UC Sampdoria Itálie - UC Sampdoria - Zprávy

AC Milán udolal Sampdorii gólem Brahima Díaze

Pouze jeden gól padl v utkání na stadionu Luigi Ferraris v Janově. AC Milán navázal na loňskou bilanci venkovních zápasů a Sampdorii porazil 1:0. Vítěznou trefu měl na svědomí Brahim Díaz. V prvním poločase bylo k vidění několik brankových příležitostí, zatímco po změně stran převažovala bojovnost.

Luigi Ferraris hostí dohrávku mezi Sampdorií a AC Milán

Až v pondělí vstoupí na scénu Serie A její vicemistr AC Milán. Věhlasný celek se po letech strádání vrátil do popředí tabulky a tam bude chtít setrvat i v následující sezoně. Rossoneri se loni pyšnili skvělou venkovní bilancí a tu mohou potvrdit i v prvním kole na hřišti Sampdorie Janov. "Námořníky" těsně před začátkem sezony opustil český záložník Jakub Jankto.

Jankto přestoupil ze Sampdorie do Getafe

Český reprezentant Jakub Jankto přestoupil ze Sampdorie Janov do Getafe. Španělský klub oznámil příchod záložníka na svém webu. Přestupovou částku nezveřejnil, podle dřívějších zpráv deníku Marca kluby jednaly o šesti milionech eur (přes 153 milionů korun).

Jankto by mohl za šest milionů eur zamířit ze Sampdorie do Getafe

Český reprezentant Jakub Jankto by se mohl podle španělského deníku Marca stát novou posilou Getafe. Patnáctý celek minulého ročníku La Ligy údajně nabídl Sampdorii Janov za pětadvacetiletého záložníka šest milionů eur (přes 153 milionů korun). Oba týmy podle listu dál jednají.

Sampdoria má nového trenéra, představila D'Aversu

Roberto D'Aversa po odchodu z Parmy dlouho bez angažmá nezůstal. Pětačtyřicetiletý rodák ze Stuttgartu převzal Sampdorii Janov, se kterou se dohodl na spolupráci do roku 2023...

Jankto chce na Euru navázat na nejlepší sezonu, těší se i na přípravu s Italy

Jakub Jankto prožil v Sampdorii Janov nejpovedenější klubovou sezonu kariéře a věří, že na to naváže na mistrovství Evropy. Pětadvacetiletý křídelník se hodně těší i na páteční předposlední přípravný zápas reprezentace před šampionátem proti domácí Itálii, v jejímž dresu má pár známých ze Serie A. "Squadra azzura" má podle něj srovnatelnou ne-li vyšší kvalitu jako Anglie, s níž se český tým utká na Euru v základní skupině.

Ranieriho rozlučka skončila jasnou výhrou Sampdorie

Trenér Claudio Ranieri už měl jistotu v tom, že tohle bude jeho poslední zápas v roli hlavního trenéra a tak se chtěl rozloučit se ctí. Svoji situaci nakonec zvládl, protože se jeho tým po 30. minutách dočkal výhry.

Ranieri už Jankta trénovat nebude, po sezoně v Sampdorii skončí

Na lavičce Sampdorie Janov, kde působí český reprezentant Jakub Jankto, po sezoně skončí trenér Claudio Ranieri. Devětašedesátiletému italskému trenérovi v červnu vyprší smlouva a od prezidenta klubu nedostal nabídku na její prodloužení.

Trápící se Parma by ráda rozlučku zvládla se ctí, proti je Doria

Poslední kolo italské nejvyšší soutěže má v sobotu večer na programu jen tři duely a mezi tyto vylovené týmy patří i dvě mužstva, která prakticky o nic nehrají. Parma zcela jistě sestupuje, Sampdoria už se nemůže v tabulce posunout ani jedním směrem.

Sampdoria veze z Dacia Arény tři body, rozhodl Quagliarella

Ještě dvě minuty před koncem zápasu to vypadalo na bezbrankovou nudu, ale pak sudí Gariglio odpískal pokutový kop pro hosty a veterán Fabio Quagliarella rozhodl. Fakticky už v zápase o nic zásadního nešlo.

Udinese i Sampdoria chtějí vylepšit vzájemnou bilanci

Měsíc květen zatím není pro Udinese úspěšným. "Zebry" ve třech zápasech ani jednou nevyhrály, ale vzhledem k tomu, že už mají jistotu záchrany je to nemusí mrzet. Takřka jistotu první poloviny tabulky má Sampdoria, která drží s Udinese čtyřzápasovou sérii výher.

Spezia dvakrát vedla, ale Doria dokázala dvakrát srovnat krok

Spezia předvedla v Janově velmi dobrý výkon a ukázala, že o záchranu se hodlá rvát až do konce ligy. Perfektní večer prožil zejména Tommaso Pobega, autor dvou branek. Jenže na obě dvě dokázala domácí Sampdoria odpovědět.

Spezia potřebuje na půdě Sampdorie bodovat

Ve středu večer se utkají na janovském Luigi Ferraris domácí Sampdoria a nováček z La Spezie. "Námořníci" jsou vzhledem k umístění v tabulce favoritem, ale o motivaci mají postaráno především hosté. Tři kola před koncem soutěže totiž stále nemají jistotu záchrany.

Inter oslavil zisk titulu pětibrankovou výhrou nad Sampdorií

Mistrovská kocovina? Ani náhodou. Inter doma na San Siru oslavil zisk titulu jednoznačnou výhrou nad Sampdorií a stvrdil již tak suverénní vedení v tabulce. Už v prvním poločase se postupně prosadili Gagliardini a dvakrát Alexis Sánchez, aby se po změně stran přidali Pinamonti a Lautaro Martínez. Čestný úspěch hostů měl na svědomí Keita Baldé, mimochodem také bývalý hráč Nerazzurri.

Sampdoria minule nad Interem vyhrála. Dokáže to i na jeho půdě?

Inter je vládcem Serie A. Mistrovské oslavy potrvají minimálně mezi fanoušky ještě hodně dlouho, ale trenér Conte už velí svým jednotkám k další misi. A žádá po nich totální nasazení, protože na San Siro zavítá nebezpečná Sampdoria posílená posledními výhrami.