RC Lens Francie - RC Lens - Zprávy

Benfica přestává počítat s Juráskem, řešením může být odchod do Francie

Hodně krátké zřejmě bude působení Davida Juráska v Benfice. Český obránce v lisabonském celku zklamal, po několika měsících přestal hrát důležitou roli v plánech vedení a spekuluje se o odchodu.

Nice se vrátilo do zajetých defenzivních kolejí. Zamlžený útočný výkon osvěžil žolík Moffi

Nice ve šlágru 17. kola Ligue 1 zvítězilo na domácím hřišti nad Lens 2:0. Nejzajímavějším momentem zápasu dlouho zůstávalo krátké přerušení způsobené zhoršenou viditelností od pyrotechniky neukázněných fanoušků. Dění na samotném hřišti oživil až příchod Terema Moffiho, jenž během pěti minut na trávníku proměnil penaltu a orazítkoval výsledek přesnou hlavičkou. Nigerijský útočník si připsal dva góly v rámci jednoho soutěžního utkání Orlů již počtvrté v aktuálním kalendářním roce a zasloužil se o setrvání domácích na druhé příčce tabulky. Ti tak zároveň po třech zápasech bez čistého konta opět potvrdili roli nejlepší defenzivy soutěže.

Nice je k poražení, ukázal prosinec. Využijí hráči Lens slabších chvilek soupeře?

Tenhle zápas představuje jakýsi šlágr posledního kola Ligue 1 v roce 2023. Nice v prosinci trochu ztratilo svůj elán a svou nezlomitelnost a v uplynulých třech kolech zapsalo vůbec první dvě porážky v této sezóně. Neztratit další body proti Lens přitom bezpochyby nebude žádným snadným úkolem. Hosté totiž neustále postupují kupředu po zpackaném začátku.

Racing zase promlouvá do bojů o poháry. Proti nevyzpytatelnému Reims měl hlavní slovo Saïd

Hráči Lens porazili v 16. kole Ligue 1 na vlastní půdě Reims 2:0 a poskočili už na páté místo tabulky. Duel dvou ambiciózních celků francouzské nejvyšší soutěže rozhodl v závěru první půle čtvrtým gólem v ročníku útočník Wesley Saïd, jenž využil obrovské chyby obrany hostů. Nepovedený start sezony z pohledu domácích je tak zapomenut, čemuž napomohla série 11 ligových duelů v řadě bez porážky a posun na pohárové příčky.

Bitva sousedů v tabulce s ambicemi na pohárovou Evropu: Lens pohostí Remeš

Lens v úterý zvládlo střetnutí Ligy mistrů proti Seville a potvrdilo svou účast v jarní části evropských pohárů. V posledních dvou ligových kolech kalendářního roku by se velmi rádo pevně usadilo na příčkách, jež zajišťují pohárovou Evropu i pro následující ročník, a ve svém předposledním vystoupení vyrukuje na svého přímého souseda z tabulky. Konkrétně Remeš.

Sevilla se do své oblíbené soutěže nepodívá. Lens setrvá v pohárové Evropě i na jaře

Hráči Lens zvítězili v posledním kole skupiny B Ligy mistrů nad Sevillou 2:1. Hosté sice působili fotbalovějším dojmem, nicméně po několika neproměněných šancích dostal parádní příležitost v podobě pokutového kopu Przemyslaw Frankowski, kterou s přehledem proměnil. Tuto možnost ale dostali i Rojiblancos, a ačkoliv Brice Samba nejprve Sergia Ramose vychytal, opakovaný pokus již Španěl proměnil. Obratu znamenajícího přesun do Evropské ligy, kterou už pětkrát v klubové historii vyhráli, se však Andalusané nedočkali. V šesté minutě nastavení naopak inkasovali z kopaček Angela Fulginiho.

Bitva o Evropskou ligu: Sevilla musí zvítězit, jinak v pohárech pokračuje Lens

Lens ani Seville zatím moc nevychází druhá polovina skupinových bojů. I proto už ani jeden zmíněný celek nemá šanci na ukořistění jednoho ze dvou postupových míst. Jejich vzájemný souboj tak rozhodne o tom, kde se na jaře bude hrát alespoň Evropská liga.

Racing Club překvapivě zaváhal na jihu Francie. Montpellier remízou mnoho nezískal

Lens nenavázalo na tři ligová vítězství v řadě, když v rámci 15. kola Ligue 1 remizovalo na hřišti Montpellieru 0:0. Proti svému bývalému zaměstnavateli se chtěl ukázat především hostující útočník Elye Wahi, dvě větší šance ale ve vítězný gól neproměnil. Racing Club alespoň udržel neporazitelnost v nejvyšší francouzské soutěži, která trvá již 10 utkání. Domácí naopak už pošesté v řadě nepoznali chuť výhry a čím dál více se přibližují sestupovému pásmu.

Lens míní potvrdit lepšící se výkonnost, venku narazí na čtrnáctý Montpellier

Lens se postupně šplhá pořadím nahoru na ty příčky, na které bylo z minulé sezóny zvyklé, lépe řečeno teď se dá říci, že určitě patří k tomu lepšímu, co Ligue 1 aktuálně nabízí. Pozice vicemistra, již loni získala, je přece vzdálená na větší rozdíl, není však natolik daleko, aby se o ni v budoucnu ještě nemohlo poprat. V páteční předehrávce zavítá na půdu Montpellieru.

Další střídání stráží Lyon nespasilo. Hosté nevydolovali v bývalém těžařském městě ani bod

Fotbalisté Lyonu podlehli ve 14. kole Ligue 1 Lens na jeho půdě 2:3. Při přestřelce ve městě, kde se až do roku 1986 těžilo uhlí, byli hlavními postavami mladý stoper hostů Jake O’Brien a domácí Przemyslaw Frankowski. Oba se dokázali za svůj tým dvakrát prosadit, přičemž šťastnější byl polský záložník, jehož trefa byla nakonec vítězná. Les Gones tak nepomohl k prolomení krize ani další vyhazov trenéra Fabia Grossa.

Pomůžou Lyonu provedené změny už v zápase s Lens?

Les Gones získali ze dvanácti kol pouhých sedm bodů, tudíž zůstávají v tabulce poslední. Naopak výkony Racingu šly nahoru, ačkoli se nabízí otázka, nakolik s mužstvem zamává vysoká porážka na Arsenalu.

Vyhlášená obrana Lens v Londýně vyhořela. Poločasovou melodii Arsenalu zahrál útočný kvintet

Arsenal si s definitivní platností zajistil první příčku ve skupině B Ligy mistrů, v jejímž pátém kole doma zdolal Lens vysoko 6:0. Galapředstavení domácích rozjel ve 13. minutě Kai Havertz a ještě do přestávky se prosadili čtyři další jeho spoluhráči z ofenzivní vozby Kanonýrů. Ti se tím stali prvním celkem v historii soutěže, v jehož dresu skórovalo v prvním poločase pět různých střelců. Hosté, kterým před utkáním dodávala sebevědomí série pěti čistých kont z Ligue 1 v řadě, po debaklu z Britských ostrovů v kombinaci s podvečerním obratem PSV ze Sevilly přišli o šanci postoupit do osmifinále.

Arsenalu stačí bod k postupu do osmifinále, výhra zajistí první příčku. Doma přivítá Lens

Arsenal si po čtyřech odehraných kolech skupinové fáze Ligy mistrů již zajistil účast alespoň v jarní fázi Evropské ligy. Samozřejmě že s touhle soutěží ovšem dlouhodobě nepočítá a míní se za každou cenu prokousat do osmifinále milionářské soutěže, nejlépe pak z prvního místa, které mimochodem aktuálně okupuje. A podniknout zásadní krok hodlá udělat v klání s Lens.

Klukovina hvězdičky Lens nemusela hosty mrzet, Racing Club si v prořídlém poli dojel pro výhru

Hráči Lens zvítězili ve 13. kole Ligue 1 na půdě Clermontu 3:0. Solidní formu hostů nepřerušila ani reprezentační přestávka, když o skalpu předposledního celku ligy rozhodl už v 11. minutě talentovaný Elye Wahi. Ten si však zápasovou reputaci pošramotil v závěru první půle, kdy nejprve viděl červenou kartu za nevybíravý faul domácí obránce Alidu Seidu, ale mladá letní posila z Montpellieru ho kvůli nesportovnímu chování do sprch doprovodila. Více prostoru na hrací ploše využil Racing Club ke dvěma dalším trefám a poklidně dokráčel k tříbodovému zisku.

Když se nedaří návraty po reprezentačních přestávkách: Lens pocestuje na půdu Clermontu

Clermont nemůže být se současným postavením v tabulce spokojený, nachází se totiž přímo v sestupovém pásmu. Snaží se nicméně v posledních týdnech přece napravit, co zbabral hlavně na samotném začátku sezóny, a opravdu zaznamenal zlepšení. Teď se pokusí v roli mírného outsidera překvapit úřadujícího vicemistra z Lens, které bude potvrzovat nynější šesté místo.