Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Preview: Stade Reims - FC Lorient

Remeš stále ještě bojuje o evropské poháry, k čemuž potřebuje porážet soupeře typu Lorientu.

SC Bastia - Stade Reims 2:0

Bastia zvládla domácí utkání s Remeší, přestože téměř dvacet minut hrála o deseti.

Preview: SC Bastia - Stade Reims

Bastia potřebuje v domácím zápase nutně bodovat.

Stade Reims - Olympique Marseille 1:1

Fotbalisté Marseille odvrátili třetí porážku v řadě zásluhou Andrého-Pierre Gignace, který odpověděl na úvodní gól Antoina Devauxe až deset minut před koncem. Ani Remeš, ani OM tedy nedokázali využít šance dotáhnout se na pátý Lyon, a jejich ztráta na pohárové příčky se tak může po tomto kole ještě zvětšit.

Preview: Stade Reims - Olympique Marseille

Klíčový souboj svedou Remeš a Marseille v boji o příčky zaručující pro příští sezónu evropské poháry. Oba celky v tabulce dělí jedna příčka a jeden bod, musejí navíc napravovat poslední ligový nezdar. Zatímco domácí ztratili dvoubrankové vedení v Toulouse, hosté opětovně podlehli v derby s Nice.

Toulouse FC - Stade Reims 3:2

Konečně se fanoušci Toulouse dočkali. Jejich miláčci jim už sedm ligových kol nenabídli na Stadium Municipal tříbodový výsledek, až se jim nakonec podařilo skolit v hodně zajímavém střetnutí Remeš. Domácí se ani čtvrthodinu před koncem nevzdali, stáhli dvoubrankové manko a dvě minuty před koncem stvrdil obrat Wissam Ben Yedder.

Preview: Toulouse FC - Stade Reims

Podaří se Remeši proniknout na pohárové příčky? Před sezonou mnohými odepisovaný celek má vynikající formu, předčí všechna očekávání a navýšit tlak na pozice zajišťující Evropskou ligu bude chtít i v dnešním duelu na hřišti Toulouse.

Stade Reims - Valenciennes FC 3:1

Remeš se díky pohotovému vítězství nad zachraňujícím se Valenciennes přiblížila pohárovým příčkám. Hostům se naopak po páteční výhře Évianu nad Nantes prohloubila ztráta na sedmnáctou nesestupovou pozici už na pět bodů. Jediný gól přitom zaznamenali v samotném závěru, o ničem už ale nerozhodoval.

Preview: Stade Reims - Valenciennes FC

Těžký, přetěžký úkol stojí před Valenciennes - normandský tým se v dalším dějství svého boje o záchranu vydá do Remeše, která letos boří všechny předpoklady a útočí na pohárové příčky.

AS Monaco - Stade Reims 3:2

Těsně, ale přece - Monaco díky gólu v nastavení urvalo tři body v zápase s Remeší.

Preview: AS Monaco - Stade Reims

Remeš se drží na sedmé příčce a ráda by se dostala na dohled evropským pohárům. V cestě za nimi ji ale čeká velice náročný soupeř, protože přijede na půdu druhého celku Ligue 1. Domácí Monaco tento rok ještě neprohrálo a stále nahání pařížského lídra.

Stade Reims - Girondins Bordeaux 1:0

Utkání dvou pohárových aspirantů nakonec ovládla Remeš, která porazila Bordeaux těsně 1:0 a vyšplhala se na šesté místo v tabulce. Autorem jediné trefy byl talentovaný útočník Nicolas de Préville.

Preview: Stade Reims - Girondins Bordeaux

Dva sousedé v tabulce hodlají urvat tři body proto, aby se přiblížili pohárovým příčkám. Sedmá Remeš a osmé Bordeaux jsou od sebe vzdáleni na minimální rozdíl, takže bychom měli čekat hodně vyrovnaný souboj. V poslední době jsme neviděli pohledné konfrontace, tři minulé zápasy těchto celků skončily remízou 0:0.

EA Guingamp - Stade Reims 1:2

Guingamp ani proti Remeši neprolomil už osmizápasovou šňůru bez vítězství. A to přitom soupeř na jeho půdu nepřijížděl v ideální formě. Domácí neodehráli špatné utkání, ale dá se říci, že si ho prohráli sami. Kdyby totiž proměnili svoje šance v první půli, mohli o úspěchu rozhodnout už dávno.

Preview: EA Guingamp - Stade Reims

Zdá se být jasné, že cílem Guingampu v jeho nováčkovské sezoně nebude nic víc než záchrana; každý bod se proto počítá, a v domácím prostředí proti Remeši tak musí svěřenci Jocelyna Gourvennece hrát na výhru. Remeš má i přes pokles formy v posledních týdnech stále šanci na poháry.