Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Preview: Stade Brestois - Valenciennes FC

Doma zatím stále stoprocentní Brest přivítá v rámci utkání šestého kola francouzské Ligue 1 Valenciennes, asi nejpříjemnější překvapení dosavadního průběhu soutěže. Hosté doposud prohráli pouze jednou a drží se na výborném šestém místě, ovšem na půdě svého nedělního soupeře slavil v celé historii jedno jediné vítězství, to je navíc už přes čtyřicet let staré.

OGC Nice - Stade Brestois 4:2

OGC Nice doma přestřílelo Stade Brest 4:2 a vůbec poprvé v letošní sezoně si připsalo vítězství. První poločas nabídl fotbalovou nudu, druhý byl z pozice diváka mnohem, ale mnohem lepší. Ve druhé půli padlo celkem šest branek!

Preview: OGC Nice - Stade Brestois

Už snad s uzdraveným nosem nastoupí kouč Claude Puel a jeho družina z Nice, která je ovšem již naopak oslabena o dlouhodobě zraněného Moussu M'Bowa, doma proti těžkopádnému Brestu, proti němuž je vždy hodně těžké se prosadit. Hosté venku zatím neuhráli ani bod a hodlají to nyní změnit. OGC naopak získalo tři remízy v řadě.

Stade Brestois - ES Troyes 2:1

Už podruhé v řadě se Brestu podařilo doma urvat všechny tři body v samotném závěru. Proti Évianu se to podařilo Paulu Bayssemu, nováček z Troyes nyní utrpěl těsnou porážku díky trefě Geoffreyho Dernise. Hosté tak stále zůstávají s jedním bodem na kontě v sestupovém pásmu, SB29 jich má naopak již šest a je desátý.

Preview: Stade Brestois - ES Troyes

Boj o šest bodů. Takový přívlastek má zápas mezi Brestem a Troyes, tedy dvojicí týmů, které budou - pokud se potvrdí předsezonní prognózy - každý úspěch v závěru vyvažovat zlatem.

Mičola přestoupil z francouzského Brestu do Slavie

Tomáš Mičola se po dvou letech strávených ve francouzském Brestu vrací do české ligy. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník přestoupil do pražské Slavie a v Edenu podepsal dvouletou smlouvu s následnou opcí.

Saint-Étienne čtyřmi góly smetlo Brest

První vítězství v novém ročníku - a hned ve velkém stylu. Saint-Étienne dalo zapomenout na dvě neúspěšné vystoupení z úvodu sezony a doma čtyřmi brankami potupila Brest.

Mičola má blízko k přestupu do pražské Slavie

Slavia má blízko k tomu, aby z francouzského Brestu získala ofenzivního záložníka Tomáše Mičola. Pražané jednají o příchodu bývalé opory ostravského Baníku a věří, že vše brzy dotáhnou do zdárného konce.

Preview: AS Saint-Étienne - Stade Brestois

Pohárovými ambicemi obdařené Saint-Étienne rozhodně nezáživá pohádkový start do sezony, nicméně dnes se před ním otevírá zajímavá šance: na Stade Geoffroy-Guichard totiž přivítá jednoho z hlavních adeptů na sestup, oslabený Brest.

Stade Brestois - Évian Thonon Gaillard 1:0

Až pozdní branka obránce Baysseho z nastaveného času určila, že loňský nováček z Évianu odchází z duelu proti tomu předloňskému z Brestu poražen. Výsledek utkání byl nejtěsnější možný: 1:0.

Preview: Stade Brestois - Évian Thonon Gaillard

Souboj dvou celků, které na úvod nového ročníku svoje zápasy nezvládly. Oba dva navíc podlehly o jeden gól, byť Évianu nestačily ani k jednomu bodu dva vstřelené góly. Brestu nevyšla tradiční taktika ubránit výsledek až do remízy a po porážce 0:1 odjeli svěřenci trenéra Landryho Chauvina domů s prázdnou.

AS Nancy-Lorraine - Stade Brestois 1:0

ASNL vstoupilo do nového ročníku Ligue 1 vítězstvím po gólu za minutu dvanáct. Přesněji řečeno už tři minuty po dvanácté, kdy vyvolal extázi v hledišti Yohan Mollo. Brest, který loni ztratil na svého protivníka v konečné tabulce čtyři body, tak nezačal sezónu pod novým lodivodem dle svých představ.

Preview: AS Nancy-Lorraine - Stade Brestois

Nancy zahájí sezonu zápasem proti Brestu. Oba týmy mají leccos společného: důraz na defenzivu, předsezónní cíl záchrany i červenobílé klubové barvy.

Preview pro Stade Brestois 29

Brest má před třetí sezonou v Ligue 1 v řadě stejný úkol jako loni a předloni: přežít. Nic jiného se zřejmě očekávat nedá, a ambice týmu ze stadionu Francis Le-Blé zůstávají při zemi. Přesto však bude sledování sezony v nejzápadnější prvoligové výspě zajímavé.

Brest na závěr sezóny zabral, skolil Évian a zachránil se

Brest díky posledním úspěšným čtyřem kolům, včetně toho posledního, ve kterém porazil venku skvěle hrajícího nováčka Évian Thonon Gaillard těsně 1:0, uhájil prvoligovou příslušnost a skončil v tabulce na patnácté příčce. Jedinou trefu utkání zařídil v 50. minutě Issam Jemaa. Domácí celek i přes tuhle porážku uhájil výborné deváté místo.