Stade Reims Francie - Stade Reims - Zprávy

Stade Reims - Stade Rennes 1:3

Žádnému bretaňskému klubu se nepodařilo zvítězit v Remeši dlouhých 42 let. Vyšlo to až Rennes, které přitom v uplynulých deseti utkání zvítězilo jen jednou. Remeši se tak závěr tohoto ročníku příliš nevydařil, jeho výsledky zůstaly oproti zbytku sezóny za očekáváním, ale i tak není konečné jedenácté místo úplným neúspěchem.

Preview: Stade Reims - Stade Rennes

Stade Reims i Stade Rennes chtějí sezonu zakončit výhrou.

AC Ajaccio - Stade Reims 2:1

Sestupující Ajaccio nakonec zvládlo domácí rozlučku a po výhře 2:1 nad Remeší si alespoň trochu udobřilo zklamané fanoušky. O výhře rozhodli už v prvních šesti minutách Gadji Tallo a Grenddy Perozo; šlo o teprve čtvrtý tříbodový úspěch korsického celku v sezoně.

Preview: AC Ajaccio - Stade Reims

Ajaccio čeká ve zpackané sezoně domácí rozlučka s Remeší a jeho kapitán Mehdi Mostefa doufá, že se alespoň podaří potěšit věrné fanoušky. Sestupu už se Korsičané nevyhnou, stále se však mohou rozloučit s vlastním publikem důstojným výkonem a výhrou.

Stade Reims - Évian Thonon Gaillard 1:0

Évian Thonon Gaillard je po nejtěsnější možné porážce na půdě Remeše v bezprostředním ohrožení sestupu, neboť osmnácté Sochaux se mu přiblížilo po vítězství nad Nice na rozdíl jediného bodu. Domácí naopak díky brance Princeho Onianguého ukončili osmizápasové čekání na vítězství.

Preview: Stade Reims - Évian Thonon Gaillard

Trenér Remeše Hubert Fournier očekává proti Évianu velice náročný zápas.

OGC Nice - Stade Reims 1:0

Nice si díky jediné brance Valentina Eysserica v utkání s Remeší definitivně zajistilo prvoligovou záchranu. Svěřenci Clauda Puela si tak až na šestý pokus připsali na své konto vítězství, zatímco Remeš na tříbodový výsledek čeká už osm kol. Hosté na jihu Francie zkrátka znovu nepředvedli optimální výkon.

Preview: OGC Nice - Stade Reims

Že by se Nice v samém závěru sezony ještě zapletlo do záchranářských bojů? Svěřenci Claudeho Puela nevyhráli už pět utkání v řadě a dnes proti nevyzpytatelné Remeši by se jim body opravdu hodily, zvlášť vzhledem k tomu, že hrají doma.

Stade Reims - FC Sochaux 0:1

Hervé Renard znovu ukazuje, jak kvalitním je trenérem. Ještě nedávno to vypadalo, že jasnými kandidáty na sestup jsou Ajaccio a právě jím vedené Sochaux. Jenže po výhře nad Remeší chybí na záchranu pouhé dva body. Z posledních deseti zápasů ke všemu získalo už osmnáct bodů.

Preview: Stade Reims - FC Sochaux

Další z řady posledních šancí má Sochaux - zuřivě bojující celek si rozhodně nevede špatně, v jarní tabulce je dokonce na skvělém osmém (!) místě, na záchranu to však stále nestačí. Cokoliv jiného než výhra na půdě ambiciózní Remeše by pro svěřence Hervého Renarda znamenalo stěží řešitelný problém..

Stade Reims - AS Saint-Étienne 2:2

ASSE zachraňovalo proti Remeši alespoň bod až v samotném nastavení.

Preview: Stade Reims - AS Saint-Étienne

St. Étienne hodlá napravit minulý neúspěch doma s Nice. Bod za remízu 1:1 byl pro tým Christopheho Galtiera určitě málo. Hosté by neměli v takových utkáních ztrácet, jinak by o čtvrtou příčku mohli velmi snadno přijít. Remeš je jako jeden z mála celků Ligue 1 v naprostém klidu, sezónu dohraje v bezpečném středu tabulky.

Paris Saint-Germain - Stade Reims 3:0

Už jen zázrak by mohl zabránit Paříži v obhajobě mistrovského titulu. Blancův tým má úžasnou formu, nebezpečnou Remeš smetl doma hladce 3:0 a ideálně se tak připravil na jeden z nejdůležitějších zápasů sezony, úterní odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů proti Chelsea..

Preview: Paris Saint-Germain - Stade Reims

Remeš se bude chtít poprat o příčky nejvyšší, aby si případně mohla zahrát Evropskou ligu. V Paříži by nemusela mít tak malé šance, jak se na první pohled může zdát. Domácí trenér Laurent Blanc prozradil, že promíchá sestavu, a hosté se navíc nebudou muset starat o bránění Zlatana Ibrahimovice, který si ve středu poranil stehenní sval.

Stade Reims - FC Lorient 1:1

Na Stade Auguste-Delaune padly pouze dva góly. Oba de facto orámovaly poločasovou přestávku, ovšem na první šanci zápasu se čekalo jen něco málo přes deset minut. Domácí Odaïr Fortes vletěl do vápna, kde vyzval ke skórování kolegu Charbonniera, jehož střela však byla tečována mimo.