RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Freiburg má s Francouzy dobré zkušenosti. Naruší to Lens?

Freiburg sehrál s Lense naposledy remízu bez branek a vše se tedy rozhodne až v odvetném utkání na Europa-Park Stadion. Domácí se výhody známého prostředí určitě budou chtít držet, protože aktuální forma není zrovna na jejich straně.

Takticky svázanou bitvu Lens proti Reims nasměroval k remíze bujarý konec první půle

Fotbalisté Reims remizovali ve 22. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Lens 1:1. Výsledek opatrného duelu určil závěr prvního poločasu, v němž nejprve poslal červenobílé do vedení čerstvý mistr Afriky Oumar Diakité, na jehož trefu rychle odpověděl přesně hlavičkující Wesley Saïd. Útočník loňského vicemistra se dočkal první trefy od poloviny prosince, kdy svému týmu zařídil výhru právě nad klubem z Remeše.

Remeš vítá zpět afrického mistra Oumara Diakitého. Zazáří také proti Lens?

Remeš obecně nepodává konstantní výkony. Když nahlédneme na její výsledky z posledních několika týdnů, uměla venku skolit ambiciózní Moncao, také ale nenašla recept na Toulouse či Lorient, jež tvrdě usilují pouze o záchranu. Teď na její půdu zavítá Lens, které je ve slušné pohodě a začíná útočit na postavení v top čtyřce. Trochu ho každopádně může trápit kondice.

Elitní ofenziva ze skupinové fáze ve Francii mlčela. Jediný gól smazal verdikt od videa

Lens v prvním zápase úvodního kola play off Evropské ligy pouze remizovalo s Freiburgem 0:0. V souboji celků atakujících v domácích soutěžích pohárové pozice se sice domácí radovali v 70. minutě z vedoucího gólu, ten však byl po zásahu videorozhodčího odvolán. Německý zástupce si také vytvořil několik slibných šancí, jeho ofenziva však na rozdíl od skupinové fáze, v níž byl produktivnější pouze Leverkusen, gólový instinkt neprokázala.

Lens chce pokračovat v dobré formě i proti Freiburgu

Domácí Lens má za sebou skvělou sérii tří výher v řadě a tohle momentum bude chtít zúročit v play-off Evropské ligy. Na Stade Bollaert-Delelis navíc dorazí Freiburg, kterému se právě poslední dobou vůbec nedaří získávat body.

Forma Lens má vzestupnou tendenci, k útoku na top čtyřku zavelel všestranný Wahi

Fotbalisté Lens porazili ve 21. kole Ligue 1 na domácím trávníku hostující Štrasburk 3:1. Domácí s grácií navázali na dvě předešlé výhry a brzy si mohli užívat dvoubrankového náskoku po gólech Elye Wahiho a Davida Pereiry da Costy. Hosté, kteří v lednu prožili nadmíru povedené období, se skutečně dlouhou dobu zdáli být zaskočeni a k bodovému zisku jim nepomohlo ani snížení, o které se před odchodem do šaten postaral Thomas Delaine.

Haise jako nový Roux? Trenér z Lens se tomu nebrání. Jeho mužstvo teď uvítá Štrasburk

Po dvaceti odehraných kolech drželo Lens v tabulce Ligue 1 šesté místo. Na severu Francie je po nepovedeném vstupu do této sezóny aktuálně rozhodně veseleji, mužstvo totiž začíná plnit své cíle z dlouhodobého horizontu a atakuje místa zaručující postup do pohárové Evropy. Na minulé dvě venkovní výhry v řadě teď před vlastními fandy zkusí navázat proti Štrasburku.

Lens dovedla k výhře v Nantes neutuchající Costova energie po příchodu z kabiny

Fotbalisté Lens zvítězili ve 20. kole Ligue 1 na půdě Nantes 1:0. Krátce po zahájení první půle mohl skórovat David Costa, jenže jeho projektil zastavilo břevno. Portugalský záložník se ale nenechal odradit a o rychlý gól se pokusil i po změně stran, přičemž na druhý pokus již byl úspěšný. Produkt akademie Racing Clubu tím odsoudil Kanárky ke třetí domácí porážce v řadě. Rozhodující zásah si přitom připsal i v předchozím klání na stadionu Toulouse.

Nantes v Ligue 1 nevyhrálo pětkrát v řadě. Utne negativní sérii v duelu s Lens?

Jen tři body dělily Nantes od sestupového pásma po devatenácti odehraných kolech. Musí tak být neustále ve střehu a začít bodovat pravidelně, jinak může rychle zabřednout na červené příčky. Ale alespoň první vlaštovkou po sérii čtyř ligových porážek v řadě byla poslední remíza v Remeši. Teď na Stade de la Beaujoire zavítá Lens, které neustále atakuje pozice zajišťující pohárovou Evropu.

Lens po frustrujícím trojboji s celky z elitní čtyřky skolilo oblíbeného soka

Fotbalisté Lens vyhráli v 19. kole Ligue 1 na půdě Toulouse 2:0. Skóre otevřel v závěru první půle David Costa, který skvěle naložil s precizní přihrávkou za obranu. Po přestávce na něj navázal Andy Diouf, jenž pohotově napálil odražený míč do sítě. Loňský vicemistr Francie se tak oklepal ze dvou po sobě jdoucích ligových porážek s PSG a Nice, mezi nimiž ještě stihl vypadnout z národního poháru v souboji s Monakem, a pošesté v řadě ovládl vzájemné střetnutí.

Když hráčům z Jižní Ameriky nevoní zima: Chávez s Lens odcestuje do Toulouse

Toulouse před týdnem muselo skousnout neúspěch v Coupe de France. A zrovna pro něj bylo zklamáním vypadnout už před branami osmifinále. Nejen kvůli tomu, že přijímal roli favorita proti účastníkovi třetí nejvyšší soutěže. Ale hlavně proto, že loni si v této soutěži dokráčel pro celkové prvenství. Napravit si reputaci může v neděli odpoledne v Ligue 1 v utkání s Lens.

Smolná porážka Lens ve šlágru kola poslala Pařížany do trháku

Fotbalisté PSG zvítězili v 18. kole Ligue 1 na hřišti Lens 2:0 a po zaváhání Nice si vypracovali na čele tabulky už osmibodový náskok. Domácí Racing Club odehrál smolný zápas, když už v šesté minutě zahodil penaltu a z první velké šance soupeře inkasoval. Vítěznou branku měl na svědomí Bradley Barcola, jenž se postaral i o červenou kartu Jonathana Gradita, který jej na konci první půle fauloval z pozice posledního obránce. Poprvé od roku 2014 tak vzešel ze vzájemného klání vítězně celek hrající v hostujících dresech.

PSG má nepěkné vzpomínky na Stade Bollaert-Delelis. Vyhraje po třech sezónách v Lens?

Šlágr úvodního kola nového roku 2024 je v Ligue 1 na programu v neděli večer. Lens už sice není jako loni na těch nejpřednějších pozicích, pořád je ovšem ve hře o postup na evropskou scénu a rozhodně patří k tomu lepšímu, co francouzská nejvyšší soutěž může nabídnout. Nyní každopádně celek ze severu Francie čeká papírově asi ten nejnáročnější test vůbec, tedy PSG.

Benfica přestává počítat s Juráskem, řešením může být odchod do Francie

Hodně krátké zřejmě bude působení Davida Juráska v Benfice. Český obránce v lisabonském celku zklamal, po několika měsících přestal hrát důležitou roli v plánech vedení a spekuluje se o odchodu.

Nice se vrátilo do zajetých defenzivních kolejí. Zamlžený útočný výkon osvěžil žolík Moffi

Nice ve šlágru 17. kola Ligue 1 zvítězilo na domácím hřišti nad Lens 2:0. Nejzajímavějším momentem zápasu dlouho zůstávalo krátké přerušení způsobené zhoršenou viditelností od pyrotechniky neukázněných fanoušků. Dění na samotném hřišti oživil až příchod Terema Moffiho, jenž během pěti minut na trávníku proměnil penaltu a orazítkoval výsledek přesnou hlavičkou. Nigerijský útočník si připsal dva góly v rámci jednoho soutěžního utkání Orlů již počtvrté v aktuálním kalendářním roce a zasloužil se o setrvání domácích na druhé příčce tabulky. Ti tak zároveň po třech zápasech bez čistého konta opět potvrdili roli nejlepší defenzivy soutěže.