dvě příčky si může v konečném postavení polepšit Boloňa, pokud na závěr sezony vyhraje na stadionu Via del Mare v Lecce. Naopak domácí už se nikam posunout nemohou a nedělní zápas bude v jejich podání znamenat rozlučku se sezonou.

Lorenzo Colombo v nastavení vystřelil výhru Lecce a zachránil ji v soutěži

US Lecce si pro tento rok může oddechnout. Po vydřené výhře na hřišti Monzy se definitivně zachránilo a do posledního kola může jít s čistou hlavou. Tři body, které mají cenu zlata, vystřelil až v jedenácté minutě nastavení Lorenzo Colombo. Pochvalu rovněž zaslouží brankář Falcone, který pár minut před koncem zlikvidoval Monze penaltu.

Dobře hrající Monza může Lecce zkomplikovat záchranu

Nováček ligy AC Monza Brianza prožívá skvělou sezonu a v posledním domácím zápase si může pojistit stávající osmé místo. Proti určitě bude US Lecce, které nutně potřebuje body k záchraně. Hosté mají dvě kola před koncem jen tříbodový náskok.

Na Via del Mare se hrálo bez branek

Ryze záchranářský duel mezi US Lecce a Spezií skončil bezbrankovou remízou. Bod je pro oba týmy plusový a v tuto chvíli je drží mimo sestupové příčky. Dvě kola před koncem mají situaci ve svých rukou.