US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Atalanta se napotřetí zaskočit nenechala. Venkovní trápení Lecce prohloubil Lookman

Fotbalisté Atalanty zvládli duel 18. kola Serie A, ve kterém doma porazili Lecce 1:0. Vyrovnaný zápas rozhodl po změně stran chirurgicky přesnou střelou k levé tyči Ademola Lookman, jenž se svým sedmým ligovým gólem v letošním ročníku skvěle naladil na nadcházející Africký pohár národů, kde bude reprezentovat Nigérii. Hosté se tak po dvou posledních překvapivých výhrách nad soupeřem z Bergama museli smířit s porážkou, čímž zároveň prodloužili své čekání na vítězství na hřištích soupeřů, které trvá od startu sezony.

Atalanta a Lecce mají z minulého kola co napravovat

Fotbalisté Atalanty zůstávají po sedmnácti kolech mimo pohárové příčky, ale mohou se na ně vrátit, pokud zvládnou domácí duel s Lecce. Také hosté naposledy prohráli, což chtějí v závěru roku napravit.

Inter pokračuje v suverénní jízdě. Zraněného Martíneze nečekaně zastoupil mladý stoper

Inter porazil v 17. kole Serie A Lecce 2:0 a znovu odskočil v čele tabulky druhému Juventusu na rozdíl čtyř bodů. Nerazzurri si museli v utkání poradit bez nejlepšího kanonýra soutěže Lautara Martíneze, jenž nebyl kvůli zranění k dispozici. Střelce ovšem domácí našli v mladém německém obránci Yannu Bisseckovi, který premiérovou trefou v italské nejvyšší lize rozhodl o zisku tří bodů. Giallorossi se na hřišti lídra nedařilo, když po šesti střetnutích neskórovali a zároveň přišli o pětizápasovou šňůru bez porážky.

Inter po pohárovém výbuchu hodlá uzemnit návštěvu z Lecce

Tento týden si program poháru Coppa Italia krutě pohrál s favority. Nejdřív to čtyřmi góly odnesla favorizovaná Neapol proti Frosinone a pak ji následoval Inter. Ten se z vyřazení od Bologně pokusí vzpamatovat v domácím duelu s Lecce.

Lecce prolomilo sérii remíz. První duel s Frosinone mezi italskou elitou rozhodl Ramadani

Lecce v utkání 16. kola Serie A přehrálo Frosinone 2:1 a po čtyřech ligových remízách si konečně připsalo tři body. V premiérovém vzájemném zápase na jevišti nejvyšší italské soutěže šel do vedení domácí tým po trefě Roberta Piccoliho, který využil hrubou chybu hostující obrany. Giallazzurri sice dokázali ještě do konce první půle vyrovnat, poslední slovo však měl v úplném závěru střetnutí Yiber Ramadani.

Frosinone chce znovu na vítěznou vlnu, v Lecce ale mívá potíže

Z Lecce se pomalu stává odborník na remízové výsledky, zvlášť poslední dobou se mu jakýkoli jiný výsledek pečlivě vyhýbá. Loňský nováček se pokusí znovu vyhrát po dlouhé době proti nováčkovi této sezony, na jeho půdu přijede Frosinone.

Lecce věnovalo Empoli předčasný vánoční dárek. Kuriózní vlastní gól prodloužil dobu remíz

Lecce remizovalo v dohrávce 15. kola Serie A 1:1 na půdě Empoli, a připsalo si tak čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. Skóre otevřel i díky chybě domácího brankáře krátce po hodině hry Lameck Banda. Empolesi však v 71. minutě vyrovnali, když si Hamza Rafia vstřelil vlastní gól. Hosté nedokázali zvítězit v 10. ligovém utkání za sebou a na výhru proti Azzurri čekají dokonce od roku 2009.

Zastaví Lecce na stadionu Carla Castellaniho pád tabulkou?

Důležitý duel z hlediska záchranářských ambicí svedou v pondělí Empoli FC a US Lecce. Hostům se stále nedaří zvítězit a i když prohráli naposledy koncem listopadu, jejich pád tabulkou pokračuje. Empoli je dokonce v sestupovém pásmu, ale v případě úspěchu ho takřka jistě opustí.

Gólman v pozici útočníka zamotal hlavu Mottově družině. Lecce vydřelo bod z penalty

Bologna remizovala ve 14. kole Serie A na půdě Lecce 1:1. Jen několik vteřin dělilo hostující celek od vítězství, když vedl díky fantasticky zahranému přímému kopu v podání Charalampose Lykogiannise. V nastavení druhé půle však ve snaze zvrátit výsledek vyrazil do pokutového území Rossoblu i gólman Wladimiro Falcone, který byl faulován a kopala se penalta. Tíhu okamžiku na sebe vzal 22letý Roberto Piccoli, jenž obral svěřence Thiaga Motty o premiérovou venkovní výhru sezony.

Po obědě se do sebe pustí US Lecce a Boloňa

Tradičně krátce po poledni se otevře nedělní program Serie A a to tentokrát na jihu Itálie soubojem US Lecce s Boloňou. Hostům se letos mimořádně daří a po třinácti odehraných kolech jim patří pohárová šestá příčka, kdežto domácí budou chtít utnout černou sérii bez výhry.

Lecce další kapitolu tragického příběhu Verony nedopsalo, od první venkovní výhry jej oddělil Djurič

Hráči Lecce remizovali ve 13. kole Serie A na hřišti Verony 2:2. Důležitý okamžik pro vývoj zápasu nastal po 30 minutách hry, kdy se nádhernou ranou zpoza vápna prosadil Rémi Oudin. Mastini však dokázali odpovědět ještě do poločasu zásluhou chytrého zakončení Cyrila Ngongeho mezi nohy brankáře. Totožný scénář se navíc opakoval i ve druhém dějství, tentokrát ale na vedoucí gól Vlků zareagoval vytáhlý útočník Milan Djurič.

Negativní série trápí Hellas i Lecce

Zlomit negativní sérii budou chtít v pondělní dohrávce jak fotbalisté Hellasu, tak i Lecce. Hosté mají na sestupové pásmo pořád čtyřbodový "polštář", ovšem náskok se může ve Veroně povážlivě zkrátit. Naopak tým trenéra Baroniho se může vymanit z nebezpečných vod.

Šťastná ruka trenéra Lecce uzmula AC dva body. Famózní obrat odmítl verdikt sudího

Fotbalisté AC Milán ve 12. kole Serie A pouze remizovali na hřišti Lecce 2:2, a nevyhráli tak už čtvrtý ligový duel za sebou. Miláňané přitom po první půli vedli o dvě branky, přičemž tu úvodní vsítil netypicky břichem Olivier Giroud. Lecce se však nevzdalo a rychlými zásahy z rozmezí 66. a 70. minuty vyrovnalo. Největší zásluhu na tom měl střídající Nicola Sansone, jenž se prezentoval gólem a asistencí. Giallorossi pak dokonce mohli ukončit čekání na výhru trvající od 22. září, když v nastavení skóroval Roberto Piccoli, obrovskou radost fanoušků ale ukončil verdikt rozhodčího, který odhalil faul.

AC Milán míří na jih, v Lecce chce tři body

Po vítězství nad Paříží se milánští hráči vydají na jih Itálie a na stadionu Via del Mare je čeká nebezpečné US Lecce. Rossoneri potřebují navázat na úterní výsledek, protože v opačném případě riskují pád mimo první čtyřku.

AS vkročilo do duelu s Lecce špatnou nohou. Římanům vytrhli trn z paty až střelci z nastavení

Hráči Lecce po zpackaném závěru ztratili utkání 11. kola Serie A, ve kterém nakonec podlehli AS Řím na jeho hřišti 1:2. Nelehký průběh domácím předpověděl už v páté minutě neproměněnou penaltou Romelu Lukaku a Vlkům ještě více zkomplikovala situaci vedoucí branka hostů, o kterou se postaral Pontus Almqvist. Capitolini ovšem nesložili zbraně, v nastaveném čase vyrovnali a s vypětím veškerých sil se dočkali také vítězného gólu z kopačky napraveného hříšníka Lukaka.